سنای آمریکا اختصاص بودجه بیشتر برای مقابله با گروه داعش را تصویب کرد

آمریکا حملاتی را علیه پیکارجویان داعش در عراق و سوریه انجام داده است

سنای آمریکا لایحه بودجه دفاعی سالیانه این کشور را که با هدف افزایش فعالیت های نظامی علیه گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، برنامه ریزی شده را تصویب کرد.

براساس گزارش های دریافتی کل بودجه وزارت دفاع، پنتاگون، ۴۹۶ میلیارد دلار برآورد شده، علاوه برآن ۶۴ میلیارد دلار هم به جنگ های آمریکا در خارج از کشور اختصاص داده شده است.

این لایحه که به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسیده، برای تبدیل شدن به قانون باید به امضای باراک اوباما، رئیس جمهور برسد.

تاکنون عملیات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا علیه گروه دولت اسلامی از بودجه ای که به پنتاگون اختصاص داده شده بود، تامین می شد.

اما در لایحه جدید که با ۸۹ رای موافق به تصویب رسید، ۳.۴ میلیارد دلار به اعزام نیروهای آمریکایی علیه گروه داعش و ۱.۶ میلیارد دلار دیگر به آموزش نیروهای کرد برای مقابله با داعش ظرف دو سال اختصاص داده شده است.

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از ماه اوت جاری تاکنون بیش از ۶۰۰ حمله هوایی علیه اهداف داعش در عراق انجام داده اند.

آمریکا به همراه کشورهای بحرین، اردن، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی از سپتامبر ماه جاری تقریبا ۵۰۰ حمله هوایی نیز علیه اهداف داعش در سوریه انجام دادند.

در لایحه بودجه دفاعی جدید، درخواست باراک اوباما برای بستن زندان گوانتانامو رد شده است.

در این لایحه ممنوعیت اعمال شده در انتقال زندانیان گوانتانامو به آمریکا تمدید شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا دوازدهم دسامبر بودجه دولت به ارزش یک تریلیون و ۱۰۰ میلیارد دلار را تصویب کرد.

این بودجه مصوب، بخش غالب هزینه‌های دولت آمریکا را تا سپتامبر ۲۰۱۵ تامین می‌کند اما برخی بخش‌های دولتی به شکل موقت تنها بودجه ای اضطراری دریافت می‌کنند.

لایحه بودجه آمریکا پس از تصویب در مجلس نمایندگان باید از تایید مجلس سنا بگذرد و بعد از امضای رئیس جمهوری به قانون تبدیل شود.

+17
رأی دهید
-1

جنگنده - تهران - ایران
میان لیزر به رخ میکشند بعد حریف چنتا پا برهنه نمشوند, خاک بر سر ترسوتون که با داشتن اینهمه بمب اتم و جنگ افزار هنوز هم از یک داعشی کلاش بدست که ساخته خودشونه هم مثل بید میترسند. واقعا خاک بر سرتان
شنبه 22 آذر 1393 - 17:10
تیتو تیتو - تهران - ایران
رفتار امریکا متناقض است و دو ذهنیت ایجاد میکند گزینه اول اینکه امریکا حریف داعش نیست چرا که بعد از این همه بمباران این گروه هر روز به پیش روی خود ادامه میدهد و بعد از دخالت ایران بغداد و شهرهای دیگر نجات پیدا کردند و حرکت داعش کندتر و متوقف شد گزینه دوم که بیشتر با منطق جور در می اید اینست که داعش مهره امریکاست چرا که فقط متحدین ایران عراق و سوریه را هدف قرار داده و باعث حاشیه ای کاملا امن برای اسراییل که منفوریت جهانی دارد شده است و با توجه به روابط حسنه عربستان با اسراییل و درمان زخمی های داعش در خاک اسراییل شک همدست بودن امریکا با داعش به یقین تبدیل میشود .
شنبه 22 آذر 1393 - 20:12
jesus123 - پاوه - ایران
من حاضرم قسم بخورم داعش ساخته امریکاست، اگه راست میگن و دارن با داعش مبارزه میکنن چرا جلوی فعالیتهای اینترنتی و فیسبوکی داعشی هارو نمیگیرن؟ چرا جلوی حزب اله رو گرفتن؟ شک نکنید که داعش مساوی با اسرائیل و مساوی با امریکاست
یکشنبه 23 آذر 1393 - 06:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.