اعلام شرایط فروش سربازی در سال 94

اعلام شرایط فروش سربازی در سال 94

جزئیاتی درباره طرح پیشنهادی برای فروش سربازی برای افراد دارای بیش از 8 سال غیبت منتشر شد.

به گزارش عصرایران، دولت در لایحه بودجه برای سال 1394، پیشنهاد فروش سربازی برای افراد دارای بیش از 8 سال غیبت را مطرح کرده است. این پیشنهاد تنها پس از تصویب در مجلس، قانونی و اجرایی می شود.

یک مقام ارشد در ستاد کل نیروهای مسلح ایران جزئیاتی را درباره پیشنهاد فروش سربازی برای افراد دارای غیبت چند ساله اعلام کرده است. او گفته است یک میلیون و 500 هزار مشمول غایب می‌توانند با پرداخت مبلغ 20 تا 50 میلیون تومان تکلیف سربازی خود را مشخص کنند.

به نوشته خبرگزاری فارس، سرتیپ دوم پاسدار سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی در نشست خبری در مورد جریمه مشمولان غایب اظهار داشت: بنا بر مقررات، مشمولین متولدین 55 به بعد در شمول قانون وظیفه عمومی هستند و باید تکلیف خود را روشن کنند.

این مقام ارشد نظامی ادامه داد: در مقابل تکلیف عده‌ای از مشمولان غایب به دلیل حضور در خارج از کشور یا سن بالا، یا مشغله کاری و یا مسائل خانوادگی مشخص نیست و قادر به انجام خدمت سربازی نیستند لیکن نیروهای مسلح تأکید دارد که تمام مشمولان غایب تکلیف نظامی وظیفه خود را مشخص کنند لذا به منظور اجرای عدالت تصمیم گرفته شد که مشمولانی که بیش از 8 سال مرتکب غیبت سربازی هستند بر اساس بودجه 94 بتوانند با پرداخت جریمه، تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص کنند.

سردار کمالی تصریح کرد: این افراد در محدوده سنی 27 تا 50 سال هستند و باید تصمیم بگیرند که یا به سربازی بروند یا با پرداخت جریمه، تکلیف سربازی خود را مشخص کنند.

وی با تأکید بر این مطلب که مبلغ جریمه مشخص نیست، تصریح کرد: بنا بر پیش‌بینی ستاد کل نیروهای مسلح مبلغ 20 میلیون تا 50 میلیون تومان برای جریمه این افراد در نظر گرفته شده است که بر اساس حضور در داخل یا خارج از کشور، مدرک تحصیلی و مدت غیبت محاسبه می‌شود و میزان جریمه تغییر پیدا می‌کند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: این مسئله به عنوان فروش سربازی نیست و ما می‌خواهیم در سال 94 تکلیف تمام مشمولان غایب تعیین شود چرا که در سال 94 با مشمولان غایب برخورد جدی خواهد شد و افزایش محرومیت‌های اجتماعی را به دنبال خواهند داشت و حتی با دستگاه‌هایی که آنها را به خدمت می‌گیرند، برخورد شده و در صورت به‌کارگیری سربازان غایب برای بار اول به ازای هر سرباز غایب بالغ بر 3 میلیون و در بار دوم هزینه سه سرباز را جریمه خواهند شد.

سردار کمالی به جوانان و خانواده‌ها تأکید کرد: این مقررات برای سال 94 است و معلوم نیست مجدداً تمدید شود پس مشمولان غایب تکلیف خود را  مشخص کنند.

هم اکنون با اعلام نظر موافق ستاد کل نیروهای مسلح به نظر می رسد به احتمال بسیار زیاد، مجلس نیز به پیشنهاد فروش سربازی برای افراد دارای بیش از 8 سال غیبت موافقت کند.

+54
رأی دهید
-13

Persianshadow1 - برایتون - انگلستان
میشه بگید سرباز غایب بالغ یعنى چه!؟!؟ اونوقت نابالغش چند!؟! دوباره کفگیر دزدیاشون خورد کف دیگ!
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 15:00
machan - لس انجلس - آمرکا
با کاهش قیمت نفت گدایی رژیم شروع شد. پولش را هم مفت بریزید تو جیب بشار اسد و ماشین آدم کشی سوریه. جنایتکارا خدا ازتون نگذره آخوندها.
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 15:22
perser68 - فلوریدا - آمریکا
خبرای خوبی میاد.. بدجوری ملاقه به ته دیگ خورده !!! انگار بمبه اتمم دیگه کاری نمیتونه بکنه؟ نفتو هم که ارزون کردن وا ویلااااااااااا.. چرا آقا این دس اون دس میکنه ؟جامه زهرو چرا بهش نمیدین نوشه جان کنه و بره به بهشت؟
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 16:46
arkadash - نیکوزیا - قبرس
هر سال غیبت رو دو و نیم میلیون حساب کردند...یعنی هر ماه غیبت دویست هزارتومن.....عدد پرتی نیست....منطقیه
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 17:48
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
این فروش سربازی نیست، گدایی از مشمولین خارج از کشور است. کسانی که در ایران هستند جمعیت بسیار کمی دارند، چرا که نه، اگر پولش به مردم ایران برسد ما کمک هم خواهیم کرد.
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 18:15
ekman - شیراز - ‫ایران
بده در راه خدا!!!
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 19:58
delmorde - یوتوبوری - سوئد
vahid.sharifi - ونکوور - کانادا هموطن مسلم پول بمردم نمیرسه، میره به غزه ، لبنان ، فلسطین و خرید سرباز افغانی به سوریه و عراق تا برای علی خامنه ای هورا بکشند و کف بزنن یا ضریح و گنبد طلا و اینه کاری درست کنند تا مردم بلکه تحت تاثیر گنبد و بارگاه طلا اون اینه کاریها برن زیارت این استخوان پوسیده ها. تا اسلام و اخوند هست ما خواب راحت نداریم.
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 21:12
siavash2a - تهران - ایران
باجگیری از مردم به این راحتی
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 07:03
روبرتو روسلینی - تهران - ایران
اینگونه طرح ها میتونه تو بعضی از زمینه ها خیلی مفید باشه. مثلا بجای اینکه هفت هزار میلیارد تومن بودجه نظامی رو افزایش بدن بیان بودجه سلامت و درمان و مخصوصا پیشگیری و مبارزه با سرطان های مختلف رو افزایش بدن. یه صندوقی درست بشه که اگه هم بودجه لازم رو ندارن از این طرح ها و طرح های مشابه استفاده بشه و کمک بشه به افرادی که الان تو بیمارستان مضلومانه به علت هزینه های بالای درمان در حال نابودی هستن.و همچنین انستیتو های تحقیقاتی که چرا در زمینه سرطان ملت ما رکورد دار شده. خیلی تو این زمینه ها باید کار بشه. اما متاسفانه .......................................................................
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 11:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.