'۷ درصد ایرانیان در خارج از کشور زندگی می‌کنند'

هفت درصد از ایرانیان در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور می‌گوید ۷ درصد از ایرانیان در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

جواد قوام شهیدی تعداد ایرانیان خارج از کشور را پنج تا شش میلیون نفر تخمین زده است که هفت درصد از جمعیت کل کشور را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، این مقام ایرانی گفته است دولت آقای روحانی به دنبال ساماندهی امور ایرانیان خارج از کشور است تا فهم صحیح و دقیقی از مهاجرت و سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور به دست بیاورد.

آقای شهیدی همچنین گفته است "بخش اعظم" ایرانیان خارج از کشور توان علمی و اقتصادی بالایی دارند و خواستار آن شده که "در سیاست‌ها و برنامه‌ها به این موضوع" توجه شود.

آقای قوام شهیدی "نبود نگاه استراتژیک" به ایرانیان خارج از کشور را "حلقه‌ای مفقود در اقتصاد و بحث‌های هویتی و ملی" ارزیابی کرده و خواستار "توجه جدی" به این موضوع شده است.

دولت ایران در دو دهه اخیر کوشیده است سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور را در پروژه‌های اقتصادی داخلی جذب کند.

در تازه‌ترین تلاش‌ها علی لاریجانی رئیس مجلس ایران روز دوشنبه در دیدارش با ایرانیان مقیم سوئیس گفته است که "زمینه‌های سرمایه گذاری در بخش صنعت در ایران فراهم شده و قوانینی برای تسهیل سرمایه گذاری در کشور به تصویب رسیده است."

در آخرین آماری که در سال ۱۳۹۱ اعلام شد، سازمان ثبت احوال ایران تعداد ایرانیان مقیم خارج را نزدیک به ۳ میلیون و پانصد هزار نفر اعلام کرده بود اما اکنون دبیرکل شورای عالی ایرانیان می‌گوید این آمار پنج تا شش میلیون نفر برآورد می‌شود.

