پایان ۱۷ساعت گروگانگیری برای ۴میلیون تومان

 آدم ربایان، گروگان خود را ۱۷ساعت در جنگل شکنجه دادند تا دست به اخاذی ۴میلیون تومانی از خانواده‌اش بزنند اما آنچه نصیبشان شد، دستبند سرد پلیس روی دستانشان بود.
 ساعت 10صبح یکشنبه وقتی مرد میانسالی مقابل خانه‌اش در غرب پایتخت سرگرم شستن خودرواش بود خبر نداشت که 3سرنشین خودروی پراید به کمین او نشسته‌اند و حرکاتش را زیرنظر دارند. لحظاتی بعد وقتی کوچه خلوت شد، سرنشینان پراید به سمت طعمه خود که از قبل او را می‌شناختند رفتند و با تهدید مرد میانسال را سوار خودرو کردند و گریختند. این آغاز یک گروگانگیری برای باجگیری میلیونی بود.
    گزارش آدم‌ربایی
یک ساعت بعد دختر جوانی به کلانتری 181تهران رفت و خبر از ربوده‌شدن پدرش داد. او گفت: پدرم مقابل خانه مشغول شستن ماشینش بود که یکدفعه ناپدید شد. حتی موبایلش هم داخل خانه بود و با خود نبرده بود. نگران شده بودیم و دنبالش می‌گشتیم تا اینکه یکی از همسایه‌ها مدعی شد که لحظاتی قبل 3سرنشین پراید پدرم را به زور سوار ماشین کرده و ربوده‌اند.
 
با این شکایت، جست و جوی کارآگاهان برای پیداکردن مردمیانسال شروع شد و درحالی‌که آنها سرگرم تحقیق بودند دختر جوان بار دیگر به اداره پلیس رفت و جزئیات تازه‌ای پیش روی تیم تحقیق قرار داد. وی گفت: ساعتی قبل موبایلم زنگ خورد و مرد ناشناسی که پشت خط بود مدعی شد که پدرم را ربوده‌اند و اگر 4میلیون تومان پول به‌حسابشان واریز نکنم پدرم را می‌کشند. او صدای پدرم را برایم پخش کرد که ناله می‌کرد و می‌خواست که به دستورات آدم‌ربایان گوش کنم.
 
با این اطلاعات، کارآگاهان با هماهنگی قاضی سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران، تحقیقات برای دستگیری آدم‌ربایان را شروع کردند. آنها به دختر جوان آموزش‌های لازم را دادند و از او خواستند به جای کارت به کارت کردن پول، با گروگانگیرها برای پرداخت این مبلغ قرار بگذارد.
    دستگیری
هوا کاملا تاریک شده بود که گروگانگیران با دختر جوان تماس گرفتند و این بار وی گفت که پول را قرض کرده و حاضر است به‌صورت نقدی پرداخت کند. در چنین شرایطی گروگانگیران ساعت 3بامداد دیروز را به‌عنوان زمان قرار برای تحویل‌گرفتن پول تعیین کردند. آنها به دختر جوان گفتند اگر پول را دریافت کنند پدرش را آزاد خواهند کرد و اگر پلیس وارد ماجرا شود، او و گروگانشان را خواهند کشت. به‌رغم این تهدیدها دختر جوان بامداد دیروز در محل قرار حاضر شد. این درحالی بود که کارآگاهان نیز به‌صورت نامحسوس آنجا را زیرنظر داشتند. در محل قرار خودروی پرایدی بود که احتمال داشت آدم‌ربایان داخل آن باشند. مأموران برای دستگیری سرنشینان آن و رهایی گروگان وارد عمل شدند و در این عملیات راننده و یکی از سرنشینان پراید دستگیر شدند و مرد میانسال که داخل ماشین بود آزاد شد.
    شکنجه‌های خونین
2متهم دستگیرشده به همراه شاکی صبح دیروز به دادسرای جنایی تهران منتقل شدند. شاکی که به‌شدت در این حادثه مجروح شده و روی صورتش آثار زخم و خراشیدگی دیده می‌شد به قاضی سیفی گفت: یکی از گروگانگیران را می‌شناختم و گمان می‌کنم به قصد باجگیری مرا ربود تا از خانواده‌ام اخاذی کند. وی گفت: آنها مرا به جنگل‌های چیتگر بردند و 17ساعت شکنجه‌ام کردند. آنقدر کتکم زدند که فکر می‌کنم دنده‌هایم ضربه خورده و شاید شکسته باشد. حتی گوش‌هایم نمی‌شنوند آنقدر که با سیلی به سرو صورتم زدند.
2متهمی که دستگیر شده‌اند راننده آژانس و یکی از گروگانگیران هستند که برای گرفتن پول سر قرار حاضر شده بودند. راننده آژانس خود را بی‌گناه دانست و مدعی شد که اصلا آدم‌ربایان را نمی‌شناخته است. وی گفت: آنها با آژانس تماس گرفتند و درخواست خودرو کرده بودند. 2نفری که سوار ماشینم شدند از من خواستند که به محل مورد نظر بروم و بسته‌ای تحویل بگیرم. من اصلا نقشی در این گروگانگیری ندارم و نمی‌دانستم که این مرد میانسال گروگان آنها بوده است.
متهم دیگر که یکی از آدم‌ربایان است چنین گفت: من اصلا فکرش را نمی‌کردم که دختر گروگان پلیس را در جریان قرار بدهد. وقتی برای تحویل گروگان و دریافت پول از دخترش در محل حاضر شدم مأموران ریختند و دستگیرمان کردند. از متهمان دیگر هم خبری ندارم و نمی‌دانم کجا پنهان شده‌اند.
به گزارش همشهری، هم‌اکنون بازپرس جنایی دستور بازداشت عاملان این گروگانگیری را صادر کرده تا انگیزه اصلی آنها فاش شود.
+43
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  AbNaBaT2012 - امستردام، هلند
  یه زمانی جوک درست میکردن که یه نفر میره بانک میزنه میگه بریز به حسابم امروزه میگن کارت به کارت کن!!!!!
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  همش چهار میلیون !عجب افتابه دزداى بودن
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.