ایران: شرایط روحی- روانی گروگانگیر را به استرالیا خبر داده بودیم

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه ۲۴ آذر گروگانگیری در سیدنی استرالیا را محکوم کرد و گفت:‌ سوابق و شرایط روحی - روانی ایرانی گروگانگیر که نزدیک به دو دهه قبل به استرالیا پناهنده شده بود، مکررا با مقامات استرالیا مطرح شده بود.

محمدحسن منطقی،‌ پناهنده ۵۰ ساله ایرانی در استرالیا، روز دوشنبه به وقت محلی اقدام به گروگانگیری دهها نفر در کافه «لینت» شهر سیدنی کرده بود. او بامداد سه‌شنبه و در پی حمله نیروهای پلیس به این کافه، همراه با دو تن از گروگان‌ها کشته شد.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، دوشنبه شب با توصیف اسلام به عنوان «دینی رحمانی» گفت: «توسل به شیوه‌های ضد انسانی و ایجاد رعب و وحشت به نام اسلام تحت هیچ شرایطی توجیه پذیر نیست».

به گزارش خبرگزاری ایرنا،‌ او همچنین گفت که «سوابق و شرایط روحی - روانی این فرد ایرانی که نزدیک به دو دهه قبل به استرالیا پناهنده شده بود، مکررا با مقامات استرالیا مطرح شده بود و وضعیت او برای مسئولان این کشور کاملا روشن بوده است».

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در عین حال از آنچه «انتشار اخبار غیر دقیق و ناقص در مورد این پناهنده ایرانی» نامید،‌ ابراز تعجب کرد.

در این ارتباط،‌ خبرگزاری ایرنا نوشت: فرد گروگانگیر که در سال ۱۹۹۶ به استرالیا پناهنده شد، یکی از «چهره‌های افراطی تکفیری و هواداران القاعده و داعش»‌ بوده است.

پیش از این،‌ خبرگزاری فرانسه از قول «کانال ۱۰» استرالیا گزارش داده بود که محمد حسن منطقی، خواستار آن شده بود تا پرچم گروه حکومت اسلامی در اختیارش گذاشته شود.

به گزارش رسانه‌های استرالیا، پلیس این کشور، محمدحسن منطقی را فردی معرفی کرده که سوابق متعدد خلافکاری نزد پلیس استرالیا داشته است.

محمد حسن منطقی خود را «شیخ هارون» می‌نامید و لباس روحانیت شیعه بر تن می‌کرد اما پس از مدتی، سنی مذهب شده بود.

بر اساس این گزارش‌ها، او هفت سال پیش نامه‌های کینه توزانه‌ای به خانواده چند تن از سربازان استرالیایی که در خاورمیانه کشته شده بودند، نوشت و از آن زمان در کانون توجه پلیس قرار گرفت.

این شخص همچنین سال گذشته به مشارکت در قتل همسر سابقش متهم شد. همسر وی به ضرب چاقو کشته و جسدش سوزانده شده بود.

بنا بر گزارش‌ها، اقدام گروگان‌گیری توسط محمد حسن منطقی پس از آن صورت ‌گرفت که وی روز جمعه در آخرین تلاشی که در دادگاه عالی استرالیا برای تبرئه خود انجام داد ناموفق ماند.

به گزارش سایت اینترنتی روزنامه استرالیایی The Age او همچنین به حدود ۵۰ مورد تعرض جنسی متهم شده بود.