+29
رأی دهید
-7

paksan - آمریکا - آمریکا
یعنی مغز کسی مگر معیوب شده باشه که بخواد به حکومت معاویه زمان کمک که هیچ همکاری کنه؟! سپاه هست بسه و هرکسی هم که رفته تو ایران کار کنه هم پولش رو بالا میکشند هم آخرش به هزار جرم نکرده متهم میشه قوه قضائیه و سپاه هم که دستشون تو دست همه 12 هزار میلیارد کمترین فسادشونه دیگه کسی نمیتونه تو این مملکت درست کار کنه البته خیلی خوش شانس باشی باید به شهرداری و استانداری و سازمانهای تجاری و بانکها یه حق الحسابی بقولی شیرینی بدی تا کارت راه بیافته و الان وضعیت طوری شده که عناصر امنیتی و لباس شخصی سپاه و قوه قضائیه بخصوص اطلاعات سپاه و قضات دنبال موردهای اینطوری میگردن یا آدمهایی که توان و فکر اقتصادی دارند و آدم فعالی هستند و اینها رو میکشند به طرف خودشون و با تله اینکه وام و تسهیلات ردیف میکنیم این بدبختها رو می اندازن جلو بعداز12 هزار میلیارد نصفش رو راحت رضوه میگیرن و اخرش هم طرف که گیر افتاد اعدامش میکنند و باز یک کیس جدید
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 00:37
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
مزخرف محضه !! در کالیفرنیا حدود ٧٥٠ هزار نفر و کل امریکا حدود دویست و پنجاه هزار جمع شاید یک ملیون ایرانى در امریکا و تخمینى حدود پانصد هزار نفر در تمام دنیا ایرانى زندگى کنه یعنى یک ملیون پانصد هزار نفر ایرانى خارج کشور زندگى میکنه !!!اداره مهاجرت امریکا این امار داده !!
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 02:13
آرتمیس3000 - برلین - المان
تا اخوند تو ایران حکومت میکنه, ایران جای زندگی نیست............ شما لطف کنید گورتونو از ایران گم کنید............زمان طاغوت چند درصد خارج ایران بودند؟؟؟؟؟
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 00:32
perser68 - فلوریدا - آمریکا
ملا ها انگار خیلی بی پول شدن ! بی پولی بد دردیه !حبیب خواننده معروف ۳ساله منتظر اجازهست تا موزیکشو اونجور که دلش میخواد ارائه بده موزیک!!!!!!!! نه چیزه دیگه ای!!!! ایرانی که تو خارج با هزارتا مشکل به جائی رسیده بیاد ایران چه بکنه؟ کارتن خوابا رو تماشا کنه؟ از هر سوراخی تو پیاده رو و خیابون گداها رو تماشا کنه که از سرو کولش بالا میرن! یا مردمیو تو نونوائی ببینه که نون نسیه میخرن؟ یا معتادارو بشماره؟ یا دعوا تو خیابونو، اعدامو دست بریدنا رو ببینه؟ جدیداً شنیدم حکم چشم در آوردنم داده شده برای دونفر!!! اینجا سگو گربه حقو حقوق دارن! زنو مردی که از هم جدا میشن اگه سگو گربه مشترک داشته باشن باید تکلیفه اون سگو گربه مشخص شه!ب
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 01:20
azadeh11 - آمستردام - هلند
از هر ۱۰۰ نفر ۷ نفر در خرج زندگی‌ می‌کنند....؟؟؟بنظر آمار زیاد درست نیست...
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 07:03
smart292 - ونکوور - کانادا
فقط در کانادا نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر زندگی‌ میکنند ،که کسی هم خیال رفتن به ایران را ندارد،با همت ایرانی‌ها سفارت خانه یا لانه جاسوسی وزارت اطلاعات را بستند خیال همه هم راحت شد ، هر موقع که کوکبی که تخصص فوق دکترا از آمریکا دارد را از زندان آزاد کردند، و قوانین عصر حجر اسلامی را برداشتند ، و هزاران مسایل دیگر را برداشتند ، شاید به فکر بیفتم که سفری به دبی بکنم ولی‌ نه به ایران .
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 07:16
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
اتفاقا آمار درسته. شما کشوری پیدا نمیکنی‌ تو دنیای غرب که ایرانی‌ توش نباشه. تو همین آلمان وقتی‌ مثلا تو شهر کلن قدم میزنی غیر ممکنه ایرانی‌ نبینی یا فارسی نشنوی.بین ۱۰۰ تا ۱۲۰.۰۰۰ ایرانی‌ در آلمان فقط زندگی‌ می‌کنن.
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 11:43
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
عرضه به ثبات رساندنِ کشور را داشته باشید ، فقط شعار ندهید آنهم زمانِ انتخابات، ایرانیان فرهیخته و مبارز را از زندانهایِ هارون آزاد کنید، به فرهنگ و حرمتِ ایران احترام بگذارید ، دست از اجنبی بازی و خیانت بردارید، ایران را غنیمتِ خود ندانید که از تصاحبِ آن به چنگالتان افتاده، مأمورانِ پاچه خوار را از جامعه کنار بزنید و زنجیر کنید، فسادِ اداری و خاص بازی را کنار بگذارید، بهداشت و رفتارِ اجتمأعی را استاندارد کنید، به حقوق و شخصیتِ زنان و آزادی‌های فردی احترام بگذارید، پلیس را برای نظم و امنیت جامعه تربیت کنید نه گیر دادن به زنان و جوانان و آزاد گذاشتن اراذل و اوباش، و از همه مهم تر ثبات در روابطِ بین المللی ایجاد کنید، هم چنین ثبات در قیمت‌ها، اینها را به عنوان دست گرمی‌ انجام دهید تا ایرانیانی که عمرشان در غربت گذشت و وطنشان را غصب کردید رغبت کنند قدم‌هایِ اولیه را بردارند و تجارب و تخصصِ گرانبهایِ خود را به ایران منتقل کنند تا بعد از آن که زمینه را مهیا دیدند سرمایه گذاری انجام دهند.
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 14:01
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
( !!! ) اگر امکانات و محدودیت‌های سخت وسنگین خروج از کشور و شرایط سخت ویزایِ کشورهای دیگر نبود ، این آمار تا به الان به (۷۰% ) می‌رسید ! حکومت اسلامی حکومت ترس و وحشت است که همه از آن گریزانند !
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 16:16
sos_11 - تهران - ایران
یعنی فقط هفت درصد از ایرانیان معنی زندگی آدم گونه را چشیده اند یا لااقل دیده اند. خدا به داد دل مایی برسه که تو مملکت خودمون زندونی شدیم و نه راه پس داریم ، نه راه پیش.
جمعه 21 آذر 1393 - 19:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.