دختر جوان سناریوی اسید پاشی بر روی خودش را طراحی کرد

 باشگاه خبرنگاران نوشت: در ساعت 11:00 مورخه 23 آذر ماه وقوع یک فقره اسیدپاشی در  خیابان مرزداران – خیابان سازمان آب – روبروی پارک پرند به کلانتری 139 مرزداران اعلام شد.  
 
پرونده در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "اسیدپاشی" و به دستور قاضی حسین پور ، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  
 
اظهارات شاکیه
 
خانم 27 ساله ای که از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 مدعی اسیدپاشی بر روی خودرو 206 خود شده بود ، پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در حالیکه در کنار خیابان توقف کرده و با تلفن همراه خود در حالب صحبت کردن بودم ، یک موتورسیکلت با دو سرنشین از کنار ماشینم عبور کرد که ناگهان ترک نشین موتور اقدام به پرت کردن یک قوطی به سمت خودرو بنده نمود ؛ خوشبختانه به واسطه بالا بودن شیشه ماشین محتویات قوطی به داخل ماشین نفوذ نکرد ؛ هر دو سرنشین موتورسیکلت کلاه ایمنی به سر داشتند و من موفق به مشاهده چهره آنها نشدم ؛ زمانیکه از ماشین پیاده شدم ، متوجه شدم که بطری پرتاب شده به سمت شیشه ی سمت راننده حاوی اسید است که بلافاصله موضوع را به 110 اطلاع دادم ".  
 
شاکیه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "از چندی پیش فرد ناشناسی از طریق تماس های تلفنی دائما برای من ایجاد مزاحمت می کرد و تهدید می کرد که خودرو  مرا آتش خواهد زد و بر روی صورتم نیز اسید می پاشد ؛ این شخص چند پیش تهدید خود مبنی بر آتش زدن خودرو را عملی کرد و خساراتی به خودرو 206 بنده وارد کرد . مدتی از تهدیدهای این شخص خبری نبود تا اینکه مجددا مزاحمت و تهدیدها آغاز شد و اینبار فرد ناشناس مرا به اسیدپاشی تهدید می کرد ؛ احتمال می دهم که اسیدپاشی نیز توسط این همین شخص ناشناس صورت گرفته باشد".


 
دستگیری متهم پرونده حریق خودرو
 
با توجه به اظهارات شاکیه ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی جوانی 25 ساله بنام "سعید . ف" در منطقه خلیج شده ، او را دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .  
 
"سعید . ف" در اظهارات اولیه منکر هرگونه اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکیه و همچنین حریق عمدی خودرو 206 شاکیه می شد اما در ادامه و با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده از داخل منزلش ، به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که به دلیل جواب منفی شاکیه به پیشنهاد ازدواجش اقدام به ایجاد مزاحمت و نهایتا آتش زدن خودرو شاکیه وی نموده است .  
 
سعید در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : "حدودا یک سال پیش بواسطه ارتباط کاری که با شاکیه پیدا کرده بودم ، به او علاقه مند شده و تصمیم گرفتم تا با او ازدواج کنم اما او با پیشنهاد ازدواج من مخالفت کرد و همین موضوع انگیزه ایجاد مزاحمت و نهایتا آتش زدن خودرو وی شد ".  
 
سعید در ادامه اعترافات خود منکر هرگونه اقدام به اسیدپاشی شد و اعلام کرد که هیچگونه اقدامی در خصوص اسیدپاشی نکرده و از این موضوع بی اطلاع است .


 
اعتراف به طراحی سناریوی اسیدپاشی :
 
با توجه به تحقیقات گسترده پلیسی و بررسی اظهارات متهم پرونده حریق خودرو ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سعید هیچگونه نقش و مشارکتی در پرونده اسیدپاشی نداشته است ؛ لذا در ادامه رسیدگی به پرونده اسیدپاشی ، تحقیقات از شاکیه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .  
 
با انجام تحقیقات گسترده ، سرانجام شاکیه لب به بیان حقیقت گشود و به طراحی سناریو اسیدپاشی و اجرای آن توسط خودش اعتراف کرد ؛ این خانم جوان در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : "زمانیکه تهدیدهای فرد ناشناس در خصوص اسیدپاشی آغاز شد ، ترسیده بودم که اینبار نیز همانند تهدید به آتش زدن خودرو این شخص اقدام به عملی نمودن تهدید خود نماید ؛ به همین علت و با اطلاع از حساسیت ایجاد شده در خصوص موضوع اسیدپاشی تصمیم گرفتم تا با طرح دروغین موضوع اسیدپاشی ، توجه پلیس را به موضوع جلب نمایم " .  
 
متهمه در خصوص نحوه اجرای سناریوی اسیدپاشی ، به کارآگاهان گفت : "با خرید اسید به محله ی خلوتی در منطقه مرزداران رفته و در خلوتی خیابان اقدام به ایجاد صحنه اسیدپاشی بر روی خودرو 206 خود کردم ؛ پس از آن با پلیس تماس گرفته و مدعی شدم که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به اسیدپاشی کرده و از محل متواری شده اند ".  
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با توجه به اعتراف متهم پرونده ی حریق خودرو ، قرار قانونی برای این متهم صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت " .  
 
سرهنگ حاجی زاده در خصوص صدور قرار قانونی برای شاکی پرونده اسیدپاشی نیز عنوان داشت:  " با توجه به اعتراف صریح متهمه در خصوص طرح شکایت دروغین در پرونده اسیدپاشی و ارائه اظهارات کذب ، از سوی مقام محترم قضایی قرار قانونی برای این شخص صادر شد " . 

+52
رأی دهید
-9

paksan - آمریکا - آمریکا
من بهش حق میدم. این زن پناهی نداشته باید صبر میکرده طرف اسید هم بپاشه بهش تا یکی بیاد کمکش کنه؟ ماشینش رو آتیش زده نه پلیس و نه هیچکس به دادش نرسیدن و خوبه حداقل اینطوری طرف رو گرفتن و مشخص شده کی ماشینش رو آتیش زده .. با سیستم قضائی و انتظامی فاسد ایران باید اینکارا رو کرد. من خودم سر پارکینگ با طبقه بالای مادرخانومم حرفم شد طرف دوتا ماشین پارک میکرد جای پارکینگ اینا و میگفت خودتون گفتید؟! کرد هم بود خلاصه شب آمد دم خانه داد و بیداد که من مسخره نیستم ماشین رو برنمیدارم یارو خودش رو میزد چک میزدن تو صورت خودش...خلاصه تا زنگ زدیم پلیس ماشینش رو برداشت ولی فرداش رفت شکایت کرد که اینها منو زدند و برادرش وکیل بود تو پاسگاه میگفت این طرف با چاقو برادرمو زده؟!خود طرف هم نبود میگفتیم خوب خودش کو میگفت بیمارستانه خلاصه بدون هیچ مدرکی با پول و رشوه و دروغ پرونده رو فرستاد دادگاه و دادگاه هم مدرک خواست خلاصه 6ماه بالا پایین آخرش هیچی.مردم دیوانه شدند
جمعه 28 آذر 1393 - 01:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.