خانواده سیاهپوش فائزه , خواستار اعدام قاتل کینه جو در مـلأعـام شدند

روزنامه ایران : هنوز باور ندارند تهدیدهای مرد کینه‌جو آتش به جانشان نشانده و رنگ واقعیت به خود گرفته است.
داماد بدرفتارشان وقتی دختر 19 ساله‌شان را طلاق داد دست از مزاحمت‌هایش نکشید تا اینکه یکی از هولناک‌ترین جنایات در شهر گرگان را رقم زد.
صحنه قتلی که پوریا 23 ساله سه‌شنبه هفته گذشته پشت چراغ قرمز خیابان ولیعصر گرگان به تصویر کشید نه تنها رهگذران و مغازه‌داران بلکه مقامات قضایی و پلیسی این شهر شمالی را شوکه کرد.
مجتبی برادر فائزه در مراسم عزاداری‌ای که در روستای کفش‌گیری برپا است هنوز با ناباوری از قتل خواهرش می‌گوید. وی به خبرنگار اعزامی ایران گفت: ساعت 8 صبح خواهرم راهی آرایشگاه محل کارش بود، انگار پیش از رسیدن به آنجا داماد سابق‌مان را از دور دیده و از آنجایی که بارها توسط پوریا تهدید به مرگ شده بود سراسیمه راه خود را عوض کرده و سوار تاکسی دیگری شده است تا به سمت مرکز شهر فرار کند ولی زمانی که در ترافیک سنگین خیابان ولیعصر گرفتار می‌شود با ترس از تاکسی پیاده شده و پیاده شروع به فرار می‌کند. پوریا هم که با خودروی دیگری خواهرم را تعقیب کرد ه پیاده شده و به سمت فائزه می‌دود و در حالی که فریاد می‌زد کسی جلو نیاید و موضوع خانوادگی است وسط خیابان و لابه‌لای خودروها با سه ضربه شدید چاقو به گردن و پشت، فائزه را هدف قرار می‌دهد و هنگام فرار توسط یک راننده تاکسی و مردانی که او را تعقیب می‌کردند، دستگیر شد.
مجتبی آهی کشید و با اشاره به بارها تهدید به مرگ خواهرش توسط پوریا گفت: شش ماه بود پوریا با ارسال پیامک یا تماس تلفنی و حضوری مزاحمت و تهدیدهای خود را ادامه می‌داد. فائزه سه سال پیش به عقد او درآمد و در این مدت مرتب از شوهرش کتک می‌خورد، فائزه ماه‌های نخست حرفی از این بدرفتاری‌ها نمی‌زد و مدارا می‌کرد. بعدها از او شنیدم که انگار پوریا تهدید کرده بود اگر کتک‌کاری‌ها را نزد ما بگوید انتقام خواهد گرفت و مرا که برادرش هستم از پشت با چاقو می‌زند و می‌کشد.
فائزه هم از ترس تا مدت‌ها حرفی نمی‌زد اما سرانجام کبودی‌های روی صورتش همه‌چیز را لو داد، اگر فائزه از روز نخست همه‌چیز را به ما می‌گفت شاید اوضاع بهتر می‌شد. جوان سیاهپوش ادامه داد: هر وقت به پلیس خبر می‌دادیم بخوبی در مسأله مداخله نمی‌کرد و موضوع را یک اختلاف خانوادگی می‌دانست و کسی توجهی نداشت که مشکل فراتر از اختلاف زن و شوهری بوده و پوریا یک شرور بود که به جان خانواده ما افتاده بود. سرانجام خواهرم پس از مدت‌ها شکنجه در خانه شوهر تصمیم به طلاق گرفت. از داماد سابق پنج بار به دلیل پارگی گوش، آسیب به چشم، شکستگی بینی، کتک خوردن خواهرم در خیابان و تهدید خانواده با چاقو جلوی خانه شکایت کردیم و به این خاطر با گرفتن وکالت در طلاق توانستیم از سه و ماه نیم پیش طلاق وی را بگیریم اما پوریا تهدیدهای خود را عملی کرد و فائزه را به قتل رساند و پزشکی قانونی گفته که خواهرم به سبب بریدگی ریه و خونریزی شدید قفسه سینه جان خود را از دست داده است.
