به پیشنهاد علی مطهری؛ «بسیج» و «سپاه» ضابطان امر به معروف و نهی از منکر شدند

نمایندگان مجلس با پیشنهاد علی مطهری در طرح امر به معروف و نهی از منکر موافقت و مقرر کردند که بسیج و سپاه به منظور اقدام عملی، ضابطان اجرای امر به معروفی و نهی از منکر شدند.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را ادامه دادند و مواد باقیمانده آن را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

نمایندگان مجلس با پیشنهاد علی مطهری نماینده تهران برای الحاق به این طرح موافقت کردند که به موجب آن، ستاد امر به معروف و نهی از منکر موظف شد با همکاری نیروی مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای آن مرتبه از امر به معروف و نهی از منکر که مستلزم اقدام عملی است برای افراد مورد نیاز از نیروی بسیج و سپاه به عنوان ضابطان امر به معروف و نهی از منکر دوره آموزشی برگزار و برای آنها مجوز مخصوص صادر کند.

همچنین به موجب مصوبه مجلس، دستگاه‌های اجرایی موضوع این قانون موظف شدند گزارش عملکرد خود را در مورد چگونگی اجرای این قانون حداقل 6 ماه یک‌بار به ستاد ارائه دهند.

مجلس مقرر کرد ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر موظف است گزارش عملکرد سالانه خود را در هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

وکلای ملت مصوب کردند که اعتبارات اجرایی این قانون از محل بودجه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط موضوع این قانون و جدول شماره (17- کمک به اشخاص حقوقی غیردولتی) موضوع جزء 3 ردیف 540000 جدول شماره 9 مربوط به ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تأمین شود.

مجلس مقرر کرد دستورالعمل اجرایی این قانون توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر حداکثر ظرف 3 ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تصویب و ابلاغ می‌شود.

