میلیون‌ها زائر شیعه علیرغم تهدید تندروها وارد کربلا شدند

میلیون‌ها زائر شیعه با وجود تهدیدهایی که از ناحیه گروه های تندرو وجود دارد، برای شرکت در مراسم اربعین به شهر کربلا سرازیر شده اند. اوج مراسم امروز است.

بسیاری از این زائران چندین روز پیاده‌روی کرده اند تا به عزاداری امروز برسند. مسافت حدود ۸۰ کیلومتری نجف تا کربلا مسیر اصلی راهپیمایی زائران بوده است.

عراق برای جلوگیری از حملات پیکارجویان سنی گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، تمهیدات امنیتی گسترده‌ای در نظر گرفته است. اعضای داعش شیعیان را بدعت‌گذار می‌دانند.

واقعه کربلا از علل مهم اختلاف میان شیعیان و سنی‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق گفته است برای اربعین امسال، در مجموع ۱۷ میلیون نفر به کربلا رفته‌اند که بیش از ۴ میلیون نفر آنها زائران خارجی از ۶۰ کشور هستند.

اکثریت جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می‌دهند و حدود ۱۳ میلیون تن از زائران امسال کربلا از خود عراق هستند.

ایرانیان بزرگترین گروه زائران کربلا هستند و بنا به گفته مقامات سازمان حج و زیارت ایران، بیش از یک میلیون و سیصد هزار زائر ایرانی راهی این شهر شدند.

بیشتر این زائران از مرزهای زمینی دو کشور وارد عراق می شوند.

روز چهارشنبه، جمعیت بالای زائران ایرانی باعث شد مرز مهران در استان ایلام، ظرفیت پذیرش مسافر جدید نداشته باشد.

همچنین گزارش‌هایی در دست است که نشان می دهد گروه هایی از این زائران به دلیل نبود تسهیلاتی مثل انتقال آنها در داخل عراق، ناگزیر به برگشت به ایران شده اند.

پنجشنبه شب در چند نقطه در داخل و حومه شهر کربلا انفجارهایی رخ داد که خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، آنها را حملات خمپاره ای خواند.

بنابرگزارش‌ها، در اثر این حملات یک نفر کشته شد.

هجوم میلیونی شیعیان به کربلا در حالی صورت می‌گیرد که عراق درگیر جنگ داخلی است و داعش بخش های وسیعی از خاک این کشور را در دست دارد.

بعد از سقوط صدام حسین، کربلا همه ساله در موسم اربعین میزبان زائران شیعه عراق و کشورهای منطقه بوده است اما مقام های عراقی می گویند تعداد زائران امسال به طرز قابل توجهی افزایش یافته است.

طی این سال‌ها، شرکت کنندگان مراسم اربعین بارها هدف حملات بمب‌گذاری قرار گرفته‌اند.

