پس از پورشه و مازراتی نوبت هواپیماهای شخصی شد

پارسینه : این موضوع دارد آنقدر در بخشی از ثروتمندان ایران داغ میشود که کمپانی های فیلیپینی سایت ها و صفحاتی در شبکه های اجتماعی با هدف جذب مشتری های ایرانی برای آموزش خلبانی ایجاد کرده اند.
فکر کنید هر وقت که خواستید با یک تماس تلفنی هواپیمایتان را آماده پرواز می کنند و پس از سوختگیری با خیالی راحت سوار بر هواپیمای شخصی تان میشوید و همراه خانواده به سواحل شمالی یا جنوبی کشور رفته و پس از مسافرتی چند روزه ، مجددا به شهرتان بر میگردید !!

جالب است بدانید که آنچه گفته شد اصلا رویا پردازی نیست و شما میتوانید با پرداخت هزینه ای نزدیک به 500 تا 700 ملیون تومان علاوه بر دریافت مدرک خلبانی هواپیماهای سبک ، هواپیمای شخصی خود را داشته باشید ،  اتفاقی که این روزها به وفور شاهد آن هستیم.

باید به بچه پولدار هایی که تا دیروز با خودرو های چند صد ملیونی و گاه چند ملیاردی خود خیابان ها را تسخیر کرده بودند حق داد که بخواهند لذت پرواز با این گونه هواپیمایی شخصی را که شاید ارزان تر از پورشه و مازراتی باشد تجربه کنند . این موضوع دارد آنقدر در بخشی از ثروتمندان ایران داغ میشود که کمپانی های فیلیپینی سایت ها و صفحاتی در شبکه های اجتماعی با هدف جذب مشتری های ایرانی برای آموزش خلبانی ایجاد کرده اند.

یک فروشنده هواپیمای شخصی به یکی از روزنامه نگاران که خود را یک مشتری معرفی کرده است میگوید:

هواپیمایی که کارآمد باشد و سرعت خوبی داشته باشد از 100 هزار یورو شروع میشود که میشود حدود 420 میلیون، 30 میلیون هم خرج گمرکتان میشود، 15 میلیون هم خرج حمل و نقل، تا لحظه تحویل حدود 600 میلیون تومان برایتان خرج برمیدارد، اگر مدلهای بهتر بخواهید قیمت بالاتر میرود. این هواپیماها ساخت ایتالیا و جمهوری چک هستند، گرانترها هم ساخت آلمان.

برای نگهداری هواپیما هم باید به یک فرودگاه نزدیک محل زندگی خودتان هواپیما را بسپارید که آنها آشیانه در اختیار شما میگذارند و کار نگهداری هواپیما را هم به عهده میگیرند، هزینه نگهداری هم بنا بر محل زندگی شما متفاوت است مثلا در نزدیکترین فروگاهی که شما اجازه این سپردن هواپیمای خود را در تهران دارید که بین کرج و قزوین است حدود یک میلیون دویست هزار تومان ماهانه باید پرداخت کنید، فرودگاه مشهد 900 هزار تومان، شیراز 700 هزار تومان، تقریبا همه فرودگاه های کشور خدمات ارایه میدهند و با این هواپیما همه جای ایران میتوانید بروید.

خرید این هواپیما ها اصلا کار سختی نیست

به طور یقین تنها بخش پردردسر خرید این هواپیماها تامین حداقل 500 میلیون تومان است و الا کسی که جنین مبلغی در حساب بانکی اش دارد ، تنها کافی است با جست و جو در اینترنت و چند تماس تلفنی هواپیمای مورد نظرش را انتخاب و خریداری کند و تنها پس از چند هفته هواپیمای شخصی خود را در نزدیک ترین فرودگاه به محل زندگی اش تحویل بگیرد . تا آنجه که می دانیم برای ساکنین پایتخت این پروسه بسیار راحت تر است ، و می توانند با مراجعه به یکی از مراکز فروش این هواپیماهای سبک که در فروشگاهی واقع در شمال  تهران قرار دار بروند و هواپیمای خود را حضوری انتخاب کنند .