مجتبی گفت: من و خانواده‌ام که از هفته گذشته با حجم عظیمی‌از همدردی مردم روبه‌رو شده‌ایم از مسئولان می‌خواهیم ماجرا را دقیق بررسی کنند و موضوع قتل زنی بی‌گناه که در صحنه‌ای دلخراش در روز روشن جلوی دید همگان به قتل رسیده را ویژه رسیدگی کنند. این برادر گریان ادامه داد: پوریا خواهرم را در مسیر مدرسه دیده و به خواستگاری‌اش آمد که زیاد راضی به این ازدواج نبودیم چرا که وی نه تنها فقر مالی داشت، بلکه فرهنگ درست و حسابی‌ای نیز نداشت و دلیل رفتارهای قاتل همین‌ها بود. پوریا زمانی نگهبان بازارچه نعلبندان بوده و در شرط‌بندی فوتبال شرکت و در قهوه‌خانه نیز کار می‌کرد و به خاطر شرارت پرونده نیز دارد. مادرم این روزها آرامش ندارد اما پدرم صبورانه این داغ را تحمل می‌کند تا خانواده‌مان را حفظ کند ولی همه ما ناراحت هستیم چرا که صحنه‌هایی از این جنایت خشن در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و ما با دیدن لحظات آخر عمر فائزه لطمه روحی عمیقی خوردیم.
وی در پایان گفت: می‌خواهیم پوریا در همان محل جنایت اعدام شود تا درس عبرتی برای کسانی باشد که عاطفه در وجودشان مرده است.
بنابر این گزارش، عامل این جنایت در بازجویی‌های قضایی و پلیسی جزئیات قتل را به گردن گرفته است و به گفته دادستان گرگان به صورت فوق‌العاده محاکمه شده و به مجازت خواهد رسید.

+183
رأی دهید
-6

hossein+87= - ایران - ایران
جالبه که اینهمه سابقه داره بهش زن هم دادن!
دوشنبه 24 آذر 1393 - 10:45
دوستدار - استهکلم - سوئد
نمیشه این دفعه را خانواده و بخصوص برادر مقتول , فاتل را ببخشن و جان انسانیکه از روی علاقه شدید به فائزه مرتکب جنایت شده ازش بگذرند. قاتل حالا صدرصد پشیمان است و اگر هم زنده بماند همیشه در غم و افسوس خواهد بود. خیلی از خانمهای شاغل در ایران به قتل میرسند توسط شوهران سابق و کنونی شان. فائزه هم ارایشگر بوده . خانمهای که شاغل هستند بیشترشان دوست دارند برای خودشان مستقل زندگی کنند همچون کشورهای اروپای. این پند برای جوانان است , اگر پسر جوانی در ایران خواست با دختر خانمی ازدواج کند باید این را بداند دختر خانمهای کشور ما ایران بیشترشان از روی کنجکاوی شوهر میکنند و اگر بعداز مدتی کنجکاویشان تمام شد به بهانه گرفتن می افتند تا از شوهرانشان جدا شوند. پس اقایان امادگی داشته باشند برای بهانه گرفتن همسرانشان بعداز گذشت زمان کمی از ازدواجشان.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 11:22
homopersia - ملبورن - استرالیا
یه زمانی میگفتند حق کاپیتولاسیون برای چیست؟...
دوشنبه 24 آذر 1393 - 11:32
agha_ehsan - تهران - ایران
والا خودم دیروز یه فیلم اعدام در ملاء عام رو دیدم و خیلی دلم ریش ریش شد . ولی با خوندن این خبر خدا رو شکر می کنم که تو ایران قانون اعدام در ملاء عام داریم . حق این کثافت خیلی بیشتر از اعدام در ملاء عامه . باید در ملاء عام به سیخ بکشنش و بذارن در طول سه روز جون بده .
