تنبیه عجیب دانش آموزان یک مدرسه

روزنامه شهروند:آن روز درس‌هایشان را نخوانده بودند؛ «حمید» و «مرتضی» و «یاسین» و «محمدرضا». درس نخواندن همان و تنبیه همان. ٤ دانش‌آموز کلاس سوم مدرسه (ح)  پاکدشت فکرش را هم نمی‌کردند که قیمت نیاوردن کتاب‌هایشان به مدرسه، چنین عاقبت عجیب و غریبی باشد.
 دانش‌آموزان افغان مدرسه (ح) پاکدشت ورامین، هفته گذشته را خوب نگذرانده‌اند؛ مدرسه‌ای که ویژه دانش‌آموزان اتباع این شهر است و حالا اتفاقی در آن افتاده که باعث شده دانش‌آموزان آن و پدر و مادرهایشان این مدرسه را دیگر دوست نداشته باشند؛ اتفاقی که مدیرکل اداره آموزش و پرورش پاکدشت آن را  به صورت دیگری تأیید می‌کند و مدیر مدرسه آن را از بیخ و بن، تکذیب.
ماجرا هفته گذشته اتفاق افتاد؛ وقتی آقای ر، معلم کلاس سوم دبستان متوجه شد حمید و مرتضی و یاسین و محمدرضا، تکالیفشان را انجام نداده و کتابهایشان را با خود به کلاس نیاورده‌اند. همین کافی بود تا آقای معلم، مبصر کلاس، امیرحسین را مامور کند تا آن ٤ نفر را به سرویس بهداشتی مدرسه ببرد، بالای سر آنها بایستد و آنها را مجبور کند تا دستشان را داخل کاسه توالت ببرند آن روز فقط این «حمید» بود که دستش را کامل داخل کاسه توالت کرد بعد، وقتی که او حالش بد شده بود و در حال استفراغ کردن بود، مبصر کلاس از ترس این‌که معلم او را کتک بزند، بقیه را هم مجبور کرد دستشان را در کاسه توالت فرو ببرند؛ حمید و مرتضی و یاسین و محمدرضا وقتی کارشان در دستشویی مدرسه تمام شده بود، درحال بیرون آمدن از آن بودند که ناظم آنها را دید و وقتی ماجرا را شنید، دانش‌آموزها را به دفتر مدرسه برد.
خبر را سکینه بهره‌مندی، مادر یکی از دانش‌آموزان کلاس سوم مدرسه و عضو سابق انجمن اولیا و مربیان این مدرسه به «شهروند» می‌دهد. او می‌گوید پسرش اتفاقی را که برای همکلاسی‌هایش افتاده برای او تعریف کرده و او هم ماجرا را از طریق دانش‌آموزان و پدر و مادرهایشان پیگیری کرده است. او می‌گوید: «هفته گذشته بود که پسرم این ماجرا را برای من تعریف کرد. بعد از آن شنیدم مدرسه پدر و مادرها را خواسته، با آنها جلسه گذاشته و مدیر به آنها گفته که معلم خاطی را اخراج کرده و بهتر است که دراین‌باره شکایت نکنند، چرا که اگر به قول او دراین‌باره جار و جنجال راه بیندازند، مدرسه تعطیل می‌شود و فرزندانشان از درس و مشق می‌افتند. پدر و مادرهای این ٤ دانش‌آموز هم ترسیدند و به هیچ‌کس گزارشی دراین‌باره ندادند. جالب اینجاست که این ٤ بچه از بس ترسیده بودند کلا ماجرا را برای پدر و مادرهایشان تعریف نکرده بودند و این مدیر مدرسه بود که با خانواده‌ها جلسه گذاشته و اتفاق را برای آنها تعریف کرده بود. بعد از آن بود که خانواده بچه‌ها را پیدا کردم و با خود بچه‌ها هم حرف زدم و آنها به من گفتند که چنین اتفاقی افتاده است.»
«حمید» و «مرتضی» و «یاسین» حالا در پاکدشت نیستند؛ آنها به همراه پدر و مادرهایشان به کربلا رفته‌اند تا در مراسم اربعین شرکت کنند و «محمدرضا» به نمایندگی از آنها ماجرا را تعریف می‌کند.
