نائب رئیس مجلس ایران: بدون بسیجی‌ها داعش در بغداد بود

محمدحسن ابوترابی‌فرد، نائب رئیس مجلس ایران، گفته است بدون نیروهای بسیجی، پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) تا بغداد پیش می‌رفتند.

آقای ابوترابی‌فرد گفته است: "اگر نیروهای بسیجی ما نبودند، و فرماندهان هوشمند و مومن و عالم نبودند، امروز داعش در بغداد حضور داشت و بدون شک این سرمایه بزرگی است."

او، امروز (پنجشنبه ٢٠ آذر) در جمع "فرماندهان واحدهای پیشگام بسیج دانش‌آموزی" سخن می‌گفته است.

از زمانی که برخی شهرهای عراق به دست داعش افتاده است اخبار مختلفی از حضور نظامی ایران در عراق منتشر شده است.

حضور مستشاران ایرانی در کنار نیروهای ارتش عراق، شبه‌نظامیان شیعه و پیشمرگ‌های کرد از طرف منابع مختلف تایید شده، اما علاوه بر این گزارش‌های مختلف از حضور رزمی نیروهای ایرانی نیز منتشر شده است.

از جمله هفته گذشته منابع مختلف گفتند که ایران با استفاده از جنگنده اف۴ مواضع داعش در شرق عراق را هدف حمله قرار داده است.

یکی از مقام‌های وزارت خارجه ایران این خبر را در گفتگو با روزنامه گاردین تایید کرد، اما بعدتر این خبر از طرف ایران تکذیب شد.

دولت مرکزی عراق در جنگ با گروه 'دولت اسلامی' به نیروهای شبه نظامی شیعه تکیه زیادی دارد. در آغاز جنگ، دولت عراق برای جذب داوطلبان مقابله با داعش تشکیلاتی با عنوان "سازمان بسیج مردمی" تشکیل داد.

گفته می‌شود که ایران نقش محوری در سازماندهی این نیروها دارد.

محمدحسن ابوترابی در سخنان امروز خود به نقش سیاسی - نظامی ایران در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و گفت: "اگر شجره طیبه بسیج و امام نبود امروز لبنانی که تا دیروز عروس خاورمیانه گفته می‌شد امروز به نماد مقاومت اسلامی در جهان عرب تبدیل نشده بود."

"کسانی مدیریت سیاسی لبنان را در دست دارند که از جنس بسیجیان تربیت‌یافته مکتب امام هستند و غزه امروز توسط آنها مدیریت می‌شود؛ دنیای اسلام متاثر از حرکت بالنده و عزت‌بخش برآمده از تفکر بسیجی است که پیوند علم و ایمان بوده است."

+4
رأی دهید
-20

acemeace - کلن - آلمان
فعلا که داعش کل ایران را فرا گرفته...
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 23:52
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
و با بسیجی‌‌ها داعش ۳۷ سال است که در ایران است !سالمون علیکم یا أم لخامنه‌ای !
جمعه 21 آذر 1393 - 01:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.