+77
رأی دهید
-19

Saaami - استکهلم - سوئد
آتیش بگیره روحش کثافت حـ...
دوشنبه 24 آذر 1393 - 23:16
Tehran iran - تهران - ایران
انگار این دلقک تمام دنیا را سوپرایس کرده، هنوز هزارها ناب محمدیش تو ایران دارن هر روز تجاوز جنسی میکنند، هم جنسبازی میکنند و میکشند و میدزدنند و اعدام میکنند .......کسى هم جیکش در نمیاد
دوشنبه 24 آذر 1393 - 23:37
Tehran iran - تهران - ایران
انگار این دلقک تمام دنیا را سوپرایس کرده، هنوز هزارها ناب محمدیش تو ایران دارن هر روز تجاوز جنسی میکنند، هم جنسبازی میکنند و میکشند و میدزدنند و اعدام میکنند .......کسى هم جیکش در نمیاد
دوشنبه 24 آذر 1393 - 23:35
SAMOSHOMA - منچستر - انگلستان
با این حرفا نمیخواد اسلام را توجیه کنید، از وضع مملکته خودمون با قوانینش و از حکومت آسلامی معلومه اسلام اول تا آخرش چیه، اگه انسب پین تنه نداشت تمام آیات قرآن را میشد در یه برگه A4خلاصه کرد
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 00:22
shaboruz - پاریس - فرانسه
چقدر قضیه مشکوک می زنه ! چرا باید یک قاتل روانی که به چندین زن هم تجاوز کرده راست راست بیست سال تو یک کشوری مثل استرالیا بچرخه ؟! یک روز هم زندانی نشه هیچ کاریم بهش نداشته باشن حتمأ ماجرا از خود استرالیا آب می خوره الان هم دروغ میگن کشته شده !
دوشنبه 24 آذر 1393 - 23:12
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
مرضیه افخم گفت اسلام دینِ رحمانیست ! نمونه‌هایی‌ از رحمتِ اسلام : طالبان ، داعش ، امام خامنه‌ای که حکمِ قتلِ عام معترضان را از تریبونِ نمازِ جمعه ، تاکید می‌کنم تریبونِ نمازِ جمعه صادر کرد ، عربستان که زنان در آن حقِ رانندگی‌ نیز ندارند و حتا یک کلیسا هم وجود ندارد ، امام حسین که به خاطرِ به چنگ اوردنِ حکومت یک لشکر را به فاک داد ! محمد که با شمشیر کشی‌ مکتبِ خود را تو حلقه مردم چپونید ! و امام خمیبی که دیگه لازم به توضیح نیست !
دوشنبه 24 آذر 1393 - 23:14
araz 32 - تبیلیسی - گرجستان
کلن همین یه قلم رو کم داشتیم ,,میگن طرف رفت تو گلدون خونیه رفیقش خرابکاری کرد ,,,یارو بعد از سه ماه بهش زنگ زد گفت ,,فقط بگو کجا ... که بعد از سه بار خونه عوض کردن هنوز بوی دل انگیزت همراه ماست ؟؟. امام خمینی ,,رحمته الله الیه جان ,,فقط بگو کجا ...که بیست و خورده ای بعد از رحلت مبارکت بوش تو استرالیا هم به مشام میرسه !!!.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 23:15
دوستدار - استهکلم - سوئد
از شیعه بودنش شد سنی چون به خیال خودشان نمی خواهند بگویند شیعه جنایتکار نیست . خوبیش این است در نظر مردم استرالیا مسلمان , مسلمان است چه شیعه باشد چه سنی . باید این شعر را خواند هم سنی هم شیعه لعنت بر مسلمان افراطی
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 00:15
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا
ﻃﺮﻑ ﻫﻢ ﻛﻪ اﻳﺮاﻧﻲ ﺩﺭ اﻭﻣﺪ...ﺣﺎﻻ ﺩﻳﮕﻪ ﻣﻦ ﭼﺠﻮﺭﻱ ﺳﺮﻣﻮ ﺑﺎﻻ ﻛﻨﻢ ﺳﺮ ﻛﺎﺭ?اﺧﺮاﺟﻤﻮﻥ ﻧﻜﻨﻨﺪ ﺧﻮﺑﻪ...ﻫﻤﻪ اﻳﻦ ﺑﺪﺑﺨﺘﻲ ﻫﺎ ﺭﻳﺸﻪ ﺩﺭ اﺳﻼﻡ و ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ اﺳﻼﻣﻲ ﺩاﺭﻩ..
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 00:43
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
این همه عرب و پاکستانی‌ تروریست خراب کاری میکنند هیچ کس ملیت اینهارو نمیگه ولی‌ حالا یه ایرانی‌ یکاری کرده این بی‌بی‌سی و سی‌ ان ان از صبح دارند هی‌ اسم ایران رو میبرند.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 01:15