دوشنبه 24 آذر 1393 - 11:55
بیدار58 - بایلسر - ایران
اعدامش نکنید که بعضیا ناراحت میشن
دوشنبه 24 آذر 1393 - 12:28
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
تیغ را داده اند دستِ زنگی مست می‌گویند نزن، بیشتر نظامِ مرد سالار ( نامرد سالار ) را ترویج کنید، ننگ‌ بر این نظامِ لجن.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 13:49
جنگنده - تهران - ایران
باز روشنفکرنماها بیان بگویند که اعدام، اخ است و اوخ است و بد است. خاک بر سر هرچی روشنفکرنمای غربزده و عقبمانده است. این شخص باید بدون فوت وقت سریعا اعدام شود
دوشنبه 24 آذر 1393 - 15:01
perser68 - فلوریدا - آمریکا
اون زمان که ۱۶ساله فروختینش نگفتین چطوری میخواد شوهر داری کنه؟ تو ملأعام چقدر تا حالا اعدام کردید دستو پا بریدید شلاق زدید.. قوانینه ارتجاعی ضد زنو باید عوض کرد! باید فضائیو مکانیو برای دختران و زنان ایجاد کرد تا بتونن در اولین فرصت برای کمک و مشاوره به اونجا برن و همینطور برای مردا.. البته حکومته منفور خامنه ای اصلاً قصدش نشوندن زنان تو خونه و جدا کردنشون از جامعه و تحقیر .. وقتی دختر ۹ساله طبقه قوانینه آخوندی اسلامی بالغ به حساب میاد دیگه چه انتظاری بیشتر از این میشه داشت!!! اسلام ۳۵ساله که تو ایران جواب نداده!!!ننگ بر رژیمه لجنه مذهبی آخوندی
دوشنبه 24 آذر 1393 - 15:20
raha1984 - هامبورگ - المان
عروس ۱۶ ساله داماد ۲۰ ساله تو اون اوضاع و وضع نابسامان با اون همه مشکلات درایران چطور ازدواج میکنند و توقع هم دارنند که زندگی خوبی داشته باشند !!!
دوشنبه 24 آذر 1393 - 16:11
adsi - شانگهای - چین
فروردین امسال در یک نزاع در شهر خون وقیام مهد اسلام و تشیع قم که ده نفر به یه نفر حمله کرده بودند یه نفر قربانی رو فراری میده میرسونه بیمارستان شهید بهشتی اما قاتلین اون ها رو تعقیب کردند وارد بیمارستان شدند قربانی رو تو بیمارستان جلو اونهمه ادم سربریدند بعد ده روز همشون رو دستگیر کردند اما هنوز هیچ کاری نکردند سیستم قضایی تو ایرا پوکیدست
دوشنبه 24 آذر 1393 - 17:10
perser68 - فلوریدا - آمریکا
چقدر ملا به این سایت سرک میکشن!!!
