نتایج یک مطالعه: احتمال دوجنس‌گرایی در زنان بیشتر از مردان است

تقاطع: روان‌شناسان می‌گویند تمایلات جنسی زنان بیشتر از مردان “انطابق‌پذیر” است و به همین دلیل، احتمال دوجنس‌گرا شدن آن‌ها در شرایطی که امکان رابطه با هم‌جنس‌ برای‌شان به وجود بیاید، بیشتر است.
 
گروهی از دانشمندان امریکایی با مطالعه بر روی فعالیت‌های جنسی ۵۰۱۸ زن و ۴۱۹۱ مرد در هنگام عبور از سنین نوجوانی به جوانی و بزرگ‌سالی، دریافته‌اند این احتمال که زنان هویت جنسی خود را تغییر دهند، سه برابر مردان است.
 
یافته‌های این مطالعه هم‌چنین نشان می‌دهد زنان بیشتر تحصیل‌کرده، از نظر فیزیکی جذاب‌تر، و آن‌هایی که از مادر شدن در سنین جوانی اجتناب کرده‌اند، احتمال کمتری دارد که دوجنس‌گرایی را تجربه‌کنند.
 
دکتر الیزابت مک‌کلینتوک از دانشگاه نوتردیم ایالت ایندیانا که ریاست این تیم تحقیق را بر عهده دارد، می‌گوید: «زنانی که به یک میزان به هر دو جنس زن و مرد گرایش دارند، اگر گزینه‌ی مطلوبی از جنس مخالف داشته باشند، با احتمال بیشتری به سوی او کشیده خواهند شد. اما اگر این گزینه‌ی مطلوب در مقابل‌شان قرار نگیرد، امکان بزرگ‌تری وجود دارد که رابطه با شریک جنسی زن را تجربه کنند.»
وی ادامه می‌دهد: «زنانی که تجربه‌ی اول موفقی از رابطه با مردان دارند، به طور سنتی انتظار می‌رود که هیچ‌گاه به دنبال کشف علاقه‌شان به زنان دیگر نروند.»
 
از سوی دیگر در خصوص مردان، هرچه تحصیلات بالاتر باشد، بخت کمتری وجود دارد که فرد خود را ۱۰۰ درصد دگرجنس‌گرا بداند. این در حالی است که در مورد مردان، رابطه‌ی روشنی میان جذابیت فیزیکی و گرایش جنسی دیده نشده است.
دکتر مک‌کلینتوک با استناد به نتایج تحقیقش تاکید می‌کند که مردان، اغلب اوقات، کمتر به هر دو جنس گرایش دارند و از این نظر، انعطاف‌پذیری کمتری دارند.
 
گفتنی است یافته‌های این تحقیق به نشست سالانه‌ی انجمن روان‌شناسان امریکا که در شیکاگو برگزار شد، ارائه شده است.
+27
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  vickie - هیوستون، ایالات متحده امریکا
  ولی توی ایران این هم برعکسهف چنانچه شاعر میفرماید:. چوباشد ملک ایران محشر ...
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tizbin2 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  وای احمدی‌نژاد. کجایی‌ که ببینی چی‌ شد.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  به نوعی شاید بشه گفت دلیلش اینه خانمها اصولا و اکثرا ظاهر و فیزیک زیبا و جذابی دارند،و همینطور که این مقاله اشاره کرده احتمالش که اگه موقعیتش پیش بیاد با هم رابطه برقرار کنن زیادتره نسبت به مردها.اما مردها یا به عبارت بهتر پسرها فقط در سنین نوجوانی و اوایل جوانی اونم درصد کمی از نظر ظاهری زیبا و به دید جنس مذکر تحریک کننده هستن .برای همین طبیعیه این قضیه خیلی کمتر پیش بیاد.اما در سنین نوجوانی بسیار زیاد پیش میاد چون از نظر فیزیکی و ظاهری فقط تو این سن واجب شرایط توشون پیدا میشه!
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.