گنبد حرم امام حسین بعد از 700 سال تغییر می کند و مرتفع تر می شود

ستاد بازسازی عتبات عالیات طرح ترفیع گنبد امام حسین  را به حرم مطهر ارائه کرده که پس از توافق و عقد قرارداد در سال 92 وارد مرحله اجرایی آن شده است.

 به گزارش عصرایران به نقل از ستاد بازسازی عتبات عالیات، در این پروژه که پس از 700 سال به دست ایرانی ها و ستاد بازسازی کرمان انجام خواهد شد گنبد مطهر 7.5 متر بالاتر قرار خواهد گرفت.

 طراحی این طرح توسط پروفسور سلاجقه از اساتید دانشگاه کرمان انجام شده است و در قالب همین پروژه 4 ستون عریض دور ضریح مطهر نیز به 8 ستون با ابعاد کوچکتر تبدیل می شود.

در حال حاضر مطالعات ژئوتکنیک آن در حال سپری شدن است و سازه اسکلت پیش ساخته گنبد آن نیز در حال ساخت است و فاز مطالعات ساخت خشتهای گنبد نیز انجام شده است.
حرم حضرت سیدالشهداء از ابتدا تا کنون 8 بار تخریب و به دست محبان اهل بیت ساخته و بازسازی شده است،

+50
رأی دهید
-131

فقط ملوان - انزلی - ایران
خاک بر سر ما ...کسیکه به ایرانیان تجاوز کرده و سر هزاران ایرانی بریده شده اعتقاد ما...تازی ...
جمعه 21 آذر 1393 - 22:43
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
مسلمانان هیچ مشکل دیگه ای ندارند مرتفع کردن حرم امام حسین نباشه خدایش حقمونه هر بلایی سرمون بیاد همه دنیا روز بروز ترقی میکنند ما تازه فکر اینم که چرا1700 سال پیش گنبد رو بلند درست نکردن یعنی تو این 1700 سال فکر و ذهن ما این بود چه کار کنیم این مشکل حیاتی رو که مسلمانان باش دست وپنچه نرم میکنند حل کنیم.من خیالم راحت شد این مشکلم حل شد به همه مسلمانان جهان این خبر میمنت بخش رو از ته دل تبریک میگیم.همه دست به دوعا شیم شاید دعاهامون گیرا شد و صحرای کربلا رو هم کمپلت اسفالت کردند.
جمعه 21 آذر 1393 - 23:58
amir-amir - تورنتو - كانادا
به غیر از شکل فیزیکى چه تفاوتى بین گنبد فعلى و آینده خواهد بود لابد یک دوجین صندوقچه جواهر نشان و دیوار طلا و غیره نیز افزوده خواهد شد٫ حداقل به جاى این کارها ٤ تا مهمان خانه و سرویس خدمات به مسافر در مسیر درست کنند که بهتر است ضمنا مشاغل براى عده اى نیز ایجاد خواهد شد. به گفته خودشان ٢٠ میلیون نفر زائر به شهر وارد مى شود حالا چه گونه مى خواهند به این عده سرویس و خدمات بدهند خدا مى داند.
شنبه 22 آذر 1393 - 00:19
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا
واقعا خیلی مسخره هست من چندیدن ساله دارم این سایت رو نگاه میکنم و واقعا سایت رو عادلانه و بسیار منطقی میدیدم ولی اینهمه تو چندیدن سال اخیر از کربلا خبر نگذاشته بودن، من نمیدونم هدف ایرانیان یوکی از اینهمه خبر در مورد کربلا و امام حسین (ع) چیه، شاید که این خبرها رو میذارید و به تماشای فحش هایی که بعضی ها میدهند مثل وهابی ها و بی دین های افراطی (من در هیچ کجای دنیا اینطور ملت بی دین افراطی و بی منطق ندیدم) و حتی دین دار نماهای مثلا مومن که هدفشون برا همه آشکاره، مینشینید و قهوه یا نسکافه میخورید و به دعوای بین دو گروه افراطی های های میخندید، این کار دور از شان خبر رسانی است و از مسولان سایت بعید بوده، خیلی عجیبه من چندین ساله که اخبار این سایت رو میخونم ولی در هیچ کدوم از اخبار علمی ندیدم کسی یا کسانی که ادعای علم و تجدد و مدرنیته بکنن کامنتی بذارن دریغا حتی یک کامنت.