smart292 - ونکوور - کانادا
کاری کردند که آخوند را به هیچ کجای دنیا دیگر راه نمیدهند، آخوند انگل مفت خور اجتماع است.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 01:38
sonixax - آلمان - آلمان
بنا بر گزارش‌ها، اقدام گروگان‌گیری توسط محمد حسن منطقی پس از آن صورت ‌گرفت که وی روز جمعه در آخرین تلاشی که در دادگاه عالی استرالیا برای تبرئه خود انجام داد ناموفق ماند. اونوقت کسی که در تبرئه خودش ناموفق بوده (محکوم شده) دقیقا بیرون چه غلطی میکره ؟! یک وقتهایی این قوانین دنیای متمدن خیلی مسخره است.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 02:41
مسافر غربت - کالمار - سوئد
Leila leila,,فداى اقا،،،کجایین که جواب بدین ...شایدم فداى اقا باشه این نفله
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 03:23
farahnoush - ساری - ایران
جالب اینجاست غنچه قوامی ایرانی بریتانیایی و این اقا ایرانی است !!! . این اقا یک استرالیایی ایرانی تبار است و بس ! معلوم نیست در غرب چه خبر است ؟!هر ایرانی که به انجا برود تروریست میشود !!! نمونه واضح دانشجویان خط امام که همه تحصیل کرده دانشگاه های غربی بودند مانند خانم معصومه ابتکار !!!دلم برای ایرانیان استرالیا خیلی میسوزد !!! .
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 03:46
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
خاک عالم تو سرش/ چقدر امروز خجالت کشیدم سرکار .. همش ازم پرسیدند آزی ایرانی بوده این اقاهه .....دلم می خواست اقیانوس منو ببلغه ........... کثافت حـ... ابرو واسمون نذاشتند
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 04:41
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
خاک بر سرت که واسمون یه ذره آبرو هم که با درس خوندن و غذاب کشیدن نگه داشته بودیم به باد بردی ...... امروز خیلی خجالت کشیدم خدا خدا کردم فقط ساعت کاریم تموم بشه بیام خونه ....... اونقدر اخبار کفت ایرانی بود ایرانی بود انگار با پتک می زدند تو مغز من ........ کاش زمین باز می شد منو می بلعید .............. نگاه های همکاران رو نمی تونم فراموش. کنم .
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 04:55
اسب آتش - سیدنی - استرالیا
این شخص ایزوله ، قاطی داشته.هیچ مسجد،حسینیه ومرکز اسلامی هم قبولش نداشتند. پس از عدم تبرئه بعلت خشونت به همسر سابق ونامه نگاری هایش و محکوم شدن در دادگاه عالی فدرال در جمعه گذشته که باید میرفته زندان،این کافه رو برای این کار انتخاب کرده بود چون خیابان فیلیپ در مارتین پلیس مرکز دادگاهی سیدنیه و قضات و وکلای زیادی در خیابان رفت وآمد میکنند، میخواسته به روش ایرانی با گروگانگیری تاثیر رو پرونده اش بگذاره!یا صداش رو بگوش بقیه برسونه یا انتقامگیری کنه. ما ایرانیها یاد نگرفته ایم در جامعه قانونمدار اگه قانون حکمی رو برای ما برید(حتا به اشتباه)،تمکین کنیم.فقط با شورش ونشان دادن خشم خود میخواهیم قانون رو عوض کنیم!.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 05:43
اسب آتش - سیدنی - استرالیا