قوانین و مقررات دریافت گواهینامه خلبانی هواپیمای فوق سبک

    شرایط عمومی:
    * خانم ها و آقایان هر دو مجاز به دریافت گواهینامه خلبانی می باشند.
    * مدرک تحصیلی حداقل باید دیپلم باشد.
    * حداقل سن برای آموزش "16 سال” است، اما برای دریافت گواهینامه حداقل سن باید  "18 سال” باشد.
    * دارا بودن صلاحیت اخلاقی
    * داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی یا داشتن برگه اشتغال به تحصیل  جهت دریافت گواهینامه برای آقایان

     شرایط پزشکی :
   * معاینات پزشکی توسط پزشکان سازمان هواپیمایی کشوری انجام می گیرد و سلامت جسمی و روانی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.
     آموزش ها
     * 60 ساعت کلاس تئوری.
     * حداقل 46 ساعت پرواز با هواپیما.
     * در پایان دوره ها، گواهینامه بین‌المللی خلبانی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری  صادر خواهد شد.
     * مدت زمان لازم برای برگزاری این دوره ها حدود 2 ماه است

ویژگی هواپیما های سبک
 

- سرعت های مختلف از 160 تا 240 کیلومتر در ساعت
- قابلیت حمل بار جهت مسافرت به شهرهای دیگر
- پرواز درارتفاع چند هزار پایی،بستگی به مدل هواپیما
- تایم پرواز 4 الی 6 ساعت مداوم که از جمله ویژگی این هواپیماها میباشد
-  بیمه بدنه و شخص ثالث آن دقیقا شبیه ماشین است.
- باک این هواپیماها ۱۱۰ لیتر ظرفیت دارد و از بنزین سوپر خودرو برای آن استفاد می‌شود بطوریکه با یک باک بنزین، این هواپیما می‌تواند مسیر 5 ساعته رفت و برگشت به کیش  را طی کند. در واقع این هواپیما با سقف پروازی بیش از یک هزار کیلومتر در تمام نقاط       ایران به جز فرودگاه‌های پرترافیک مانند مهرآباد می‌تواند نشست و برخاست کند.
- هواپیماهای فوق سبک دارای چترنجات هستند به همین جهت در تمام دنیا جز  هواپیماهای ایمن به شمار می‌روند
- آموزش پرواز با این هواپیماهای دونفره حدود 12 میلیون تومان است که بصورت تئوری و  عملی در طی 2 ماه  طول می‌کشد

با یک حساب سرانگشتی میتوان حساب کرد با خرید یک هواپیما با قیمت متوسط، گرفتن گواهینامه در اولین امتحان و بدون گرفتن کلاس اضافه و تنها 50 ساعت پرواز طی یک سال و نگهداری هواپیما در فرودگاه تهران، یک هواپیمای شخصی در سال اول دست کم حدود 650 میلیون تومان خرج برمیدارد.

اصغر ترکان مدیرکل اسبق فرودگاه بین المللی مهرآباد و عضو فعلی هیات مدیره شرکت هواپیمایی آسمان نیز در این رابطه  میگوید:
 
سالها است که طبق قوانین، تمام افراد حقیقی و حقوقی اجازه دارند هواپیمای شخصی داشته باشند اما هم ارگان ها و هم اشخاص حقیقی کمتر این کار را میکنند چون اساسا دوست ندارند نامشان بر دهان ها بیفتد که «هواپیمای شخصی» دارند.

هواپیما، موضوعی است که انعکاس رسانه ای زیادی پیدا میکند، کسی به اینکه صاحب آن مازراتی چه کسی است خیلی توجه نمیکند، از خیابان میگذر شاید مردم نگاه کنند و بعد تمام میشود، اما هواپیما توجه برانگیز است، توجه رسانه ها را بر می انگیزد.

هواپیماهای کوچک هیچ وقت مشمول تحریم نبودند و نمیشوند، الان یک هواپیمای فالکون که ده سال کار کرده است را به راحتی میشود خرید. قیمت هواپیماهای دست دو حتی از 50 هزار دلار هم شروع میشود و اکثر افرادی که هواپیمای شخصی خریده اند هدفشان تفریح است و کمتر دیده ام کسی با هدف تجاری و کاری از این هواپیماها استفاده کند. اولین گواهینامه ای که داده میشود گواهینماه «پی پی ال» است که فقط برای استفاده شخصی و برای هواپیمای تک موتوره است بعد با بالا رفتن ساعات پرواز گواهینامه «سی پی ال» میگیرند که میتوانند استفاده تجاری کنند و هواپیمای دو موتوره را نیز برانند.

