راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - پاسخ به پرسشهای متداول

شراگیم زند

طبق وعده ای که داشتیم امروز به پاسخگویی سوالاتی میپردازیم که در طول جلسات آموزش پناهجویی به دست ما رسیده است.
به خاطر حجم بالای این سوالات از پاسخ دادن به سوالهای مشابه و تکراری خودداری کرده ایم.

سوال: جوانی هستم 27 ساله که با خواندن درسگفتارهای شما به دین مسیحیت علاقمند شدم!  چطور میتوانم به این دین بگرایم و جوری که برایم دردسری ایجاد نشود جانم در ایران به خطر بیفتد و پناهندگی بگیرم؟
جواب: بهترین روش برای اینکه بدون ریسک، جانتان را به خطر بیندازید این است که تشریف بیاورید ترکیه و بعد از اینجا بروید کلیسا و برگه ی غسل تعمید بگیرید و بعد هله لویا خوانان صاف بروید یو.ان.

سوال: داداشی ما یه مقدار با شرکامون به اختلاف مالی خوردیم...پر رو بازی در اوردن...ما هم حساب مسابها رو خالی کردیم و زدیم بیرون...الان میخوایم پناهندگی بگیریم... یه کیس مجلسی و آبرومند که معطل هم نشیم چی پیشنهاد میکنی؟
جواب: داداش گلم...کیس سیاسی کلاس داره و خوبه...منتهی چند سالی علاف میشی...ببین مسیحی شدن بیشتر با روحیه ت سازگاره یا همجنسگرایی...از همون کانال برو جلو...خیرشو ببینی.

سوال: ببخشید من از کودکی تا دوران جوانی بیشتر با همجنسهای خودم بازی میکردم...البته الان زن گرفته ام و پنج تا بچه هم دارم...آیا میتوانم با خانواده بروم سازمان ملل و بگویم همجنسباز هستم؟
جواب: دوست عزیز...اولا همجنسباز واژه ی نادرستی ست و همجنسگرا صحیح است...! دوما شما اگر اندازه ی آلبالوخشکه شعور داشتید با این وضعیتی که دارید کیس بهتری برای خروج از ایران به ذهنتان میرسید.

سوال: بنده یک چهره ی فعال و شناخته شده ی سیاسی هستم و از سال 82 تا 92 در اوین و در انفرادی به سر بردم...در این سالها بارها شکنجه شدم اما از آرمانهای خود یک قدم عقب ننشسته و شجاعانه مقاومت کردم و تقریبا هر روز نامه ی سرگشاده از داخل زندان منتشر میکردم و به رهبر فحش میدادم...بعد از آزادی به من لقب تخم اهل قلم داده شد و سفارت فرانسه نشان شوالیه به من اعطاء نمود...عکسم هم مدتی پیش بر روی جلد مجله تایم نقش بسته بود... تمامی اسناد و مدارک این عرایض هم موجود است...از آنجا که مدتی ست دوباره پرونده دیگری برایم به جریان افتاده و غیابا برایم حکم اعدام صادر شده به ترکیه امده ام. آیا میتوانم امیدوار باشم که زیر یک سال کارهای پناهندگی ام ردیف شود؟
جواب: سلام عرض میکنم خدمت شما...سعادتیست هم صحبتی با شما...بله...آوازه ی رشادتها و فعالیتهای شما به گوش همه رسیده است...شخصا به شما ارادت دارم اما در سازمان ملل همیشه اولویت با کیسهای غیر سیاسی ست...ان شاء الله بعد از رسیدگی به کیس های همجنسگرایی و تغییر دین (اعم از حقیقی و فیک) به پرونده ی شما هم رسیدگی خواهد شد... امیدوارم بیشتر از سه سال این پروسه برای شخصیت برجسته و شامخی چون شما طول نکشد.

