تنبیه با لوله پولیکا , دانش آموز گناوه ای را راهی بیمارستان شیراز کرد

پارسینه می نویسد : تنبیه بدنی دانش‌آموزان همواره از خطوط قرمز آموزش و پرورش محسوب شده و می‌شود؛ البته این موضوع در گذشته و پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کشورمان به گونه دیگری دنبال می‌شد؛ تنبیه‌بدنی و به اصطلاح فلک کردن دانش‌آموزان یک امر بدیهی در مدارس بود که اتفاقاً دولت آن زمان هم به این موضوع اصرار می‌کرد.

اما با گذشت سال های بسیار از آن روزهای وحشت‌آور در مدارس و پیشرفت تکنولوژی و وسایل ارتباطی دیگر تنبیه ‌بدنی موضوع پذیرفته شده‌ای درون مدارس نیست و در سال های اخیر هم تمامی مدیران و مسئولان آموزش و پرورش به آن تأکید داشته‌اند.

با این وجود شاهد هستیم در استان بوشهر و شهر کوچکی مانند گناوه در مدت کوتاهی دو بار اتفاقی ناگوار رخ می دهد که نه تنها اقدامی جهت جلوگیری آن صورت نمی گیرد، بلکه با ظاهرپوشانی بر گذار از این اتفاقات اهتمام ورزیده می شود.

تنبیه به نوبت!/ وقتی همه دانش آموزان یک کلاس در صف تنبیه می ایستند

ماجرا از این قرار است که در یکی از مدارس گناوه وقتی معلم در کلاس حاضر می شود تا ارزشیابی را از دانش آموزان صورت دهد، متوجه می شود که اغلب آنان در وضعیت مطلوب درسی قرار ندارند. همین دلیل کافیست تا معلم مربوطه –که مدیر مدرسه نیز است- همه دانش آموزان آن کلاس را به حیاط مدرسه ببرد و تک به تک آنان را تنبیه بدنی کند!

در پی این تنبیه حال یکی از دانش آموزان به شدت رو به وخامت می رود، طوری که اثرات آن روی دست های وی روز به روز نمایان تر می شود. طبق گفته یک منبع آگاه در گناوه، بعد از این حرکت ناپسند، دانش آموزان توسط معاون مدرسه در رابطه با مسئله ی پیش آمده مورد تهدید قرار می گیرند و در نتیجه این دانش آموز 15 ساله تا سه روز هیچ حرفی در رابطه با این ماجرا نمی زند!

عیادت مسئولان استانی و شهرستانی از مصدوم/ مدیرکل هزینه ها را تقبل کرد

به محض وقوع اتفاق مزبور، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گناوه تمام اهتمام خود را برای پیگیری و بررسی موضوع نشان داد و البته مدیرکل آموزش وپرورش استان و معاون و مشاور اداره کل به گناوه آمدند تا از نزدیک در جریان وضعیت دانش آموز و حادثه مزبور قرار بگیرند.

اعضای خانواده این دانش آموز از حضور مسئولان آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کردند و اعلام نمودند که ما تا این لحظه هیچ گونه شکایتی نکرده ایم و در حال حاضر تنها سلامت و بهبودی فرزندمان برای ما مهم است.


خبر می رسد که اصغر حصیری در بیمارستان گناوه، از دانش آموز مصدوم گناوه ای عیادت کردند و تمام هزینه های درمان وی را تقبل نمودند. وی با مشاهده وضعیت بیمار، درخواست کرد که دانش آموز برای ادامه درمان به شیراز اعزام شود.

نظر پزشک معالج/ ممکن است به قلب دانش آموز صدمه وارد شود

این نوجوان مضروب که از شدت درد و عفونت حتی ممکن است به قلبش نیز صدمه وارد شود، تا روز پیش در بیمارستان امیرالمومنین گناوه بستری بود اما اکنون جهت مداوا به شیراز منتقل شده است.

گفتنی است که طبق تایید پزشک معالج، عفونت دست ناشی از ضربه لوله پولیکا بر دستان دانش آموز و در نتیجه قطع شدن رگ دست وی است. پزشک معالج این دانش آموز گزارشی از روند درمان ارائه کرد و از وضعیت عمومی این نوجوان اعلام رضایت نموده است.

واکنش فرهنگیان گناوه در خصوص تنبیه نوجوان 15 ساله با لوله پولیکا چه بود؟

در پی این اقدام نامتعارف و غیر قانونی، جمعی از فرهنگیان در نامه ای از مدیرکل آموزش پرورش استان بوشهر بدون اظهار نظر در مورد این حرکت مدیر خاطی، خواستار نرمش در برخورد با وی گردیده و برای دانش آموز مضروب آرزوی سلامتی کرده اند! لازم به ذکر است که یکی از معاونان آموزش و پرورش گناوه پیگیر جمع آوری این نامه شده و خود آن نامه را در فضای مجازی منتشر کرده است. به همین دلیل برخی از رسانه ها به اشتباه از آن به عنوان اطلاعیه آموزش پرورش یاد کرده اند در صورتی که این نامه هیچ رسمیتی ندارد.

این اتفاق واکنش ها و نظرات متفاوتی را به دنبال داشت و برخی فرهنگیان در فضای مجازی به بحث راجع به آن پرداختند. عده ای عنوان می کنند که تنبیه در هر صورت راهکار مناسب برای آموزش نیست و دسته ای دیگر نظر بر این داشتند که دانش آموز سالاری در حال رواج است و باید به هر نحوی از آن جلوگیری شود.

