رفسنجانی: تنها گاهی قطعاتی از کوه یخ فسادها به مردم گفته می‌شود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران روز سه‌شنبه ۲۵ آذر گفت که دولت حسن روحانی نمی‌تواند «عمق مشکلات به ارث برده» را به مردم گزارش کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، اکبر هاشمی رفسنجانی افزود: «فقط گاهی قطعاتی از کوه یخ غرق در دریای فسادها گفته می‌شود و برای جلوگیری از سوءاستفاده دشمنان، از بیان همه مسایل پرهیز می‌شود.»

وی تصریح کرد: «علی‌رغم همه افراط‌کاری‌هایی که تندروها برای ایجاد وقفه در کارها انجام می‌دهند، دولت با اندیشه اعتدالی که تدین شرط آن است، در برخورد با مخالفینی که لباس نقد می‌پوشند، نجابت به خرج می‌دهد.»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شیوه ارائه گزارش دولت به مردم درباره «مفاسدی» که به گفته او «صدای همه را بلند کرده» را شیوه‌ای برخاسته از شعار اعتدال خواند.

آقای هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه ۹ مهر نیز «آمار رسمی تخلفات» دولت پیشین ایران را «تأسف‌برانگیز» خوانده و گفته بود، کسانی که همه اقدامات آن دولت را با همه «رسوایی‌ها و فسادها» تقدیس می‌کردند، امروز در مقابل هر برنامه دولت حسن روحانی فریاد «وا اسلاما» سر می‌دهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه‌شنبه نیز تصریح کرد: «کسانی که بدترین اوضاع را به عنوان ارث برای دولت برجای گذاشته‌اند و آنها که در مقابل فسادهای سابق سکوت و حتی گاه حمایت کرده‌اند، امروز انتظار دارند که مردم فریب شعارهای افراطی آنها را بخورند و با آگاهی به تجاهل کشانده شوند.»

طی سال‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره تخلف‌های مالی دولت محمود احمدی‌نژاد منتشر شده‌است. از جمله محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، ۱۸ آذر ماه از کشف تخلفات مالی مدیران دولت محمود احمدی‌نژاد و دستگیری ۲۰ مدیر میانی آن دولت خبر داده بود.

برخی از اصولگرایان و نزدیکان آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، اما همچنان از دولت آقای احمدی‌نژاد دفاع می‌کنند.

رضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، ۱۱ شهریور گفته بود که نباید در خصوص دولت محمود احمدی‌نژاد که او آن را «دوره هشت ساله اصولگرایی» نامیده‌است، سیاه‌نمایی شود.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نیز پنجم شهریور در دیدار با اعضای هیات دولت روحانی گفت که انتقاد از دولت‌های گذشته «نباید حالت اغراق‌آمیز و تخریب» پیدا کند، زیرا در روحیه مردم تاثیر بد می‌گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می‌کند.

ابراز نگرانی از «تلاش برای القای شکاف بین پیروان مذاهب» در ایران

آقای هاشمی رفسنجانی در سخنان خود همچنین از گسترش گروه‌های تروریستی در کشورهای اسلامی و تلاش بعضی از «تندروها» در ایران برای به گفته او «القای شکاف بین پیروان مذاهب»، ابراز نگرانی کرد.

وی اضافه کرد: «اگر جلوی افراطی‌های دینی را نگیریم، داعش‌های دیگری با اسامی دیگر خلق می‌شوند که بهترین ابزار دشمنان مسلمانان برای اسلام‌هراسی هستند.»

علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، ۱۳ مرداد، نسبت به «تقویت» مخالفان وحدت شیعه و سنی در هشت سال گذشته و «نفوذ» آن‌ها در برخی ارگان‌ها و نهادهای دولتی و حکومتی هشدار داده بود.

برخی از روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی از جمله محمد تقی مصباح یزدی که آیت الله خامنه‌ای سال‌ها پیش، از او به عنوان «مطهری زمان» نام برده و خواستار استفاده جوانان از اندیشه‌های او شده بود، بارها مطالبی را علیه اهل سنت بیان کرده‌اند.

+53
رأی دهید
-6

arian1 - ابادان - ايران
جناب رفسنجانی مردم ایران همیشه می دانستند که تمام نظام اسلامی ومخصوصا رهبری در فساد کامل هستند وبه غارت وچپاول ثروتی که به مردم ایران تعلق دارد مشغول هستند وهمان مردم هم می دانند که خود شخص شما وخانواده اتان هم ثروت زیادی بعد از سال ۵۷ بدست اوردید که باز هم به مردم ایران تعلق داشته است. شما اخوندها همگی دزد وفاسد هستید ومردم ایران درانتظار روز انتقام نشسته اند که مذهب کثیف و نسل فاسد شما را برای همیشه نیست و نابود کنند.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 21:03
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
واقعا اگر کسی تونست از آخوند جماعت موجودی مشمئز کننده تر معرفی کنه جایزه داره!!
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 00:19
parsi6 - نیویورک - آمریکا
سردار غارتگری.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 02:14
مهران محمدی فشارکی - اصفهان - ایران
mehran-fesharaki-اصفهان- ایران. ملت بیچاره همگی سر کارهستیم. هشت سال محمود می گه این هاشمی و بچه هاس دزدند هشت سال بعد هاشمی مگه محمود و اطرافیانش دزدند حالا بگرد پرتقال فروش رو پیدا کن!
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 02:33
castlehill - سیدنی - استرالیا
اولا سگ زرد برادر شغال است. دوما کی‌ از اقیانوس دزدی‌های تو و خانواده‌ا‌ت به مردم خواهد گفت ؟؟؟!!!!
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 02:55
razmandeh - استکهلم - سوئد
نگوو بابا نگو همین مانده که کوه یخ‌ها آب بشه و سیل راه بیفته آقا دیگه نگو!!! نگو که اشک من هم جاری شد نگو جون مادرت !!!!!
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 04:11
arman93 - یزد - ایران
مشمئز کننده تر وجود دارد می دونی کی ؟70درصد ایرانیهای فراری که خارج نشین اند
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 05:23
chatoli - تهران - ایران
ببین چه عزایی است که مرده شور هم به گریه افتاده !
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 06:16
MehranIrani - تهران - ایران
اگه کامل گفته شه که نسل رفسنجانیها باید همه جواب پس بدن
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 07:02
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
تو خودت ام الفسادى ،اقا چپاولگر ، مال مردم خورترین نظام در تاریخ ایران ، همین اخوندها و دور اطرافیانشون هستند !!
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 10:59
92ارشام - لندن - ایران
مردم اینها را میدانستندورسانه ها همیشه بیان میکردندو این شما بودی تا در اوج قدرت بودی در نمازجمعه و رادیوتلویزیون دیگران را ضدانقلاب میدانستی!حالا هم چون سهمت از قدرت و فساد کاهش پیداکرده دست و پا میزنی!همین سپاه که فساد و رانتش امتیاز اول راگرفته،شما بودی سپاه را بنام سازندگی چنین کردی.گناهانت از خیلی ها بیشتراست فلاحیان وزیر اطلاعات شمابود و سعیدامامی هم معاونش با ان جنایات!حاشا به پررویی سنگ پای قزوین
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 13:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.