سردار کمالی: کی‌روش بداند در مورد متخلفان رأفت اسلامی معنا ندارد/ رفیعی به چه دلیل به فرودگاه رفته؟!

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سرمربی تیم ملی در مورد تخلف بازیکنانی که کارت معافیت جعلی گرفتند توجیه نشده است.

سردار موسی کمالی در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد اظهارات کی‌روش مبنی براینکه از مقامات ایران می‌خواهد مشکل بازیکنان سرباز را حل کند، عنوان کرد: در رابطه با افرادی که تخلف کردند و کارت معافیت جعلی گرفتند وقتی به افکار عمومی رجوع کردیم آنها به شدت خواهان مجازات این بازیکنان هستند و انتظار دارند که تبعیضی به وجود نیاید و مانند مردم عادی که تخلف می‌کنند آنها هم باید پاسخگو باشند به همین دلیل به مسئولان فدراسیون اعلام کردیم که به هیچ وجه آنها را به تیم ملی دعوت نکنند.

وی ادامه داد: در گذشته دیدیم در همین تیم ملی برخی بازیکنان که خیلی هم بزرگ بودند به خاطر یک بی‌انضباطی یا حرفی که زدند مربی تیم ملی به خود حق داد که آنها را کنار بگذارد آن وقت چطور انتظار دارد که به بازیکنانی که تخلف بزرگی را مرتکب شده و بی‌احترامی به قوانین کشور کرده اجازه بازی داده شود. انتظار مردم این است که با آنها برخورد صورت بگیرد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید براینکه آنها نباید در تیم ملی بازی کنند و خواسته مردم هم همین است، گفت: به نظر من کی‌روش سرمربی تیم ملی در جریان تخلف این بازیکنان نیست که اگر بود اینگونه صحبت نمی‌کرد به نظر من او هنوز در این رابطه از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال به خوبی توجیه نشده است به نظر من او فکر می‌کند این بازیکنان تنها مشکل سربازی و خروج از کشور دارند در حالی که اصلاً این طور نیست.

سردار کمالی ادامه داد: چه بسا ما در تمامی رده‌های ملی و در تمامی رشته‌ها با بازیکنانی که مشکل سربازی داشتند کمال همکاری را داشته و داریم اما در مورد متخلفین رأفت اسلامی معنا ندارد.

وی در مورد مشکل سروش رفیعی برای خروج از کشور اعلام کرد: این بازیکن هم کارت معافیتش مشکل دارد به چه دلیل او به فرودگاه رفته است این نوع رفتار بی‌احترامی به قوانین کشور است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد اینکه برخی به دنبال مشخص شدن مجازات این بازیکنان متخلف هستند، عنوان کرد:‌ جنبه تخلف این بازیکنان دو نوع است یک مورد به ما مربوط می‌شود و دیگری به مراجع قضایی. وظیفه ما در خصوص برخورد با آنها این بود که کارت معافیت‌شان باطل کرده و برگه اعزام به خدمت برای آنها صادر کنیم کما اینکه عده‌ای به خدمت اعزام شدند با آنهایی هم که غیبت کرده‌اند برخورد می‌شود و به هیچ‌وجه حق بازی ندارند. در مورد جعل کارت هم مراجع قضایی باید نظر بدهند و در چارچوب قوانین رأی و احکام صادر خواهند کرد پس مردم نباید از ستاد کل نیروهای مسلح انتظار داشته باشند که آنها را به اشد مجازات برساند.

سردار کمالی در پایان با توصیه به مسئولان ذی‌ربط در این خصوص تأکید کرد: باید به نظر افکار عمومی توجه کنند مردم از مجازات و تنبیه اینگونه بازیکنان استقبال می‌کنند و اصلاً دوست ندارند که آنها در تیم ملی بازی کنند. انتظار ما این است که مراجع قضایی با افرادی که در این قضایا از جمله مدیرعامل برخی باشگاه‌ها، مربیان و دلال‌ها  دست دارند به شدت برخورد شود.

+24
رأی دهید
-10

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
رافت اسلامی ! جوکِ سال !
دوشنبه 24 آذر 1393 - 10:58
بت شکن - مونترال - کانادا
این یکی‌ حق با شماست سردار، بر خلاف دیگر مشمولینی که آنها را به قصد خدمت به سربازی می‌‌برید این بی‌ فرهنگ‌ها را باید با لگد و خفت به سربازی ببرید تا آدم شوند. فوتبالیستی که یک کارگر سوپور بیچاره را زیر مشت و لگد می‌اندازد و بعد خانواده اش را برای گرفتن رضایت روی دست میاندازد نه ورزشکار است و نه انسان..!!!.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 11:00
karaji - گتنبرگ - سوئد
وقتی‌ کله گنده‌ها ی مملکت دزد و خلاف کارند پایین تر‌ها کارت معافی جعل می‌کنند ،متاسفانه!!!!!!
دوشنبه 24 آذر 1393 - 14:31
mammal - لندن - انگلیس
خود همین سپاه کارت پایان خدمت و معافی میفرشد. کسی را میشناسم که با کمک سپاه غیر قانونی از فرودگاه تهران آمد تا انگلیس. حالا دارند جانماز آب میکشند جمع کنیم برین بیشرف ها
دوشنبه 24 آذر 1393 - 18:20
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
حالا بگو اینها رفتند سربازى چه گلى زدند به سر ملت ایران !! وقتى کسى مفیده ، نخبه است ، داراى توانایی بخصوص براى کارى ، ورزشى ، دانشى ، چرا باید بره سربازى ، دو سال سربازى رو در تیم فوتبال مثلا سر کنه و شما جزوه سنوات سربازى حسابش کن !!!!
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 11:40
kamran631 - لیون - فرانسه
یه عده بچه پاسدار دارند برای ورزش کشور ما تصمیم میگیرند ! خوب این چند نفر رو معاف کنید چی‌ میشه ؟ اتفاقی میفته !؟
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 13:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.