+12
رأی دهید
-120

Ali-L - تهران - ایران
سلام به همه عزیزان, در ابتدا از شما عذر میخوام که نظرم ربطی به این بحث ندارد, و اینکه در چند جای مختلف ان را گذاشته ام. ولی خواهش میکنم ان را تا آخر بخوانید. دوستان من, من سالهاست که به سایت ایرانیان uk سر میزنم, و هیچ وقت نظر نداده بودم. ولی این چند وقت, حضور چند تا از هم وطنان, دیگر توانم را برید, و فکر کردم باید چیزی بگویم. دوستان گلم, نه تنها سیستم اطلاعاتی ایران, بلکه بیشتر کشورهای دنیا, گروهی دارند, که کار آنها, فقط تحقیق در اینترنت از کاربران کشور خود است, و جمع کردن اطلاعات عقایدی از آنها, که حالا در این میان هستند کشورهایی, مانند ایران, یا چین و .. که در کنار این تحقیقات, گروهی را که کارمندند, حقوق بگیرند, و .. برای نفوذ در میان این کاربران و دادن تشنج بین کاربران معمولی, و تفرقه بین آنها انداختن اس
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 16:08
Ali-L - تهران - ایران
دوستان گلم, تو رو بخدا ساده نباشید, و بدانید که جمهوری کثیف ایران, سالهاست که در بین ما این وطن فروشان را انداخته است, و ما را به جان خودمان میاندازد. این را برای کسانی میگویم, که جواب حرفهای, آقایانی مثل فدای آقا و یا .. را میدهند. هیچ وقت پیش خود فکر کردید, که کدام از ما, اگر حتا اطمینان کامل به نظرمان داشته باشیم , بعد از این همه توهین باز هم با کسی یا با گروهی, به بحث مینشینیم؟ هیچ کدام!!!! چون شخصیتمان اجازه نمیدهد. فقط در حالی تحمل خواهیم کرد, که حقوق بگیر ان کار باشیم و چشم خود را بر روی فساد, هرزگی, گشنگی, و.. که در مملکتمان, از کنار جمهوری اسلامی به دست آورده ایم ببندیم, و نام خود را بگذریم فدای آقا, تا از خون و جان مردم خود, نان و روزیه زن و بچه خود را بدهیم . ختم کلام, تمام اینها را گفتم که بگویم. تو را بخدا فکر نکنید که با یک فرد به اسم فدای آقا و .. طرف هستید, نه!!!
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 16:09
Ali-L - تهران - ایران
بلکه با یک ارگان بزرگ سرو کار دارین. پس خواهش میکنم, تمنا میکنم, بیاید از این سایت شوروع کنیم, و ما هم یک حرکتی, به این کار این مزدوران نشان بدیم, نه اینکه با سادگی هرچه تمام تر, با این ... به بهس بنشینیم. خواهش میکنم بیاین از هر تفکر و اعتقادی که هستیم, اگر جمهوری اسلامی ایران را دشمن ملت خود میدانیم, دیگر جواب کامنت هیچ کدام از این افراد, مانند فدای آقا و .. را ندهیم, بیاید هم قسم شویم که همه ما پشت به این مزدوران بکنیم, نه اینکه مزخرفات این افراد را بخوانیم و با آنها به بحث بنشینیم. بیاید اصلا وقتی اسم این افراد را میبینیم, نظراته آنها را نخوانیم و بگذریم. همین فدای آقا و دیگران, ممکن است فردا با اسم دیگری بیایند و نظر بگذارند, پس تمام این افراد را در لیست سیاه خود بگذارید. اگر هم دیدید, کسی جدید است, و جواب این وطن فروشان را میدهد, به او تذکر دهید. ممنونم, و ببخشید که سرتان را درد آوردم.
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 16:10
amir-amir - تورنتو - كانادا
یعنى اینکه مردم بدانید از امروز مٽل سگ پاچه تان را خواهیم گرفت.
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 16:32
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
بسیج وسپاه بجایه اینکه راه بیافتند توخیابان ومثل سگ پاچه مردم رو بگیرند بهتره که برن تو قسمت عمران وابادی کار کنن چون ازاین راه یه خیری ازشون به مردم میرسه هم پول مفت نمیگیرند ومفتخوربار نمی یاند.
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 17:36
کوروش مهری - یزد - ایران
به به!!طرفداران مطهری تحویل بگیرند!!تخم حروم به گجستک باباش رفته!!
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 16:33
new idea - لندن - انگلستان
پس نخیر،دانشگاه علوم پزشکی اینکارو بکنه! بجز این دو ارگان من درآوردی اوباش پرور کی حاضره یک همچین کثافت کاری و خیانتی رو قبول کنه؟
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 21:00
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
Ali-L - تهران - ایران دوستِ عزیز ، ارگانِ بزرگ چیه، جم کردنِ اطلاعات کدومه ؟ اینا اصلا چیه کی‌ هستن که بخوان کاری بکنن !!؟؟ البته من با نظرِ شما که می‌گویید جواب اینجور افراد رو ندیم از این لحاظ که جوابِ ابلهان خاموشی‌ست..موافقم و همین تصمیم رو داشتم اما از اونجا که این فداییِ آقا حماقت کرد و به من گفت چرا اینجا می‌آیی مطلب مینویسی و اجازه نداری من تصمیمِ قبلیمو عوض کردم و مصمم شدم که به کوریِ چشمِ خودش و به امیدِ کلا چلاق شدن آقا ، همه جا بیام یه سلام علیکی بکنم تا حالی‌ بشه اینجا جمهوریِ اسـ... نیست که به کسی‌ بگی‌ چیکار بکنه یا نه ! این خودشم فحش دوس داره واگر نه به قولِ شما بد از این همه فحش بازم نمیو‌مد اینجا ! برادر وقتی‌ ایشون حواسش به عمّش نیست ، شما چرا ناراحتی‌ !
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 21:32
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
Ali-L - تهران - ایران و اتفاقا معتقدم اگر چه تلاشِ اینجور افراد ایجادِ تفرقه است اما از آنجا که بی‌ سواد هستند و ساندیس مغزی برایشان باقی‌ نذاشته ، بیشتر باعثِ اتحاد ما میشوند ! مثلا دقت کنید که با وجودِ اتفاق نظرهایی که ما‌ها با هم داریم ، در یک چیز مشترک و همنظر می‌شویم به برکتِ وجودِ فدای آقا و آن سلام رساندن به عمه آقا و فدایانش هست ! السلام علیکم یا عمت ال خامنه‌ای ولفداییون !
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 21:58
invincible - مینستا - آمریکا
اینها میخوان در زندگی‌ مردم دخالت کنن مثل کلیسا در قرن سیاه اروپا که آزادی خواهان رو میکشت، از نظر علم روان شناسی‌ اینها مریض هستن یعنی‌ مریضی روانی‌ دارن، وگرنه انسان نباید به خودش اجازه بده در کارهای دیگران دخالت کنه و مردم رو اذیت کنه. تا توانی‌ دلی‌ بدست آاّ که دلم شکستن ثواب نیست بسیجی‌، پاسدار و آخوند همه خائن به مردم هستن و باید به گورستان تاریخ سپرده بشن. مرگ بر آخوند ها، درود بر مبارزین
جمعه 21 آذر 1393 - 04:25
perser68 - فلوریدا - آمریکا
کوروش مهری - یزد - ایران. عینه واقعیته.. به هیچ جونوری تو این حکومته منفوره آخوندی نباید اعتماد کرد!!! اینا با دوزو کلکو آدمکشی تا خارج از مرزای ایران رفتن برای حفظه این غده سرطانی اسلامی! همشون در اساس قوانینه قرونه وسطائیه این رژیمه آدمخورو پذیرفتن و نباید ذره ای در ضد انسان بودنشون شک کرد! صدتا صدتا اعدام کردن و همشونم هنوز هستن و دارن حکومت میکنن از اون قاچاقچیه قاتل قاسم سلیمانی تا این جونور!!!
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 21:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.