تعقیب قضایی و توبیخ ۱۷ پلیس بریتانیا در پرونده قتل یک ایرانی

بنا بر گزارش‌ها بیژن ابراهیمی دچار ناتوانی ذهنی بوده

هفده نفر از مأموران پلیس منطقه‌ای در بریتانیا، در پرونده قتل بیژن ابراهیمی، ایرانی ساکن شهر بریستول، با اتهامات جنایی یا توبیخ اداری روبرو شده‌اند.

بنا بر اعلام کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات پلیس در بریتانیا، چهار مأمور پلیس در این پرونده به اتهام سوء رفتار و اهمال در انجام وظیفه مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند و ۱۳ نفر هم با دلایلی مشابه با توبیخ انضباطی روبرو هستند.

لی جیمز، همسایه آقای ابراهیمی در بریستول، تابستان سال گذشته او را کشت و جسدش را سوزاند.

بیژن ابراهیمی که از سوی همسایگانش به کودک آزاری متهم شده بود، بعد از پاسخگویی به پلیس و رفع این اتهام مورد حمله لی جیمز قرار گرفت.

او به این دلیل مورد اتهام قرار گرفت که تلاش کرده بود از کودکان محل که ظاهرا او را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند، برای شکایت به پلیس فیلم بگیرد. اما همسایگان این اقدام او را تعبیر به کودک‌آزاری کرده بودند.


بی‌توجهی به درخواست کمک

قاتل آقای ابراهیمی در دادگاه به حبس ابد محکوم شد و فرد دیگری هم به جرم همدستی با او چهار سال حبس گرفت.

سه افسر پلیس در این پرونده متهم شده‌اند که به درخواست کمک مقتول پاسخ نداده‌اند و یک نفر دیگر هم متهم است که به نیروهای گشت پلیس، آدرس اشتباه داده است.

۱۳ مامور دیگر از جمله یک گروهبان و دو بازپرس پلیس هم به دلیل سوء رفتار و خطای اداری در رسیدگی به درخواست‌های آقای ابراهیمی، با مجازات اداری روبرو هستند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به نظر می‌رسد که تعداد ماموران پلیسی که در این پرونده مورد اتهام قرار گرفته‌اند، بیشترین تعدادی است که تا کنون در یک پرونده خاص در پلیس بریتانیا متهم شده‌اند.

خانواده آقای ابراهیمی با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم کمیسیون مستقل تحقیقات پلیس استقبال کرده‌اند.

+80
رأی دهید
-1

Dorssa - دورن - المان
دقیقا من هم از کودکان بسیار بی ادبی که والدین انها حاضر نبودند حرف من را قبول کنند فیلم گرفتم و انها به پلیس اطلاع دادند و من اظهار کردم که چون شاهدی هنگام آزار کودکان نسبت به فرزندانم ندارم و انها نیز زیر بار نمیروند فیلم من سندی بر این ماجراست و در دادگاهی که به همین منظور از طرف شیکایت من تنظیم شده بود آرائه کردم و در ضمن انها نیز من و خانواده ام را تهدید به قتل نمودند که باز من از انها فیلم گرفتم و به پلیس نشان دادم همه جا ازاین بی عدالتی ها هست .
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 00:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.