چند ماه پیش در شاپینگ سنتر پاراماتا یه ایرانی شوهر سابق همسرش رو با چاقو کشت چون قانون حضانت فرزند رو قبول نمیکرد!. در ضمن دونفر گروگان و خود این تکفیری ایرانی به ضرب گلوله پلیس کشته شدند که بعضی روزنامه ها به پلیس معترضند،پلیس هم داره اخبار ضد ونقیض میده.این فیلمای ویدئوئی مال زمانیه که هنوز سنی نشده بود(سال13 -2009)و عدم حمایت سفارت ایران کینه اش رو تشدید کرده بود اینارو مددکاراجتماعی تسخیری اش که مسئول برسی پروسه درمان روانی وی بود در تلویزیون گفت.در طول 17 ساعت گروگانگیری هیچ خواسته ای باتیم مذاکره کننده در رابطه با مسائل جنگ خاورمیانه نداشته وپرچم سیاه اشهدین گویا اعلام آمادگی برای مرگ بخاطر حکم ناعادلانه دادگاه!!بوده.اینم نتیجه لجاجت سر هیچ وپوچ
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 05:44
arman93 - یزد - ایران
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا - تو رو خدا با این سواد و اطلاعات اندک که نه اصلا میشه گفت اطلاعات نداشته ات چون فقط اسمها رو بلدی حرفی نگو . امام حسین یک لشکرو به داد تا حکومت کنه آره این حرف رو دیگه جایی نزن مسخره ات می کنند چه لشکری هم داشته لشکر بزرگ 70 تا 80 نفری آره با همین لشکر هم قصد سرنگونی بنی امیه و حکومت داشته
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 05:40
arman93 - یزد - ایران
دوستدار - استهکلم - سوئد - رفیق کسی نمی خواهد بگوید سنی شده بلکه این از بدیهیات است وقتی تقاضای پرچم داعش می کنند و خودشون اعلام می کنند عضو داعشند خوب دیگه جای بحثی نمیمونه نکنه داعش شیعه است دیگه اگه کسی این رو بگه مشخصه که ابلهه چون داعش مسیحیان و یهودیها و ایزدیان و بودائی ها و . را به شیعه بودن ترجیح میده و اگه از بقیه ادیان جزیه میگیره یا اونها رو به بردگی می گیره شیعیان رو به فجیع ترین شکل میکشه حالا این یارو گروگانگیره هم سنی و داعشی که بود هیچ حتی شیعیان رو به تقلید از داعشی ها رافضی می نامیده مفتی های این داعشیها این قدر عقده دارند که میگن آرزو داریم دریای خونی از رافضیهای شیعه سرازیر بشه که سرهای بریده شون داخل این دریا شناور بشه و حتی یک نفرشون باقی نمونه و زنهاشون رو به عدالت بین مجاهدین تقسیم کنیم و فرزندانشون رو تربیت اسلامی کنیم (به شیوه منحرف خودشون) و از اونها در راه جهاد استفاده کنیم لعنت بر داعشیهای پست فطرت
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 05:56
arman93 - یزد - ایران
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا - نگران نباش چون مقصر خود دولت استرالیا است که با وجود فراری و تحت تعقیب بودن اجازه ورود به استرالیا بهش داد و تحویل ایرانش نداد و ضمنا نمیشه دیگه گفت ایرانی بود بلکه باید گفت داعشی بود چون دیگه داعشی شده بود و یک داعشی حتی اگه قبلا ایرانی بوده دیگه ایرانی محسوب نمیشه
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 06:02
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
این درخواستی بود که این کثافت داشت. https://www.liveleak.com/view?i=12a_1418655542
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 03:18
senator x - تهران - ایران
shaboruz - پاریس - فرانسه:منهم باشما دقیقا موافقم.یک پناهنده واین همه جرم؟اگرتو وطن سابق بود,ده باره اعدام شده بود. مسئله خیلی بوگند میده
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 08:09
داریوش پرویزی - شیراز - ایران
نه شیعه خوبه نه سنی لعنت به هر دوتا شون
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 08:14
Shirdel - لندن - انگلیس
اسلام در ذات خویش ندارد عیبی،هر عیبی که هست در مسلمانی ماست.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 08:57
shahramareia - تهران - ایران
آخوند خوب نداره همشون یک کرباسند باید همشونو ریخت تو دریا