شنبه 22 آذر 1393 - 00:14
arian1 - ابادان - ايران
حتما هزینه بازسازی گور ان عرب سوسمار خورو هم طبق معمول از جیب مردم ایران بپردازند
جمعه 21 آذر 1393 - 23:14
greentree - تهران - ایران
طراحی و هزینه ساخت این خانه آجری بر عهده برادران قاچاقچی سپاه هست با پول نفت مردم ایران
شنبه 22 آذر 1393 - 01:26
afghan@ - هلسینگی - فنلاند
ابادان-ایران. مثلا شوما ادمی روشنفکر استی ؟ فیکر میکنی عربها سوسمار میخورن و ادم نیستن. کاش تو هم سیسمار میخوردی ولی به دیگران به ایمان و اعتقادات دیگران و امام حسین (ع) توحین نمیکردی. من هرچی ادمهای مثل شمارو میبینم امانم قویتر میشه شاید هم شما پند میدهی به من و امثال من . دیگر چیزی نمیتوانم بگم.
شنبه 22 آذر 1393 - 01:56
perser68 - فلوریدا - آمریکا
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا. ملته بی منطق منظورتون کیه؟ لطفاً شما که با منطقی بیا از خوبیای کربلا و امام حسین بگو، چون من هیچوقت پوسته پیازم براش خورد نکردم، شاید اشتباه میکردم و پر از نازو نعمته؟؟؟ و سواله آخرم اینه که آیا شما که انقدر نگرانه کربلا و حسین هستی عکسه اون دختر دبستانیو دیدی که نشسته و سرشو چسبونده به دیوار و منتظره اینه که کسی بیاد و چیزی ازش بخره؟ دمپاییای پلاستیکیشو دیدی؟دستای لاغر و نحیفشو دیدی؟ واقعاً امان از اینهمه نگرانیه شما
شنبه 22 آذر 1393 - 02:52
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا. با اینهم مشکل داری!؟؟؟ یک میلیون تریبون دست هم پالکی هاته، حالا دیگه این یکی هم برات تیغ ماهی شده تو گلوت!؟؟ خودت خبر رو بخون اگر یه جو عقل تو اون کله ات باشه به مسخره بودن این کار پی میبری. میخوان مجسمه بلاهت رو ٧ متر بلند تر کنن که از ٢٠٠ متری ١٥ مترش بیشتر بره تو چشم زائرین محترم، اولیش هم خودت! اونهم توسط مهندسین حاذق ایرانی با پول ملت بدبخت!
شنبه 22 آذر 1393 - 03:47
Ramin-cph - کپنهاگ - دانمارک
نمیگم لعنت به حسین اما لعنت به این تفکر پست و بی شرف.
شنبه 22 آذر 1393 - 00:57
amirmontreal - مونتريال - کانادا
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا. میدونی‌ چرا ؟ چون چند ساله اخیر رهبرانت بیشتر گیر دادن به کربلا خوب طبیعتاً اخبار بیشتری خواهی‌ شنید . از همون حسین علیه السلام نوشتنت ، معلومه از کدوم قشری هستی‌. اخبار علمی‌ می‌خوای چیکار ؟؟ برو زیارت بجاش.
