«هیات مذاکره‌کننده ایرانی می‌داند آمریکا دشمن شماره یک ما است»

آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی، امام جمعه موقت تهران روز جمعه گفت: «هیات مذاکره‌کننده ایرانی بیدار است و می‌داند آمریکا دشمن شماره یک ما است و تلاش می‌کند به عزت ما آسیب برساند.»

وی افزود «تمام درخواست مردم ما و رهبری از هیات ایرانی این است که مواظب باشند عزت ایران آسیب نبیند.»

خطیب نماز جمعه تهران گفت: هیات ایرانی متوجه باشند که نقشه آمریکا این است که با برنامه‌های متنوع و حیله‌ها به ایران ضربه بزند اما مطمئنا نخواهد توانست و قطعا روزبه‌روز سقوط خواهد کرد.

نخستین دور گفت‌وگوهای جامع هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در دوره تمدید هفت‌ ماهه مذاکرات روز چهارشنبه ۲۶ آذر در ژنو پایان یافت و ادامه این مذاکرات به اواسط ماه ژانویه، حدود یک ماه دیگر، موکول شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز پنج‌شنبه در کنفرانس خبری پایان سال خود ضمن اشاره به «انعطاف بسیار» جمهوری اسلامی در مذاکرات اتمی، توافق با تهران در پرونده هسته‌ای را «بسیار نزدیک» توصیف کرد. مقامات ایرانی و آمریکایی نیز ابراز امیدواری کردند که در چند ماه آینده مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز ۲۵ آذر خبر داد که ایران در دوره هفت ‌ماهه مذاکره با گروه ۱+۵ و در ادامه «توافق قبلی»، بازرسی «بیشتر» از تاسیسات اتمی خود، توقف غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم و «تاخیر» در راه‌اندازی سانتریفوژهای جدید را «پذیرفته» است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز ۱۳ آذر خبر داده بود که اعضای دولت اوباما به تعدادی از نمایندگان کنگره گفته‌اند که آمریکا امتیازهای مهمی از ایران گرفته که از جمله آنها تعهد جمهوری اسلامی به بازرسی بیشتر از تاسیسات هسته‌ای و بی‌اثر کردن مقادیر بیشتری از منابع اورانیوم ایران است.

موسوی و کروبی

 آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطاب به کسانی که سران داخلی «فتنه» می‌نامید گفت به مردم، کشور و رهبر جمهوری اسلامی به‌گفته او ظلم کرده‌اند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطاب به کسانی که سران داخلی «فتنه» می‌نامید گفت اگر به ظلم خود اعتراف کردند، مردم نجیب‌اند و رهبر جمهوری اسلامی «آقاست» و عذر آن‌ها را می‌پذیرد.

​آقای موحدی کرمانی همچنین خطاب به این افراد گفت اگر اعتراض داشتند، راه قانونی وجود داشت اما آنها این راه را پیش نگرفتند.

رهبر جمهوری اسلامی و نزدیکان او میرحسین موسوی و مهدی کروبی را سران فتنه و اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۳۸۸ را فتنه می‌نامند.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی بسر می‌برند.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از بهمن سال ۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند.

پیش از این نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی بارها خواستار «توبه» رهبران معترضان به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شده اند، اما فرزندان آقایان موسوی و کروبی گفته اند که آنان همچنان بر مواضع پیشین خود اصرار دارند.

محمدتقی کروبی ،پسر مهدی کروبی،اسفند سال ۹۲ در گفت‌وگو با رادیو فردا تاکید کرده بود که پدرش «معتقد نیست که نزد خدایان زمینی توبه کند.»

به گفته دختران میرحسین موسوی ،وی نیز درباره درخواست «توبه» گفته است: «آن‌ها می‌دانند وقتی به نتیجه برسم سفید، سفید است نمی‌توانند تحت فشار وادارم کنند که بگویم سیاه است.»

علی مطهری،نماینده تهران در مجلس، ۲۴ آذر، دراینباره گفت: « وقتی اجازه نمی‌دهیم آنان حرف بزنند، چگونه بیایند توبه کنند.»

+4
رأی دهید
-55

92ارشام - لندن - ایران
ساده لوح اگر دشمن شماره یک شما،امریکاست،پس چرا مذاکره می کنید؟بروید به جنگ دشمن!اگرهراس دارید گزافه گویی نکنید و چرا دروغ و ریاکاری از وجود شما بیرون نمیرود؟!مردانگی اقتضا میکند که با دشمن درجه یک جنگید ،نه اینکه پشت میز مذاکره به گدایی پول خودش برود! پیری و سن زیاد هوشیاری شما را کاهش داده است.
جمعه 28 آذر 1393 - 22:42
abdolmalek - رامسر - ایران
**عزت شما**رامیتوان در میلیونها افرادی که در حکومت شما به فقر و فحشا و اعتیاد و بزهکاری و اعتیاد به کراک و شیشه و..و..و..مبتلاشده اند بخوبی مشاهده کرد.
جمعه 28 آذر 1393 - 23:49
harrp - وین - اتریش
باور کنین چند ماه که دیگه بهار میاد واسه گلدون لبه پنجره کود می‌خوایم این پیرِ خبیث بهترین مورد می‌تونه باشه اگه زود بجنبه و خودشو داوطلبانه به عزرائیل معرفی‌ کنه...
جمعه 28 آذر 1393 - 18:29
89562389 - پاریس - آلمان
92ارشام - لندن - ایران. پاش بیفته آمریکا را هم به نابودی خواهیم کشاند.شما بشین پای لپ تاب وبا اینترنت 50مگا بایتی لندن کامنت بزار. مرگ بر آمریکا واسرائیل
شنبه 29 آذر 1393 - 07:59
siavash2a - تهران - ایران
فعلا که اقا واسه شیطان بزرگ نرم کرده ...اقای کرمانی شما هارتو پورت نکن
شنبه 29 آذر 1393 - 11:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.