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 09:27
raha1984 - هامبورگ - المان
کفتار پیر کثیف . از شیعه به سنی !!! سگ زرد برادر شغاله !! خودت به درک سیاه واصل شدی به جهنم اون دو نفر بیچاره بیگناه رو بگو تلف شدنند !
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 10:22
Kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
دوستدار - استهکلم - سوئد، کسى منکر جنایتکار بودن شیعه نیست. ولى مثل شما سنی ها، تکفیرى، کفکیرى، ملاغه ایى، سلفى، دسته جمعى، وهابى، شهابى نیست که مثل مورجه انسان رو ذبح میکنین و با اون لهجه شیرین میکن الله اکبر بعدش مثل أب خوردن خون معصومان رو جارى میکنین. این رو حتما در نظر داشته باش. ایشون موقعى وحشى شده که از شیعه رافضى کافر به دین مبین أصیل سنى مسلمان تشریف فرما شده بودند. اره عمو.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 10:24
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
آخوند ایرانی‌ نیست این زالو‌ها از نژاد عربها هستند هر آخوندی حداقل یک زن را در زندگی‌ کثیف و ننگینش کشته و آتش زده است
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 10:57
تیتو تیتو - تهران - ایران
موضوع مذهب نیست . موضوع اینه که ایران باید الان تو دید دنیا خراب بشه فاز جدید حرکت امریکاست بقول خودش میخاد داستان سلاح های خیالی صدام حسینو پیاده کنه. تبلیغات زشت امریکا باعث تخریب همه مردم ایران حتی اونهایی که ربطی به سیاست و اسلام ندارن میشه . وقتی فیلم 300 رو میسازه و تاریخ عظیم سرزمین مارو به چالش میکشه خوب میفهمیم خیرخواهی در کار شیطان بزرگ نیست .
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 11:30
kimiaa - تهران - ایران
نکته عجیب اینه که این اقا با 50 مورد!تعرض جنسی و اتهام قتل عمد داشته ازاد میگشته و حتی تحت نظر هم نبوده....
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 12:25
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا- همون جوری که مردمِ اتریش بعدِ جنایتِ اون پدرِ اتریشی‌ سرشان را بلند کردند و یا کشتارِ آن جوانِ دانمارکی اگر اشتباه نکنم بیش از صد نفر را، حسابِ حکومت‌ها همیشه از مردم جداست اگر برایِ شناسأیی خود تلاش نمی‌کنیم از سستی ، بی‌ تفاوتی‌ و بی‌ هویتی خودمان است ، داعش هر روز به اسمِ اسلام در جهان با افتخار سر میبرند و خرابکاری‌های دیگر مسلمانان برای مردم دیگر عادی شده با اینحال دولتهایِ غربی هم و غمشان را بر این گذاشته اند که در بینِ ملتهایشان اسلام ستیزی‌ رایج نشود، بعد شما از اینکه به خاطرِ این فردِ روانی‌ اخراجتان نکنند بر خود می‌لرزید، چه ملت با عزتِ نفس و پر غروری این نظامِ اجنبی از ایرانیان ساخته، علاوه بر آن اتفاقا دولتِ استالیا از شرم نباید سرش را بالا بگیرد که یک قاتلِ روانی‌ با اینهمه سابقه و هشدار را جدی نگرفته و او را در جامعه رها کرده که کارش به این جا برسد که جامعه را نا امن کرده مردم را به گروگان بگیرد و بکشد.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 13:50
آقا فدای من - لندن - انگلستان
. هر جا سخنی از کشتار و قتل و فساد و تجاوز وووو است، پای یک آخوند در میان است...
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 14:40
Anarchist - دبلين - ايرلند
هرجا سخن از کشت و کشتار، ترور و وحشت و ویرانی خلاصه کلام حیوانیت است، نام اسلام عزیز میدرخشد..!!!
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 15:24