+70
رأی دهید
-25

سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
باید به فکر تهیه باشم خدایا به خاطر این همه نعمت شکر الحمدلله
یکشنبه 23 آذر 1393 - 14:07
ناصرهستم - تهران - ایران
فکر کنم به تراژدی مرگهای جدید تو راهه....
یکشنبه 23 آذر 1393 - 15:57
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون ، همین یه قلم و کم داشتیم . این کارها مال کشورهاییه که مردمش ظرفیت داشته باشن نه ایران !!! وقتی‌ نیروی انتظامی تو روز روشن تو اتوبان طرف رو برا سرعت غیر مجاز میگیره و یارو میگه ۵۰۰ میلیون دادم ماشین خریدم می‌خوام تند برم !!!! هواپیما که بخرن میخوان باهاش برن تو تونل توحید !!! تکلیف چیه حالا ؟!! انجام این کار یعنی‌ خریّت محض . تصادفات خیابونیمون کمه !!! حالا باید سر به هوا راه بریم که طیّاره مولتی‌ میلیاردرها روی سرمون نیفته !!! برید داییتونو دیوونه کنید بابا .
یکشنبه 23 آذر 1393 - 16:43
علی چپ دس - رشت - ایران
خلاصه این دلقک خمینی به کمک جیمی کارتر کلاهی سر مردم گذاشتند بیاو ببین
یکشنبه 23 آذر 1393 - 15:25
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
چه باحال ، مردم تو خیبونها دارند پر پر میشن از گشنگى ، بى خانمانى ، اعتیاد ، حالا این قلم کم بود ،ى اینو کجاى دلم بزارم !!!
یکشنبه 23 آذر 1393 - 17:43
بیژن۵۴ - اهواز - ایران
داریم به جامعه بی طبقه توحیدی نایل میشیم انشالله. چند وقت دیگه آژانس ثبت نام سفر به مریخ تو نیاوران. ما که بخیل نیستیم
یکشنبه 23 آذر 1393 - 17:19
greentree - تهران - ایران
در زمان احمدی‌نژاد اینها ۸۰۰ میلیارد دلار دزدیدند و غارت کردند ،،،خرید هواپیما که چیزی نیست برای این داعشی ها
یکشنبه 23 آذر 1393 - 18:20
razmandeh - استکهلم - سوئد
مبارکه آخوندهای پرنده هم خواهیم دید !!!!!!!!!
یکشنبه 23 آذر 1393 - 18:47
alborzi - کرج - ایران
فدای آغا کجایی که آغازاده های پیرو آغا چه میکنند !؟
یکشنبه 23 آذر 1393 - 19:13
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
سلطنت طلب- این شامل حال تو یکی نمیشه. هنوز تو گواهینامه شترسواریت گیری. راستی جناب ازت یه خواهشی دارم. قراره چندتا از این امثال تو بیان اینجا مهمونی. گفتم اگر میشه طرز تهیه خوراک سوسمار رو لطف کنی، بنویسی. برای دسر نظرت چیه، ملخ بهشون بدم خوبه؟
یکشنبه 23 آذر 1393 - 19:49
piade - تهران - ایران
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی. برو تهیه کن ولی خودت هیچ خواهشا به کسی صدمه نزن
یکشنبه 23 آذر 1393 - 20:05
خاکستر - کوالالامپور - مالزی
خدا کنه هواپیماهاشو ایران خودرو یا سایپا مونتاژ نکنه که بیچاره میشیم
یکشنبه 23 آذر 1393 - 20:10
ekman - شیراز - ‫ایران
با 40،50 ساعت پرواز تمرینی کسی خلبانی نمیشود که بتوان به او اطمینان کامل داشت در نتیجه سوانح هوایی بیشتر میشود.
یکشنبه 23 آذر 1393 - 20:50
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی.,,,,تو یکی‌ ورور نکن،،،با اون تفکر داعشی، تکفیری، سلفی، و وهابیت وحشی یّت میخوای از ته خودت تهیه کنی‌؟؟؟ یهو به کلت میزنه بری بهشت اونوقت که واویلا. تواین یکی‌ ملخ خور دخالت نکن،،خودتی عرب ،،فارسی یاد گرفتی‌ اومدی اینجا زرت و پرت میکنی‌.
دوشنبه 24 آذر 1393 - 02:00
saeedzar - کرمانشاه - ایران
چه کشوری داریم ما ،هروز فقیر فقیرتر و پول دار غنی تر میشه آیا این انصافه در مملکت سرشار از نفت و گاز باشی ولی 70درصد مردم در وضعیت زیر خط فقر به سر میبرن
دوشنبه 24 آذر 1393 - 09:04
iran e azad - هورتن - نروژ
یکی‌ نا‌ن را قسطی سر سفره می‌آ‌‌ره و دیگری که هیچ برتری نسبت به فقرا نداره ،مازراتی و فراری سوار میشه و هواپیمای شخصی‌ سوار میشه. اگر بر اساس زحمت،دانش و کار این پول به دست آماده باشه نوش جونشون، اما مدیریت امام زمانی‌ ، اسکله و فرودگاه‌های شخصی‌ (مثل فرودگاه پیام)،رانت خواری ، احتکار و قاچاق قانونی‌ ;صد‌ها ملیاردر یک شبه درست کرده . این بزرگترین شرم برای نظام اسلامی هست. سر و ته هر کدام از این میللیردرها به ملاها و کاسه لیس‌های ملاها میرسه ! عدل اسلامی !! ذکی !!!!!!
دوشنبه 24 آذر 1393 - 17:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.