هشدار در باره ماده چینی خوش‌رنگ‌کننده گوجه‌فرنگی‌های ایران.

+42
رأی دهید
-3

dark night - تهران - ایران
دیگه چیزی هم مونده که تو ایران خطری برای مردم ناداشته باشه؟ هوا که مسموم، آب که آلوده، پارازیت که ویلون میکنه، میوه جات هم که جای خود، گوشت آلوده و برنج آرسنیک نشان کم پیش کش، اراذل و اوباش و چاقو کش و اسید پاش ... بابا دیگه خسته شدم یکی‌ این میکروفن رو از من بگیره.
یکشنبه 23 آذر 1393 - 02:35
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
فکر نمیکنم گاز اتیلن خطری داشته باشه. اگه دقت کرده باشین هر میوه ای را داخل پلاستیک در بسته بزارین، سریعتر میرسه. اصولا تمامی میوه جات این گاز را خودشون تولید میکنن که باعث میشه میوه سریعتر برسه.
یکشنبه 23 آذر 1393 - 05:11
majiddk - کپنهاک - دانمارک
در مورد خبری که میخونید یک سرچ تو اینترنت بکنیدو بعد کامنت بگذارید که کی مقصره وچه خبر تو ایران.از گاز اتیلن تو خود امریکا هم برای رسیدن انواع میوه استفاده میکنند.تا حالا فکر کردید که چطور میشه یه گوجه فرنگی رسیده و شل و ابدار از دست تولید کننده در مکزیک تا بسته بندی و حمل ونقل وفروش در سوپر مارکتهای اروپا همینطور سالم باقی بمونه؟ این سفتی گوجه فرنگی که ما میخریم به این دلیله که اینها را نارس میچینند و بعد از افزودن مواد شیمیای تا محل فروش که کیلومتر ها فاصله دارد اماده و تازه به نظر بیاد.
یکشنبه 23 آذر 1393 - 10:18
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
البته در گوجه گلخانه ای بدلیل بافت سفت پوست و بریکس بالا نیازی به سبز چیدن نیست و گوجه قرمز براحتی تا 3 هفته تازه میمونه اما اتیلن بصورت طبیعی در گیاه تولید میشه و اصولا هورمون رسیدگی و یا پیری گیاه هست اما چیزی که مهمه غلظت این هورمون در بافت میوه ها هست که در شرایط مصنوعی گاز دهی با اتیلن چندین برابر شرایط طبیعیه و میتونه خطرناک باشه. وقتی گوجه میشه کیلویی 8 هزارتومن خلق الله موز رو هم رنگ میکنن بجای گوجه میفروشن!
یکشنبه 23 آذر 1393 - 19:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.