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا نه این که بخوام از اسلام و مسلمین دفاع کنم اما مسیح و مسیحیون هم توی وحشیگری و حماقت رو دست ندارن! از به صلیب کشیدن ها و دادگاه انگیزیسیون های قرون وسطی بگیر بیا جلو تا لینچ کردن سیاهپوستا و کشتن مردم توی افغانستان و پاکستان و ابو غریب برای تفریح. پسرخداوندتون هم که کارش درسته و فقط بلد بوده راه بره و داستان تعریف کنه و با مریم مجدلیه اختلاط! کنه. تازه یوحنا 75 سال بعد یادش افتاده که ای دل غافل بنویسیم این داستانها رو تا یادمون نرفته! واقعا که دیگ به دیگ می گه روت سیاه
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 19:35
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
arman93 - یزد - ایران تو ر خدا کوّلِ کامنت رو بخون بعد جوش بیار ! اینقد هم سودِ خودتو به رخ نکش ! منظورم از لشکر لشکرِ یزید بود که حسین اونا رو یه روز الفِ خودش کرد واگر نه هر بیسوادی میداند حسین در شورشِ کربلا چند نفر سرباز داشت ! مثل خود تو !
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 20:40
اردشیر مقامی - وادوز - لیشتن اشتاین
امید پور جلال، اصلاح طلبی در نقاب مسییحت! از طرفداران پرو پا قرص خاتمی.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 00:28
جنگنده - تهران - ایران
چقدر دنیای کثیفی است, دنیایی که امپریالیسم آمریکا و نچه هایش, در آن برای منافع خود و تخریب دین خدا, دست به بازیهای نخ نما میزنند و با استفاده ابزاری از یک مشت وحشی تحت عنوان داعش و طالبان و غیره, چهره ای وحشیانه از مسلمانان نشان میدهند تا یک عده کافر و فاسد هم روی این موج سوار شوند و هرچه در دهانشان است به اعتقادات مذهبی چند میلیارد نفر بگویند اما همه شما کفار و اربابتان آمریکا و غرب بدانید, صبر خداوند زیاد است ولی اگر صبر خداوند تمام شود, عذابی فراگیر بر سرهای منحوستان, نازل میشود و دسته جمعی نابود خواهید شد. حیا کنید و انقدر به مذهب توهین نکنید و فریب بازیهای رسانه ای و دروغین غربی را نخورید.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 00:03
جنگنده - تهران - ایران
چطور ممکن است که فردی که به 50 نفر خانوم تجاوز کرده, آزادانه در شهر حرکت کند و به راحتی گروگانگیری کند و بعد در این میان, فقط نام ایران و شیعه و آخوند, بولد میشود توسط رسانه های غربی و وابسته. یعنی این صهیونیستها و استعمارگران, در ایجاد فتنه و نمایش و فریب, دست شیطان را از پشت بسته اند. این هم دروغی دیگر مانند دروغ بزرگ یازده سپتامبر و ماجرای برجهای دوقلو. حنای اینها برای انسانهایی که از چیزی به نام عقل و مغز بهره ای برده اند دیگر رنگی ندارد.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 00:03
مهران محمدی فشارکی - اصفهان - ایران
مقامات ایران باید به جای تکذیب خبر این اقدام را محکوم کرده و عملی شخصی عنوان کنند . اینکه بگوییم این فرد شیعه نیست و رفته سنی شده برای خارجی ها در عمل فرقی نمی کند اینها فقط مسلمانان را می شناسند نه شیعه و سنی را
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 02:10
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