دوشنبه 24 آذر 1393 - 16:21
مترلینگ - منچستر - انگلستان
اعدام حقشه ولی در ملا عام بخدا تاثیری بر کم شدن جرایم نداره ربطی به روشنفکری وغربزدگی نداره این فقط ادمارو قسی القلب میکنه جنایت کرده خوب به سزای اعمالش برسونن ولی او بچه ای که جون دادن یک نفر رو میبینه تاثیر خوبی بروی او نداره همانطور که فیلمهایی که در ان صحنه جنایت و قتل داره مینویسن 12+ چون برای روحیه وسنشون خوب نیست این از نظر روانشناختیه ربطی به روشنفکری نداره لطفا اینو بفهمید
دوشنبه 24 آذر 1393 - 18:49
azadeh11 - آمستردام - هلند
اینهم از برکت این اخوند که میگفت. ازدواج باید دبیرستانی بشه. ..آخه دختر ۱۶ ساله که هنوز بچه‌ هست.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 19:38
saeedjj2004 - گرگان - ایران
من خودم موقع فوت این دختر عزیز اونجا بودم.خدا برای هیچکی نیاره.این پسر انسان نیست.بعد چاقوزدن و فرارش دوتا کوچه اونورتر گرفتنش.ولی بازم میخواست جمعیت رو با چاقو بزنه.خدا کنه زودتر اعدامش کنن.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 20:07
aashena - اتاوا - کانادا
چه خانواده بی وجدانی هستید که دختربچه را دادید به یک لات بی سروپا الان هم اگر پول داشت دیه میگرفتید و رضایت میدادید
دوشنبه 24 آذر 1393 - 20:18
آرتمیس3000 - برلین - المان
دولت فاسده دزده قاتل براش مهم نیست به پیشگیری از جرم بپردازه...........چند بار با نیروی افتضاحی تماس گرفتن و هیچ توجهی نکردن ,.......... نیرو افتضاحی واسش مهم نیست سر مردم چی میاد..............وقتی خود دولته قاتل, حوادث کهریزک و.. رو رغم میزنه انتظاری ازش در مورد پیشگیری از جرم نمیشه داشت................همه مشکلات ازدولت لجنه اخوندیه
دوشنبه 24 آذر 1393 - 23:51
azadi2011 - تورنتو - کانادا
مخالف اعدام بودن چه ربطی به غرب زدگی دارد و اصلا غرب زدگی یعنی چی که آن یارو جلال آل احمد انداخت توی دهان بعضی از این دوستان ? پس باید گفت شما که قوانین عصر حجر را پیاده می کنید عرب زده هستید ?۰ خوب شاید کسی حق داشته باشد اصلا از هر نوع کشتن بدش بیاید بویژه آنگونه که یک مجرم توی خیابان به دار آویخته شود۰ این به جامعه درس کشتن وانتقام می دهد۰ مجرم را بکنید توی زندان و مالش را از او بگیرید و آنگاه می بینید که جامعه پاک و زلال می شود۰
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 00:48
سرسره - اهواز - ایران
اکبرسر پلیس این مملکت که فقط به جان ازادی خواهان وعدالت طلبان می افته ودربرخورد با جانیها وشرورها یک سهل انگاری میکنه یعنی تهدید جانی برای ماموران نیروی انتظامی کمترازحجاب زنان ودختران اهمیت داره!
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 08:17
کبوترپران - دوبی - امارات
دستگاه قضایی بایددراسرع وقت این جانی رابه سزای عمل ننگینش برساندوخانواده مقتول هیچگاه درصددبخشیدن این قاتل پست نباشد
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 17:29
Navit - آنتورپن - بلژیک
azadi2011 - تورنتو - کانادا. عرب زده شاید واژه ى مناسبى نباشه ولى مطلب رو به خوبى رسوند. موضوع اصلى اینه که چرا اعدام؟ به خاطر پاک سازى جامعه و جلو گیرى از تکرار جرم و خطا یا بخاطر انتقام ؟ اگر نیت پاکسازیه جامعست که حبس ابد هم میتونه این کارو انجام بده اگر اعدام براى درس عبرته که تا به امروز نتیجه ى عکس هم داشته فقط میمونه انتقام و قصاص که این جاى بحث نداره این موضوع رابطه ى مستقیمى به فرهنگ فهم شعور و درجه ى انسانیت هر فرد داره و این موارد یک شبه و با چند ساعت گفتگو به وجود نمیاد .
‌چهارشنبه 26 آذر 1393 - 08:47
Shirdel - لندن - انگلیس
هرکس بنا به خواسته خودش این قاتل را محکوم میکنه یکی از إعدام میگه یکی از زندان ولی چیزی که در واقع وجود دارد اینه که باید در نظر گرفت اونجا ایران است و قانون مملکت بر أساس قوانین اسلامی قابل اجراست .
شنبه 29 آذر 1393 - 16:29
کوروش مهری - یزد - ایران
ربونمونمو درآورد که به آدمهای نفهم حالی کنیم مخالفت با عدام معنیش مخالفت با مجازات نیست ولی تو کت آدمهای ابله اسلامی نمیره که نمیره!!
دوشنبه 1 دي 1393 - 19:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.