«محمدرضا احمدی»، یکی از چهار دانش‌آموزی است که شب و روزش را در هفته گذشته با تصویر بردن دستش داخل کاسه توالت مدرسه گذرانده. او به «شهروند» درباره آن روز این طور می‌گوید: «ما آن روز دفترمان را به مدرسه نبرده بودیم. آقا به من و ٣ نفر دیگه گفت از این به بعد یا درس می‌خوانید، یا ... می‌خورید. ما خیلی گریه کردیم ولی آقا به امیرحسین گفت باید ما را به دستشویی ببرد، به او گفت که اگر ما این کار را نکنیم، او را خطکش می‌زند. بعدش امیرحسین ما را به دستشویی برد و حمید انگشت خودش را که  داخل دستشویی کرده بود، خورد، من و بقیه اما  انگشتمان را زدیم توی دستشویی بعد از آن یکی از بچه‌ها زودتر از ما از دستشویی فرار کرد و آقای عظیمی، ناظم مدرسه را دید، او هم آمد و ما را به دفتر مدرسه برد. حمید را بردند و به سر و صورتش آب زدند.» «محمدرضا» آن روز ماجرا را برای خانواده‌اش تعریف نکرد، ترسید. فردای آن روز اما وقتی پدر او به خانه برادرش رفته بود از زبان پسر برادرش که همکلاسی «محمدرضا» است، اتفاق را شنید. مادر او دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: «قبل از این‌که بچه‌ها از مدرسه بیرون بیایند، ناظم مدرسه به آنها گفته بود که دراین‌باره حرفی نزنند، آنها هم به ما نگفتند.» او می‌گوید که دیروز یک نفر از آموزش و پرورش پاکدشت به این مدرسه رفته و با بچه‌ها دراین‌باره صحبت کرده است.
«غلامعلی خانی»، مدیرکل اداره آموزش و پرورش پاکدشت ورامین اما در گفت‌وگو با «شهروند» می‌گوید معلم مدرسه، این ٤ دانش‌آموز را تنبیه کرده اما نه به شکلی که این دانش‌آموزان تعریف کرده‌اند: «معلم این دانش‌آموزان را تنبیه کرده نه به این شکل. من این تنبیهی را که شما می‌فرمایید، تأیید نمی‌کنم. معلم آن روز به این ٤ دانش‌آموز گفته که بروند سالن را تمیز کنند.» او می‌گوید این معلم اخراج نشده و به یکی دیگر از مدارس پاکدشت منتقل شده است. به گفته او پاکدشت، ٢٧٧ واحد آموزشی و  ٦٢‌هزار دانش‌آموز دارد که از این تعداد حدود ١٠‌هزار نفر اتباع خارجی‌اند.
اما با این‌که مدیرکل اداره آموزش و پرورش پاکدشت تنبیه دانش‌آموزان در مدرسه این شهر را تأیید می‌کند، «داوود تاجیک»، مدیر این مدرسه در گفت‌وگو با «شهروند» اتفاق افتادن هر نوع تنبیه در این مدرسه را تکذیب می‌کند. او می‌گوید:  «در مدرسه ما هیچ اتفاقی نیفتاده و این موضوع  شایعه است.» او سخنان دانش‌آموزان این مدرسه را صحنه‌سازی او و خانواده‌هایشان می‌داند، چرا که به قول او «آنها می‌خواهند با این حرف‌ها مدرسه‌شان با مدارس ایرانی ادغام شود.» تاجیک دلیل جابه‌جایی آقای ر، معلم کلاس سوم را هم ناراحتی قلبی او می‌داند و می‌گوید «بنده خدا را به مدرسه دیگری فرستادیم تا کار سبک‌تری انجام دهد.»

+124
رأی دهید
-8

Apocryphal - اورلاندو - ایالات متحده
فردا این بچه ها شکن جه گر نخواهند شد؟
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 11:36
بت شکن - مونترال - کانادا
این معلم بی‌ فرهنگ و مدیر بی‌ فرهنگ ترش که تکذیب می‌کند را باید به ... خوردن واقعی‌ بیندازند تا بلکه بفهمند چه بر سر این بچه‌های غریب و ناتوان آورده اند...
