عراقچی فضای مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا را 'بسیار خوب' توصیف کرد

عباس عراقچی، مجید تخت روانچی معاونان وزارت امور خارجه ایران به همراه شماری از دیپلمات های ایرانی سرگرم مذاکرات اتمی در ژنو هستند

عباس عراقچی، معاون وزارت امور خارجه ایران که با شماری از دیپلمات‌های ایرانی در ژنو سرگرم مذاکرات دوجانبه با معاون وزارت امور خارجه آمریکا و گروهی از دیپلمات‌های این کشور است، فضای حاکم بر گفت و گوها را "بسیار خوب" توصیف می‌کند.

آقای عراقچی امروز ۲۵ آذر (۱۶ دسامبر) به خبرنگاران در ژنو گفت: "بحث‌ها خیلی جزئی و خیلی ریز شده است. در برخی از موارد راه‌ حل‌هایی وجود دارد و در بعضی از مراحل هنوز باید بیشتر تلاش و بحث شود."

معاون وزارت امور خارجه ایران گفت: "در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم، اما فضای جلسات فضای بسیار خوبی است، اما با اینکه به را‌ه حل برسیم هنوز فاصله وجود دارد."

مذاکرات ژنو اولین دور از گفت و گوها بر سر برنامه اتمی ایران پس از تمدید ۷ ماهه مذاکرات است. هدف از این مذاکرات حل و فصل نهایی پرونده اتمی ایران و لغو تحریم ها علیه این کشور در ازای رفع نگرانی درباره ماهیت این برنامه است.

قرار است پس از پایان گفت و گوهای دو جانبه ایران و آمریکا، مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ آغاز شود، اما رسانه ها می گویند در فاصله این دو نشست، دیدار دوجانبه ای هم میان معاونان وزارت خارجه ایران و فرانسه برنامه ریزی شده است.

مذاکرات جاری در ژنو احتمالا آخرین دور از مذاکرات در سال جاری میلادی است.

گفته می شود که عمده ترین موضوعات مورد اختلاف در این مذاکرات، ظرفیت غنی سازی اورانیوم در ایران و چگونگی لغو تحریم ها علیه برنامه اتمی این کشور است.

+12
رأی دهید
-8

paksan - آمریکا - آمریکا
از فضا نمیخواد تعریف کنی از زمین بگو . روی زمین که شما نشستین وضعیت چطور بود وگرنه خواجه عبدالله انصاری هم نادیده درباره فضا کتابها نوشته ..
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 05:17
shahab46 - هانوفر - المان
برای زبان تون خوبه تا میتونید صحبت کنید . سعی کنید رو لهجه هم کار کنید
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 15:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.