+45
رأی دهید
-27

arian1 - ابادان - ايران
امیدوارم که بزودی بتوانیم کربلا این بتخانه شیعه وشیطان را با خاک یکسان کنیم. امین
شنبه 22 آذر 1393 - 11:49
اسداله میرزا - کلن - آلمان
برید بنده‌های خدا برید ، برید سهمتون رو از خرافات و مهملات ببرید !! اینهم سهم شما بینوایان در این دنیای خاکی !! ببرید و حالش رو بکنید و به جان آخوندا دعا کنید !! فقر و بی‌ سوادی و خرافات تنها چیزی است که آخوندا براتون بعنوان هدیه آورده اند !! من هم به نوبه خودم تو این چند روز تعطیلات کریسمس تو این اروپا میرم فرانسه یه دسته گًل میزارم رو قبر بزرگ مرد ایران : صادق هدایت و ازش تشکر می‌کنم !!
شنبه 22 آذر 1393 - 12:11
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
موارد بسیاری در این زمینه قابلِ به بحث نشستن و شکافتن ست که با کمبود وقت نمی‌شود تنها به این نکات میتوان اشاره کرد که حضورِ ایرانیان ربطی‌ به نظام ندارد اما شواهد را به نفع و اسم خود نشان میدهند، به همین خاطراز ترسِ جان کمترین میزان آخوند در این مراسم شرکت کرده اند, البته طبق عادتِ همیشگی‌ که دیگران را در مواقعِ خطر جلو میاندازند، آخوند هایی هم اگر باشند سیاسی نیستند و مذهبی‌ ند، این مراسم نشان میدهد باز هم مردم به وعده خود وفادارند، هر زائری که با علم به موردِ حمله قرار گرفتن در این مراسم شرکت کرده است حکم یاران ابا عبدالله را دارد اگر هم کشته شود حکمِ شهیدانِ کربلا، قالیباف هم که یقیناً با تجهیزات و هزارِ مامور مخفی‌ و جایِ امن در آنجا برایِ خود, خودی نشان میدهد تا داغِ ناکامی‌ها یش را کمی‌ مرهم بگذارد، از امام حسین و ابوالفضل میخواهم از آبرویِ خود نزدِ خداوند بهره برده و تقاضایِ هدایتِ دست اندر کاران این نظام را داشته باشند تا بیش از این ایرانیان را شکنجه و عذاب ندهند و خود رادر منجلاب ظلم و سیاه کاری بیشتر فرو نبرند.
شنبه 22 آذر 1393 - 12:58
agha_ehsan - تهران - ایران
به خدا از مرگ مرتضی پاشایی و ریختن میلیونی مردم به خیابونها من یکی واقعا ایرونی جماعتو دیگه نمیشناسم . این ملت کلا رفتارشون با هیچ عقل و منطقی سازگار نیس. آخه کدوم آدم عادی که در سلامت عقلی متوسط باشه میره به عراق و زیر تهدید داعش ؟!!!
شنبه 22 آذر 1393 - 13:05
Dook - دبي - امارات
حجتون قبول
شنبه 22 آذر 1393 - 14:10
باور عمیق - قم - ایران
بالاخره امروز توی کاظمین دستمون به اینترنت بدردبخور رسید . یه دو سه تا خبر خوندم از سایت که حقیقتا عجیب بود . تعجب میکنم واقعا . کی این خبر نویسی مغرضانه میخواد تمام بشه؟ به کوری چشم اون ... ای که واسه محافظت از قبر پدر امام زمان توی یکی از خبرها نسخه پیچیده بود باید بگم که انشالله فردا ساعت 10 صبح عازم سامرا هستیم . ختم کلام یک کلام . مردم ایران تمام دنیا را شگفت زده کردند . لبیک یا حسین
شنبه 22 آذر 1393 - 14:07
perser68 - فلوریدا - آمریکا
می خوان برن به بهشت، چرا نگرانید ;-)
شنبه 22 آذر 1393 - 15:44
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
باور عمیق- برادر بزرگوار، خوشا به سعادتت. التماس دعا برای تمام شیعیان اهل بیت ع. لبیک یا حسین.
شنبه 22 آذر 1393 - 16:45
faranak-montreal - مونترال - کانادا
فاتحه‌ واسه روح باور عمیقی و تمام همسفرانش
شنبه 22 آذر 1393 - 18:07
shahram73 - لندن - انگلیس