سوال: آقا من همان شخصیت سیاسی شامخ قبلی هستم...من فقط چهار صفحه توی ویکی پدیا در موردم مطلب هست...رئیس جمهور وقت آمریکا برای آزادیم بیانیه داده بود...یعنی اون آقا که به شما میگفت داداشی و کلاه شرکای بدبختش را برداشته بود و اون یکی بچه زرنگه که هله لویا یاد گرفته بود و میخوند از من باید زودتر برن؟ این انصافه؟
جواب: والا من خودمم شخصیت شامخی هستم و الان هشت ماهه هنوز پیش مصاحبه نشدم...سخت نگیرید...هرکه در این بزم مقرب تر است...جام بلا بیشترش میدهند...! آدرس میدم بیا پیش خودم این سه چهار ساله دور هم باشیم تبادل فرهنگی کنیم...

سوال: بنده چهار سال پیش یک کیس چند لایه و محکم به سازمان ملل ارائه دادم که بدون اغراق کاملترین و سنگین ترین کیس پناهجویی بود که تا به حال به اداره پناهندگان ارجاع شده بود...بنده بعد از انتخابات 88 به خاطر نوشته های وبلاگی و حضور در ستاد موسوی و سازماندهی تظاهرات تحت تعقیب نیروهای امنیتی ایران قرار گرفتم و ناچارا به زندگی مخفیانه در کوهها روی آوردم...آنجا با یکی از گروهکهای مسلح مخالف حکومت ایران آشنا شده و به آنها پیوستم و مدتها با آنها در میان کوهها و یا در خانه های تیمی زندگی میکردیم...همانجا متوجه شدم به همجنسان خودم گرایش عجیب و شدیدی دارم به گونه ای که گروهکمان از هم پاشید...مدتی بعد با یک کشیش آشنا شدم و او من را با دین مسیحیت آشنا کرد و مدتی بعد مسیحی شدم...با چنین کیس توپی الان چهار سال است که ترکیه هستم...چه کسی پاسخگوست...؟
جواب: کاش یه بهائیت هم میزدین تنگش که جنستون دیگه کامل جور باشه...! کوتاهی کردین...

سوال: من دو سال پیش سه میلیون تومان دادم و قاچاقی از مرز رد شدم و اومدم ترکیه...الان پشیمون شدم و حالا میخوام برگردم...به نظرتون با همون قاچاقچی که از مرز ردم کرد اگه تماس بگیرم و بگم که برگردونه منو  پولم رو هم پس میده؟
جواب: خیلی خوب میکنین که میخواین برگردین...تبریک میگم...واقعا این مغز حیفه که از ایران خارج بشه... قاعدتا اگر شما از اقامت در ترکیه راضی نباشین و بخواین برگردین باید پول رو کامل برگردونن...وظیفه شون هست!

لینک های مرتبط :

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل اول - مرز

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل دوم - تجهیزات

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل سوم - پیدا کردن قاچاقبر

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل چهارم - مذاکره با قاچاقبر

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل پنجم - رد شدن پیاده از مرز

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل ششم - عبور با اسب

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل هفتم - خاک ترکیه

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل هشتم - شوک فرهنگی

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل نهم - نایت کلاب

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل دهم - دفتر آسام

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل یازدهم - ورود به شهر محل اقامت

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل دوازدهم - کیس تغییر دین

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل سیزدهم - کیس همجنسگرایی

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل چهاردهم - کیس سیاسی

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل پانزدهم - کیس بهایی + یک خاطره

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل شانزدهم - پیدا کردن خانه و مبحث انرژی

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل هفدهم - لایف استایل

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل هجدهم - کار و معاش

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل نوزدهم - انتخاب کشور مقصد - کشورهای اسکاندیناوی

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل بیستم - انتخاب کشور مقصد - آمریکا و استرالیا

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل بیست و یکم - انتخاب کشور مقصد -کانادا

راهنمای گام به گام پناهجویی (طنز) - فصل بیست و دوم (قسمت آخر) - پیش مصاحبه و مصاحبه اصلی

+26
رأی دهید
-10

بت شکن - مونترال - کانادا
دمت گرم، سوال آخری خیلی با حال بود،
دوشنبه 24 آذر 1393 - 12:29
سامسونگ.لیمو - رم - ایتالیا
حیف شد تموم شد .تو سایت خبرای خنده دار کم میزارینا .این گلابی خوب طنز پردازیه .بیکاره اونجا ترکیه بهش موضوع بدیم بیاد طنز بگه کمی بخندیم شاد بشیم . ولی بازم ممنون
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 01:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.