متهم به تجاوز به دختر پنج‌ساله افغان خودکشی کرد

در سالهای اخیر موارد متعددی از تجاوز جنسی به کودکان و آزار جنسی آنها در بخش‌های مختلف افغانستان گزارش شده است

مقامات محلی بلخ در شمال افغانستان می گویند مردی که به اتهام تجاوز به یک دختر پنج‌ساله در ولسوالی شولگره این ولایت بازداشت شده بود، در بازداشتگاه خودکشی کرده است.

عبدالرزاق قادری مسئول امنیت فرماندهی پلیس بلخ به بی‌بی‌سی گفت که این مرد ۱۹ ساله هنگامی که در بازداشتگاه پلیس شهر مزار شریف در بازداشت بود، خود را با شال گردنش حلق آویز کرد.

جسد این جوان برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی بیمارستان ملکی مزارشریف انتقال داده شده است.

پیشتر، سراج الدین عابد، ولسوال شولگره، به بی‌بی‌سی گفته بود که تجاوز به دختر پنج ساله روز شنبه همین هفته در روستای "مهاجر قشلاق" رخ داده بود.

ولسوال شولگره دو روز پس از این رویداد، از بازداشت فرد متهم خبر داد. متهم پس از تحقیقات ابتدایی به بازداشتگاه شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ انتقال داده شده بود

در سالهای اخیر موارد متعددی از تجاوز جنسی به کودکان و آزار جنسی آنها در بخش‌های مختلف افغانستان گزارش شده، اما خودکشی یکی از متهمان به این نوع جرایم در این کشور بی سابقه بوده است.

حدود یک ماه پیش، در یکی از خبرسازترین رویدادهای تجاوز جنسی، مردی در ولسوالی رستاق ولایت تخار به یک دختر سه ساله تجاوز کرد.

فعالان مدنی و حقوق زنان خواستار برخورد جدی دولت با عاملان خشونت‌ جنسی شده‌اند.

برخی از منتقدان گفته‎اند که برخورد ضعیف دولت با عاملان تجاوز به کودکان باعث شده که موارد این گونه خشونت‌ها افزایش پیدا کند.

+46
رأی دهید
-4

shirzan e irani - استکهلم - سوئد
بهترین لطف را به خود و بشریّت کرد.
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 13:36
shana - خ - ایران
چه عجب عذاب وجدان بود یا ترس از محاکمه
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 23:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.