شنبه 22 آذر 1393 - 05:54
azadi2011 - تورنتو - کانادا
باور کنیم که پشت هر کاری از این دست یک نفع اقتصادی نهفته است ۰ آن گروهک حج و زیارت که مانند خوره ومافیای مذهب عمل می کند ثروتهای نجومی دارد ۰ ولی اگر یک کم این تعمیرات را به بعد موکول کنند بهتر است ۰ در یک حمله ی داعشی های پست ملیونها دلار مردم ایران از بین خواهد رفت۰
شنبه 22 آذر 1393 - 08:33
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
رو سرش خراب شه.امین
شنبه 22 آذر 1393 - 00:13
Mehraboonam - هامبورک - المان
الهی همه ان گنبدایی. که با پول إیرانیها ساخته میشه اول با سرعت نور بخوره تو سر سازندگان و دزدان پول ملت ، بعد هم خدا نخواد که گنبدا ( گند بد ) به محل. مورد نظر برسه ، امین . به ما چه که گند بد .... برای مرده های ١٤٠٠ سال پیش بذارىم.
شنبه 22 آذر 1393 - 08:51
dara20 - تهران - ايران
خائنان وطن فروش تازی پرست.
شنبه 22 آذر 1393 - 09:18
تهران شهر من - هامبورگ - آلمان
گنبد را هم مثل ضریح تو ایران بگردونید تا مردم دوباره کربلایی بشن !!!!!!!
شنبه 22 آذر 1393 - 10:28
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا
میگن حرف رو بنداز زمین صاحبش پیداش میکنه، حکایت دوستای ماست دیگه، ببین چقدر وکیل وصی پیدا کرده این سایته، دنبال کامنت ها میگردید یکی رو پیدا بکنید هی بکوبیدش، هه هه هه، این مردمن که آخر قضاوت میکنن، هر وقت کم میارن به ما میگه مزدور و فلانی، شماها هم خودتون مثل آخوندا و دولتمردای ایرانی توهم توطئه و دشمن فرضی رو دارید، تا یکی میاد حرف درستو بزنه بهش میگی بابا تو که بسیجی و مزدوری، تو که حکومتی هستی، فکر کردن امام حسین فقط مال عرب ها و ایرانیا و بسیجیاست، در حالی که در ادیان دیگر مخصوصا در مسیحیت ایشان از جایگاه والایی برخوردارن، چندید کتاب توسط خود مسیحیا مخصوصا کتاب (حسین در اندیشه مسیحیت) توسط آنتونی باربارای مسیحی چندین بار تو خود آمریکا تجدید چاپ شده.
شنبه 22 آذر 1393 - 10:45
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا
حالا وقتی اینم میگی شروع میکنن به مسخره بازی و میگن بابا برو عمتو دیوونه کن تو که از ایران داری پیغام میدی، کی داره از حکومت ایران حرف میزنه اونا که تکلیفشون مشخصه و مردم ایران هم کاملا اینو میدونن و ما هم اوضاع ایران رو میدونیم، اینکه دیگه ادا اطوار و روشنفکری حساب نمیشه که هر جایی حرفی واسه گفتن آدم نداره میگه شما اینهمه فقیر و معتاد و. رو تو ایران نمیبینی، همه چی رو که نمیشه با هم قاطی کرد، امام حسین میگه آقا بیا زیارت من، اینهمه آدم دارن میرن کودن هستن حالا شما شدید عاقل، عشق و علاقه هست ممکنه برا خیلیا مسخره بیاد ولی برا یه افراد دیگه که نه آخوندین، نه مزدورن و نه حکومتی و تو دنیا آزارشون به هیشکی نرسیده زیارت امام براشون یه دنیا و یه عشقه دیگه هست، یه عده میگن بابا اینا دیوونن فلانی پاسپورت آمریکا میگیره اینا تو عراق سرگردونن، فکر میکنن چند سالی اومدن به خارج و تنفس تو هوای آمریکا و اروپا مغزشون روشنفکر و مدرن شده، در حالی که زهی خیال باطل، تا صد سال دیگه هم اونجا باشی عزیزم همون آقایی بودی که هستی، ظاهرش عوض شده ولی همون مغز و همون افکاره، خودشو داره گول میزنه.