یک ایرانی‌ روانی‌ که پناهنده استرالیا شده. این موضوع اصلا ربطی‌ به کشور ایران نداره این یک. دومأ، این آقا به ۵۰ نفر تجاوز نکرده که بخوان بندازنش زندان. جرایم جنسی‌ میتونه یه شوخی جنسی‌ یک متلک جنسی‌ هم باشه. اگه زنی‌ ازت شکایت کنه که باهاش شوخی‌ رکیک کردی به عنوان مثال این میتونه یک جرم باشه چون بدون رضایت اون خانوم انجام شده. برای این جرایم جنسی‌ کوچک کسی‌ رو نمیندازن زندان، بلکه جریمه نقدی می‌کنن. این اگه به یک نفر تجاوز کرده بود، حداقل برای ۵ سال میفتاد زندان. حداقل. بعدشم اینکه این خیال بافی‌‌ها رو بذارید کنار. بیخودی پای آمریکا و استرالیا رو نکشید وسط. اینها به اندازه کافی‌ از ایران مدرک دارند که احتیاج به این مشنگ بازی‌ها نیست. رئیس پلیس ایران میگه ما به استرالیا گفته بودیم این آقا کلاه بردار بوده ایران. بعد سخنگوی وزارت امور خارجه ایران میگه که ما به استرالیا گفته بودیم این آقا از موقعیت روحی‌ روانی‌ خوبی‌ برخوردار نیست. یعنی‌ چه؟ حالا این کلاه بردار بوده یا دیوانه؟ عملکرد این آقا هیچ ربطی‌ به ایران نداره.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 09:04
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
بعدشم جناب جنگنده کسی‌ احتیاج نداره ایران رو بدنام کنه. این خود ایران است که خودش رو بدنام کرده و هیچ سعی‌ در برطرف کردن این بد نامی‌ هم نمیکنه. احتیاج نیست یه ایرانی‌ رو بندازن به جون ۳۰ نفر تو یک کافه که مثلا بگن که چی‌؟ جمهوری اسلامی بوده؟ کسی‌ همچین ادعایی کرد؟ از اون لحظه اول گفتند که این آقا در استرالیا پرونده پلیسی‌ قطوری داره، لباس روحانیت هم الکی‌ تنش میکنه و از سال ۱۹۹۶ پناهنده است در استرالیا و سنی شده. هیچکس ادعا نکرد که این روحانی واقعیست، ‌شیعه است و رابطه‌ای با جمهوری اسلامی داره. یه خرده از توهم بیایید بیرون. رفتار جمهوری اسلامی با ملت خودش در داخل ایران نشانه کافی‌ برای بد نام بودن و دیکتاتوری بودن است.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 09:11
Navit - آنتورپن - بلژیک
جنگنده - تهران - ایران. برادر من خدایى که صبرش تموم میشه قطعأ خدا نیست بهتره صلاحیتش رو دوباره برسى کنى البته این یک پیشنهاد دوستانست .
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 09:13
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
یک چیز دیگه. تو تمام دنیا، حساب مردم و ملت ایران با رژیم جمهوری اسلامی جداست. یعنی‌ هیچ کس من ندیدم که مردم ایران و جمهوری اسلامی رو بکنه تو یک سبد. چرا؟ چون ایرانی‌‌هایی‌ که در خارج از ایران زندگی‌ می‌کنن، هیچوقت از خودشون چهره مذهبی‌، افراطی، آخوندی نشون ندادن. هیچ زن ایرانی‌ (غیر از زنان کادر پرسنل سفارت خانه‌ها و زنان مجاهدین و کارکنان زن دفاتر مرکزی ایران ایر) من ندیدم که خارج از ایران زن ایرانی‌ با پوشش اسلامی بگرده. این خودش یک نمونه از جدا بودن از نظام است.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 09:19
cobalt3 - کرج - ایران
خوب تنها حکومتی که سابقه گروگانگیری داره و هرسال هم سالگردش رو رسما جشن میگیره در این جور موارد باید یه نگاه به خشتک خودش بندازه بعد بگه یارو از ما نبوده و دیوانه تر از ما بوده کبلائی.
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 18:10
اردشیر مقامی - وادوز - لیشتن اشتاین
فریاد خاموش و شیر زن ایرانی ، یک روح در ۲ بدن! شاید هم یک بدن با ۲ آی دی!
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 21:34
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
اردشیر یا نظر بده در مورد موضوع یا هیچى ننویس ولى چرت و پرت ننویس. هه هه هه ٢ بدن یک آى دى هه هه هه هه. خیلى خندیدم بانمک..
‌پنجشنبه 27 آذر 1393 - 16:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.