اعلام آمادگی سومین بوش برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا

جب بوش به عنوان سیاست‌مداری میانه‌رو در حزب جمهوری‌خواه شناخته می‌شود

جب بوش، برادر کوچک جورج دبلیو بوش و فرزند جورج هربرت واکر بوش، روسای جمهور سابق آمریکا، برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام آمادگی کرد.

فرماندار سابق ایالت فلوریدا این خبر را روز سه‌شنبه ۱۵ دسامبر در صفحه فیس‌بوکش اعلام کرد.

جب بوش ۶۱ ساله نخستین چهره مطرح حزب جمهوری‌خواه آمریکاست که آمادگی خود را برای شرکت در رقابت‌های این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام می‌کند.

با وجود این، او تنها نام آشنا در حلقه چهره‌های مطرح در انتخابات آینده آمریکا نیست.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق و همسر بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا هم از سیاستمدارانی است که احتمال می‌رود در رقابت‌های انتخاباتی حضور داشته باشد.

در تمام نظرسنجی‌های معتبری که تا کنون انجام شده، شانس خانم کلینتون در انتخابات آینده بیشتر از جب بوش ارزیابی شده است.

کریستی کمپل، سخنگوی آقای بوش به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که انتظار نمی رود آقای بوش تصمیم خود را تا قبل از سال آینده میلادی و پیش از "جلب حمایت" لازم رسما اعلام کند.

جب بوش در میان جمهوری‌خواهان از چهره‌هایی است که به عنوان طرفدار مهاجرت، یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح در انتخابات پیش رو و در مجموع سیاست‌مداری میانه‌رو شناخته می‌شود.

او در انتخابات قبلی از میت رامنی، رقیب باراک اوباما حمایت کرد. آقای رامنی ممکن است در انتخابات آینده به عنوان رقیب جب بوش در رقابت‌های مقدماتی جمهوری‌خواهان شرکت کند.

بوش‌های رئیس جمهور

جورج واکر بوش (۶۸ سال) - دوره ریاست جمهوری: هشت سال از ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ - کارنامه: حمله به افغانستان و عراق در پی حملات ۱۱ سپتامبر و پیامدهای آن

جورج هربرت واکر بوش (۹۰ سال) - دوره ریاست جمهوری: چهار سال از ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳- کارنامه: حمله به عراق در جنگ اول خلیج فارس

+38
رأی دهید
-33

ekman - شیراز - ‫ایران
آنطور که بوش میاد،اگر بوش بیاد و رئیس جمهور شود،متاسفانه شاهد حمله به کشوری دیگر در خاورمیانه خواهیم بود و همانطور که میگن :تا سه نشه بازی نشه.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 21:32
دوستدار - استهکلم - سوئد
ببر امریکا وارد میشود ! درود بر خانواده بوش از پدر گرفته تا به پسر و نوه و نتیجه هایشان میرسد. سرنوشت مردم ایران هم بدین شیوه رقم خورده است که نجاتشان از دست اخوندها , باید توسط امریکا به ریس جمهوری بوش پسر انجام گیرد. بنازم به ان قدرتی که اخوند جماعت ازشان واهمه دارند.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 23:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.