اگر چه سلامتی دانش آموز بسیار مهم به شمار می رود اما حفظ حیثیت حرفه ای معلم و مدیر آن مدرسه نیز اهمیت خاص خود را دارد که نباید با اقدامات نسنجیده با آبروی کسی بازی شود. در هر صورت سلامتی دانش آموزان اولویت اول جامعه فرهنگی است و خانواده ها از مسئولان انتظار دارند تا فضای آرام، پرنشاط و دور از خشونت جهت تحصیل فرزندانشان محیا شود.

+102
رأی دهید
-8

azadeh11 - آمستردام - هلند
دستش را باید از دست بدهد که می‌خواهد درس بخواند. لعنتی ها..معلم انتقام بی‌ پولیش را سر این جوان در آورد..مرتیکه معلم احمق،،میخواهد چی‌ به این بچه‌‌ها درس بدهد،،
دوشنبه 24 آذر 1393 - 04:16
aashena - اتاوا - کانادا
اگر این معلم اینجا بود حبس ابد میگرفت
دوشنبه 24 آذر 1393 - 05:15
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
از مامورانِ وزارت اطلاعات و سگهای خامنه‌ای یاد گرفتیه اند ! اونجا نوشابه ، اینجا پولیکا ! این است دست آوردِ انقلاب اسلامیِ ما !
یکشنبه 23 آذر 1393 - 23:59
ekman - شیراز - ‫ایران
وقتیکه فردی جرمی را مرتکب میشود و قانون مجازات اسلامی وی را محکوم به تحمل تازیانه میکند که بسا مجرمینی بر اثر ضربات وحشیانه تازیانه توسط مجریان تعزیرات دچار عفونت کلیه هم میشوند،حال از مدیر مدرسه ای که دست پخت همین حکومت است چه توقعی میتوان داشت ؟!!.تنبیه بدنی در کل کاری اشتباه است ،چه در جامعه و چه در مدارس.ضمنا آنطوریکه پارسینه نوشته است که پیش از انقلاب اسلامی فلک کردن در مدارس رایج بوده مزبوط به 70 و یا 80 سال پیش بوده که آنهم منسوخ شده بود و در زمانیکه نسل ما دانش آموز بودیم اتفاق نمی افتاد.ضمنا دانش آموزان 40 سال پیش هم از ادب بیشتری نسبت به معلمینشان برخوردار بودند.باز هم بعنوان یک انسان کار این آقا مدیر را تائید نمیکم اما حرف آن مسئولی که گفته حال در مدارس دانش آموز سالاری حاکم است درست است.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 02:30
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
قصاص اینجا خوبه،نه یارو رو بکشی...
دوشنبه 24 آذر 1393 - 07:09
فراوانی - قطر - قطر
آقا مگه نه اینکه دروغ گو سگ خداست این پارسینه پوفیوز چقدر دروغ مینویسه آقا ما خودمون زمان شاه محصل بودیم کتک هم زیاد میخوردیم ولی فلک اصلا نبود زمان رضا شاه فلک میکردن منتها توی مکتب خونه ها اون هم فقط ملاها فلک میکردن
دوشنبه 24 آذر 1393 - 10:33
بت شکن - مونترال - کانادا
در حکومتی که شلاق و تازیانه جزئی از مجازات حکومتی است تنبیه بدنی دیگر آبنبات است ولی‌ در نظامی که شیپور تمدن بزرگش گوش جهانیان را کر کرده بود تجاوز به پسرکان دبستانی و پاره شدن پرده گوش محصل ناشی‌ از کشیده‌های بی‌ رحمانه معلمان داستانی است که شاه اللهی‌ها و ساواکیان محترم سایت پاسخ خواهند داد...!!
دوشنبه 24 آذر 1393 - 17:13
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
فلک کردن در زمان قاجار مرسوم بود خصوصاً در مکتبخانه نقاشی‌های و عکس‌های آن هم موجود است، و در حکومتِ پهلوی‌ها کاملا منسوخ بودخصوصا پهلوی دوم که آثارِ قاجار پاک شده بود و هیچ معلمی حقِ تنبیهِ فیزیکی‌ را نداشت، به خاطر دارم یکی‌ از معلمانِ مرد به یک دختر توهین بدی کرد , مدیرِ دبیرستان پس از شکایت دخترِ موردِ نظر از دبیر خواست جلوی همه و رسما از او عذر خواهی کند، سیاه نمأیی تا کجا، آن روزها و استاندارد در هر چیز مانندِ یک رؤیا میماند و بس.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 00:44
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
ملتی که به جای فکر کردن به خودش و پیشرفتِ مملکت ، تب چه گوارا برش دارد و لنین و استالین , خودش را در جایگاهی‌ قرار میدهد که افرادی به عنوان دبیر و معلم از این نقطه ضعف استفاده و عقده دل بگشایندو راهِ قانون گریزی بیابند، شاهِ فقید دشمن ایرانیان نبود، ایرانی می‌‌ماندید تا همه با هم با شاهی‌ وطن دوست و عاشقِ پیشرفتِ ملت و کشورش اجازه جولان دادن به دشمن نمی دادیم تا به این فلاکت دچار نشویم.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 00:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.