تجمع پرستاران در مقابل ساختمان ریاست جمهوری در تهران

تجمع پرستاران در تهران

حدود ۷۰۰ نفر از پرستاران بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تهران در اعتراض به اختلاف درآمد پرستاران و پزشکان و همچنین "تعلل دولت" در تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، صبح امروز یک شنبه ۲۳ آذرماه در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کردند. همزمان گزارش هایی از تجمع پرستاران در چند شهر دیگر منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) این معترضان همچنین خواستار توجه به کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها و بخش‌های مختلف کادر پرستاری شدند.

محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار گفت: "جامعه پرستاری از راه های مختلف سعی کرده تا مطالباتش را پیگیری کند. نامه‌ها نوشته شد و شکایت‌ها مطرح شد و تجمعاتی که تاکنون صورت گرفته هم در همین راستا بوده است. آقایان ادعا می‌کنند که اهل مذاکره هستند، اما ما تاکنون مذاکره‌ای ندیدم."

برخی از پرستاران حاضر در تجمع امروز، بی‌توجهی مسولان را باعث افزایش مهاجرت پرستاران، افزایش ترک کار توسط آنان و در نتیجه تغییر شغل عنوان کردند.


تجمع پرستاران در مشهد

یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "این تجمع تنها محدود به تهران نبود، بلکه در شیراز، مشهد، اصفهان و یزد نیز پرستاران تجمع کردند. پرستاران تهدید کردند که در صورت عدم پیگیری مطالبات دست از کار خواهند کشید، اما در پی مذاکره با نمایندگان دفتر ریاست جمهوری و وعده پیگیری مطالبات، این اعتراض‌ها پایان یافت."

این دومین بار است که پرستاران ایران در سال جاری در اعتراض به وضعیت شغلی خود دست به تجمع می‌زنند. پیشتر گروهی از پرستاران در آبان ماه در بیمارستان امام خمینی تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تعیین تکلیف قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، عضویت سازمان نظام پرستاری در شورای عالی بیمه و سلامت، صدور پروانه کار پرستاری توسط سازمان نظام پرستاری و ارائه آموزش‌های تخصصی توسط سازمان نظام پرستاری مصوباتی است که در پایان دولت دهم تصویب شد ولی با گذشت بیش از دو سال از تصویب آن، هنوز اجرایی نشده است.

+34
رأی دهید
-0

دوستدار - استهکلم - سوئد
پرستاران نمی بایست مذاکره کنند چون این مذاکره فرصت دادن به رژیم ایران است تا انکسانی گه این اعتراضات را رهبری و مدیریت کرده اند دربین پرستاران پیدا کنند. رژیم ایران اگر برای یکبار به خواست معترضانش گردن نهد بدونه شک اعتراضاتهای دیگری در کشور به راه خواهد افتاد چون تمام نهادها و دستگاها از دانشگاه گرفته تا به کودکستانها میرسد و از ادارات دولتی گرفته تا به ان بازری دکان دار و دست فروش میرسد معترض به حکومت اسلامی و قانونهایش هستند و این را سران رژیم خوب می دانند , در برابر خواست و اعتراض مردم تسلیم شدن به معنا نابود شدن نظام اسلامی حاکم بر ایران است.
یکشنبه 23 آذر 1393 - 22:52
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
اختلافِ درامد پرستاران با پزشکان که سهله ! شما دنبال اختلافِ در آمدِ مردم با بسیجی‌‌ها باشید . ! پول میگیرند تا مثل سگهای ولگرد شب و روز با جوونا گیر بدن و وق وق کنند ! یا اینکه بشنن پشت کامپیوتر و جنگِ نرم کنند !
یکشنبه 23 آذر 1393 - 21:49
بت شکن - مونترال - کانادا
طبق اخبار واصله از طرف نظام پرستاری به تک‌ تک پرستارها پیام داده بودند که تجمع نکنند چون نظام پرستاری آن را تائید نمیکند، ولی‌ در شیراز در آخرین دقایق حراست اعلام می‌کند که فقط پرستاران آن‌ هم با کارت شناسایی پرستاری و با حضور حراستی‌ها آن‌ هم با شعار‌های از پیش تعیین شده مثل (ما خواهان عدالتیم، سربازان ولایتیم) در زیر زمین ساختمان علوم پزشکی‌ شیراز جائی که هیچ کس نباشد و نبیند حدود ۱۵۰ نفری شرکت میکنند..ولی‌ اگر اتفاقی از این دست در دور دست‌ترین نقاط آمریکا و اروپا رخ دهد رسانه‌های ایران آن‌ را با تیتر‌های بزرگی‌ گزارش میدهند. در حکومت مطلقه شاهی‌ هم کسی‌ جز از برای چهارم آبان و نهم آبان و ۲۴ اسفند جرات تجمع را نداشتند حال چه رسد به حکومت مطلقه شیخی، یکی‌ با چماق تمدن بزرگ یکی‌ با چماق دو سر تمدن اسلامی شهامت هر تجمع اعتراضی مسالمت آمیز را از قشر آسیب پذیر گرفته اند.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 12:21
shsal - تهران - ایران
اعتراض به اختلاف درآمد پرستاران و پزشکان یعنی چه؟
دوشنبه 24 آذر 1393 - 15:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.