شنبه 22 آذر 1393 - 11:03
روبرتو روسلینی - تهران - ایران
چیزی که کاملا مشخصه همه این ها مشغول بیزینس هستن.اکثریت جاهل و اقلیت خائن.من شخصا هیچ اعتقادی به امام حسین و امام رضا و ... ندارم. کلا برام مفهوم نیست.چطور یک انسان در نقش امام میتونه عصمت از گناه و حتی اشتباه باشه.واقعا مسخرست.بعد اومدن یکی رو به عنوان ولی فقیه معرفی کردن که هیچ کارایی و بازدهی نداره. چهار تا مشاور داره که با اونا مشورت میکنه و هر کی از راه رسیده یا نرسیده میگه دشمن!!! یعنی اگه کلمات دشمن ،آحاد ملت ، خوش بین نیستم رو از ایشون بگیری عملا هیچ حرفی برای گفتن وجود نداره.
شنبه 22 آذر 1393 - 11:23
روبرتو روسلینی - تهران - ایران
مثلا فرض کنید شما یک انسان با تقوا و خوب بودید و از این دنیا رفتین دوست دارین بیان براتون یه مقبره درست کنن و مردم بیان سر قبرتون اونقد پول بندازن که دیگه حتی قبره دیده نشه؟ این پول انداختن کجا در شان مثلا امامیه که به تقوا و عدم دنیا خواهی شناخته میشه؟ بعد این پول ها رو بر می دارن و تحت بنیاد های مختلف در شمال تهران و جا های دیگه ساخت و ساز میکنن. تازه کم نیستن امام زاده های مختلفی که در اقصا نقاط کشور فعالیت های ارزنده و سازنده ای در ارایه خدمات جهالت مردم ارایه میدن . از امام رضا بگیر تا جمکران و عبد العظیم و امام زاده هاشم و غیره و غیره و غیره
شنبه 22 آذر 1393 - 11:24
فقط ملوان - انزلی - ایران
fghan@ - هلسینگی - فنلاند .. همین کوته فکر و خرافات و تازی پرستهای مثل شماها باعث شده ملت ایران نابود بشه...
شنبه 22 آذر 1393 - 10:40
marineboy - لس انجلس - امریکا
شرک مطلق. انتقاد از مرده پرستی ربطی به دیندار یا بی دین بودن افراد ندارد. برابر باورهای هر دو دسته مرده پرستی و عزاداری نادرست، بیهوده، خرافه و اتلاف وقت است. حتی برابر اسلام نیز عزاداری بیش از سه روز و نوحه خوانی و گریه و زاری مجاز نیست چه برسد به زیارت مرده و درخواست حاجت و خود را درگل و لای مالیدن و روی زمین خزیدن و چرندیات دیگری که تازه مد شده است.