باور عمیق .خدا 10 فرمان داد به موسی م یکی این بود با دست هیچ چیزی درست نکنیم نه در آسمان نه روی زمین من یهوه خدای تو هستم کتاب ،خروج.در واقع خدا را باید پرستید نه انسانی که میممیرد و در آخر آگر حسین زنده بود حالا تو را که ایرانی هستی قبول نداشت عربها ایرانی را دوست ندارند
شنبه 22 آذر 1393 - 19:38
باور عمیق - قم - ایران
فدای آقا . خدارو شاهد میگیرم که روز سوم راهپیمایی از نجف به کربلا در شرابطی که حقیقتا صعوبت راهپیمایی با وسایل سنگین دیگه خیلی مشکل شده بود یادت کردم و دعات کردم . هم شما و هم مابقی رفقا . انشالله قسمتت بشه . اما امسال واقعا عجیب بود . خیلی عجیب . فقط یه چیز بهت بگم که اگر دروغ بگم انشالله همنشین اموات این خانمی بشم که واسه شادی روح ما صلوات فرستاد . امسال قدرت ایمان رو یکبار دیگه به چشم خودم دیدم . امسال دیدم که چطوری عشق به امام حسین رکورد زد . امسال دیدم که چطوری برخورد اهل تسنن حقیقتا بداخلاق کاظمین با ما به عنوان یک ایرانی و یک شیعه تغییر کرده و امسال دیدم تحقق اینکه ( لن تمحوا ذکرنا)
شنبه 22 آذر 1393 - 21:36
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
باور عمیق- گرامی، خداوند توفیق بده شمارا که اینقدر قلب من را شاد کردید. کامنت این خانم صلیب پرست را به دل نگیرید. آنگاه که نوح نبی (علیه السلام) بر مردم نازل شد، دین خود را به آنها عرضه داشت و فرمود: خداوند شما را به این دین فرا خوانده است؛ اما بدانید که بعد از من پیامبری خواهد آمد که آیین او کاملتر است، پس به او بگروید و آگاه باشید که کاملترین دین، نزد آخرین فرستاده خداست. این افراد خودشان هم کتاب خودشان را درست نفهمیدند و متوجه نشدند. الان هم که بیشتر از همیشه به شرب خمر مشغولند و کامنتهایی جاهلانه می‌نویسند. سفر بی خطر برادر گرامی. لبیک یا حسین.
شنبه 22 آذر 1393 - 22:47
universe123 - لندن - بریتانیا
فقط یک بمب اتمی کافی است.
شنبه 22 آذر 1393 - 23:09
universe123 - لندن - بریتانیا
آیا این نشانه عقب ماندگی نیست???
شنبه 22 آذر 1393 - 23:12
shahram73 - لندن - انگلیس
اگر نگاه کنیم به تاریخ اسلام به جز جنگ خون ریزی هیچ چیز باقی نمنده یک روز داشتم بادوستم انگلیسم قدم میزدم و عربها وایرانیا داشتند برای حسین عزاداری می کردند ودوستم گفت چه شده گفتم امامش مرده دارند دارند گریه میکنند گفت 1400سال پیش مرده حالا گریه می کنند پس چقدر حقاید ایرانیا پایین که همیشه عقب مانده هستند
شنبه 22 آذر 1393 - 23:42
faranak-montreal - مونترال - کانادا
فدای سر آقا باز تو با فرغون و تسبیح ساخت چین پریدی وسعت معرکه
یکشنبه 23 آذر 1393 - 09:09
عقاب سرخ - پاسارگاد - ایران
فداقا - اودنسه - از وقتی‌ دروغ بزرگ و عجیبت بر ملا شد مطمئن شدم که همه دین و مذهب و ایمان شما‌ها با دروغ و تقلب و خرافات پیش میره،،آخوند دروغ گو،مذهب دروغ گو امام دروغ گو همه دروغ گو هستید ،خیلی‌ بی‌ چشم,و رو هستید که به راحتی‌ دروغ میگید و تقلب می‌کنید،،ننگ‌ بر دروغ گوی از هر مذهب و دین و کشور
یکشنبه 23 آذر 1393 - 16:47
raha1984 - هامبورگ - المان
یک مشت بیسواد مفلوک
دوشنبه 24 آذر 1393 - 07:40
shah_par - شيراز - ايران
فدای آقا - باور عمیق : کربلا به رفتن نیست به شدن است....اگر به رفتن بود شمر هم کربلایی است شهید آوینی ولی خوش به حال کسی که هر جا دوست داره باشه ، هستش.
‌سه شنبه 25 آذر 1393 - 12:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.