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 11:41
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
شرم برشما که یک نفر از مسئولین ایران جرات و مردانگی عذرخواهی بابت گندکاریهاش نداره...خجالت.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 12:07
amir fashami - تهران - ایران
من فشم درس خونم در تمام دوران از مدرسه فراری بودم واز درس بدم میومد.از بس با شلنگ گاز مارو میزدن
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 12:36
آقا فدای من - لندن - انگلستان
عجب مملکت گل و بلبلی شده، نتیجه تعلیمات آخوندی و قولی که خمینی جادوگر داده بود
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 13:40
سگال توماك - دوبی - امارات متحده عربی
چهار نفر طفل معصوم ، مثلا سناریو درست میکنند ! خدا لعنت تون کنه که یه عذرخواهی ، تو دهانتون نمی چرخه و فقط افترا میزنید که خودتون رو مبرا کنید .
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 13:48
همایون شایان - اسلو - نروژ
قانون تو ایران همینه وقتی کسی خلاف کنه میشه مظلوم و بنده خدا . درست مثله این اختلاس کننده ها که هرچی دزدیشون گنده تر مقامشون بالاتر .
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 13:51
shana - خ - ایران
از مدرسه و مدیر و ناظم و معلما متنفر بودم و هستم .چون ما رو هم آزار روانی میدادن . یه مشت عقده ای
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 17:09
senator x - تهران - ایران
من حالم از این سبک گزارشهای خبری واقعا بهم میخورد. آقای ر . مدرسه د .مسئول خ . قاتل ک.باچهره پوشیده.در مملکتی که تا این حد وحشتناک سانسور خبری هست, بهتره نشر کلیه نشریات تعطیل.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 18:39
azadeh11 - آمستردام - هلند
امروز به این بچه‌‌ها .. میدهند بخورند . و فردا معلم دیگه به بچه‌ این معلم .. میدهد بخورد..و همینجوری به هم دیگه جفا می‌کنیم.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 15:20
adamat - خارکف - اکراین
اگر این خبر واقعیت دارد، پس اسم آن معلم کثافت را بگویید!!!، تا همه بدانند که وجود این بی‌ شرف انسان نما، پر از کثافت و بدبختی ‌ست. / سیستم آموزشی ایران، میگویند که انگلیسی ‌ست، ... این سیستم بسیار مزخرف است. خود ما که بچه‌های دهه ی شصت هستیم، با انواع و اقسام عقده‌ها درس خواندیم و بزرگ شدیم. نسل قبل ما هم، با چوب و فلک. ... / خودم وقتی‌ در سال ۱۳۶۵، کلاس اول دبستان بودم، به کف دستان من و همکلاسی هایم، خطکش خورد در مدرسه. و در سالهای دیگر هم، کوهی از ناهنجاری‌ها را، در محیط مدارس راهنمایی و دبیرستان می‌‌دیدیم. (فحش و اهانت و اخراج از کلاس) / دوران تحصیل متوسطه در ایران، برای من و خیلی‌ ها، دوران سیاهی ست، از بس که گروهی عقده‌ای و نفهم، اسم مدیر و ناظم و معلم را برای ما داشتند. / البته اضافه کنم که درصدی‌ از معلمین، بسیار با شخصیت و انسان بودند، اما اکثریت این ماجرا، انسان‌هایی‌ عقده‌ای بودند. / این معلم کثافت که در خبر آمده، اگر خبر واقعیت داشته باشد، اسمش *فضولات چارپایان* است، و نه‌ انسان. ننگ‌ بر او. بی‌ شرف.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 22:09
دلگشا - تهران - ایران
اگر من جاى والدین بچه ها بودم،اون معلم رو میبردم تو دستشویى و سرش رو میکردم تو کاسه توالت.مردک احمق و بى شعور.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 23:43
sikan - موناکو - فرانسه
معلم یک میلیون پول میگیره پزشک مفت خور 1 میلیارد نتیجه این میشه
شنبه 29 آذر 1393 - 21:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.