شنبه 22 آذر 1393 - 12:15
perser68 - فلوریدا - آمریکا
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا. اصلاً امام حسین یه فرشته...نه اینکه شما اومدی یه نظری هم در مورد دزدی های ملا ها دادی !!! 6متر از جنایاته آمریکا تو صد ساله پیش مینویسی اما ۶کلمه هم از وحشیگریه آخوندا ننوشتی!!! فکر کردی خودت کی هستی؟البته نیاز نیست که بگی کی هستی از دوتا کامنتی که گذاشتی میشه تشخیص داد با کیا نشستو بر خواست میکنی!!! سوالمو هم جواب ندادی!ملته بی منطق منظورت کی بود؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 22 آذر 1393 - 15:37
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
لطفا یه نگاه به این لینک بندازید بعد با وجدان آسوده به دیدار حسین بشتابید https://www.youtube.com/watch?v=t4jrlPa9O0Y
شنبه 22 آذر 1393 - 15:03
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا
perser68 - فلوریدا - آمریکا. تمومش کن آقا، آره من هیچی نیستم، تو اون زمانی که داشتی چمدوناتو میبستی از ایران داشتی میومدی این ورا، من انتقادامو از اینا رو کرده بودم و همه چیزارو گفته بودم، فکر کردی نیازیه من از دزدیهاشون بگم همه که میدونن این چیزارو، اینهم شده ادا اطوارتون تا بقیه براتون سوت و کف بزنن، ولی از طرفی واسه امریکا دیگه سینه چاک نمیکنم، آره اینجا بدنیا اومدم و از امکاناتش استفاده میکنم و و خیلی هم کار کردمو و این کشور تو رشد من خیلی کمک کرده ولی مثل مردم آمریکا دلیل نمیشه چشمامو رو واقعیت ببندم و نگم تو چه اتفاقاتی که نیافتاده به گواهی تاریخ، اون چیزایی که برا امثال شما تو این کشور آرزو هستش دیگه برا ما شده خاطره کهنه.شمایی که از دزدیای ملاها گفتی و از صبح تا شب تو تمام اخبار هستی و دنبال کامنت ها هستی که مچ یکی دیگر رو بگیری کجای دنیا رو گرفتی،
شنبه 22 آذر 1393 - 19:30
امان از این همه جهالت - بوستون - آمریکا
خب راست میگی برگرد ایرانو و درستش کن و اگه عرضشو داری مثل سایر مردم بی ادعا تو ایران که نه یه بهره ای از انقلاب بردن و نه تو عمرشون نون حروم خوردن و دارن برای مشکلات مردم فقیر و دردمند کمکی میکنن ، چرا گیر دادی فقط به زیارت رفتنشون و به اینا میگید خرافه پرست، همون دختر دبستانیو که نشسته و منتظره اینه که کسی بیاد و چیزی ازش بخره، همین افراد خرافه پرست بهش کمک میکنن و دستشو میگیرن، باید مثل شما بیان تو اینجا جار بزنن که ما به فکرشونیم، به فکر بودن فقط به فحش به مذهب و اعتقادات مردم بی ادعا نیست، آنقدر هم عرضه دارن که پای اشتباه خودشون وایسن و به کمک هم ایران رو نجات بدن نه مثل شماها که زود از کشورشون فرار کنن، حرف زدن مفت پشت کامپیوتر و به من پریدن خیلی خیلی راحته، فقط ادعاتون گوش فلک رو پر کرده و گرنه هیچی نیستین، مثل خیلیایی که جنگ شد و رفتن ترکیه و دبی، بعد جنگ شدن صاحب منصب.
شنبه 22 آذر 1393 - 19:31
shahram73 - لندن - انگلیس
در واقع حاکم این دنیایی که درش زندگی می کنیم شیطان هست و چون می دونه وقتی برایش باقی نمنده داره با خودش آنهایی که انسان را که هزاران گناه را مرتکب شده را پرستش میکنند غرق کنه .پس خوب حرف خدا را گوش کنیم که گفت از میان ایشان بیرون بیایید و چیزهای ناپاک را لامس نکنید تا من شما را مقبول خود دارم .اول قرنتیان
شنبه 22 آذر 1393 - 20:19
perser68 - فلوریدا - آمریکا
pars_iran - دوسلدرف - آلمان. ممنون از لینکی که گذاشتی.. اما میبینی آمریکای جهانخوار چطور هرچی آبو خاکو سرمایه این مردمو نابود کرده؟ اون ملاهام دارن تمامه تلاششونو برای برگردوندنه آب انجام میدن!!! چقدر ضعیف بودن این ملا ها تو این فیلم...از بس تلاش میکنن.. البته اگه دشمن بگذاره. اما بزودی وقتی این گنبد بره بالا و پوله بیشتری براش حروم شه ایکی ثانیه همه چی درست میشه!!! البته اگه دژمن بگذاره این ملاها بچاپن ههههههههههههه
شنبه 22 آذر 1393 - 21:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.