خورش هلو (غذای تابستانی)

معمولا از هلو برای درست کردن دسرها و کیک های تابستانی استفاده می شود. ولی این بار با هلو یک خورش متفاوت آموزش داده ایم. خورشی که فکرش را هم نمی توانید بکنید چقدر خوشمزه و هیجان انگیز است.
مواد لازم برای خورش هلو : برای 5 تا 6 نفر
هلو 5 عدد
ران مرغ 2 عدد
سینه مرغ یک عدد
روغن یک پیمانه
نمک به میزان لازم
پیاز ریز شده نصف پیمانه
آب لیموی تازه 4 قاشق سوپ‌خوری
آرد یک قاشق سوپ‌خوری
زعفران حل شده یک قاشق سوپ‌خوری
آلو بخارا بدون هسته 6-5 عدد
شکر یک قاشق مرباخوری
طرز تهیه خورش هلو:
تکه های مرغ را شسته و پوست‌شان را جدا و آنها را نصف کنید. سپس با 2 قاشق سوپ‌خوری روغن و نصف قاشق مرباخوری نمک مرغ را مزه دار کرده و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.
 
پیاز را با 3 قاشق سوپ‌خوری روغن تفت داده تا طلایی شود. تکه‌های مرغ را اضافه کرده و آنها را تفت دهید. کمی آب گرم اضافه کنید تا روی سطح مرغ را بگیرد و بگذارید بپزد.
 
آب لیموی تازه، شکر و زعفران را به خورش اضافه کنید. آرد را در یک کاسه با 3 قاشق آب سرد حل کنید، سپس آن را به خورش اضافه کنید و صبر کنید تا خورش کمی جا بیفتد. در این زمان آلو بخاراها را بشویید و آنها را به مدت 15 دقیقه داخل آب جوش خیس کنید، سپس به خورش اضافه کنید.
 
هلوها را پوست گرفته، هسته آنها را در آورده و آنها را خرد کنید. هلو های خرد شده را در یک تابه با 3 قاشق سوپ‌خوری روغن تفت دهید تا طلایی شوند، سپس آنها را به خورش اضافه کنید تا پخته شوند ولی له نشوند. خورش را بچشید و در صورت نیاز آب لیمو و شکر بیشتری اضافه کنید. وقتی خورش آماده شد آن را در ظرف مورد نظر بریزید و سرو کنید.
نکاتی برای پخت خورش هلو:
به جای هلو از کمپوت هلو هم می‌توانید استفاده کنید و آب کمپوت هلو را برای پخت مرغ استفاده کنید. در صورت استفاده از کمپوت، شکر را حذف کنید.
+6
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.