آننا چپمن، جاسوس روسی، قصد اغوای ادوارد اسنودن را داشت

العربیه می نویسد : یک مامور اطلاعاتی روسیه که به غرب پناهنده شده ادعا کرد آننا چپمن، مامور سابق اطلاعات، ماموریت داشت تا ادوارد اسنودن را برای ماندن در روسیه اغوا کند.

بوریس کارپیچکوف، مامور سابق KGB، ادعا کرد که آننا چپمن، 32 ساله قرار بود تا اسنودن 31 ساله را در مسکو نگهدارد تا روسها بتوانند به تحقیقات خود از او ادامه دهند.

این دو نفر فقط یکبار همدیگر را دیده بودند، اما چپمن در سال 2013 به اسنودن در تویتر پیشنهاد ازدواج داد.

کارپیچکوف به روزنامه "ساندی پیپل" گفت: "اگر اسنودن این پیشنهاد را می پذیرفت می توانست تابعیت روسی بگیرد. در این صورت او محکوم به ماندن در روسیه بود، زیرا شهروندان روسی برای خروج از کشور باید اجازه بگیرند."

کارپیچکوف، که خود بعد از 15 سال خدمت در سازمان اطلاعات روسیه به غرب پناهنده شده و هنوز ارتباطات خود را با داخل روسیه دارد، گفت که اسنودن "نگران تبعات" پیوند خود با چپمن بود.

روپرت آلاسون، نویسنده انگلیسی رمان های جاسوسی، به روزنامه ساندی پیپل گفت که چپمن "پیچیدگی لازم برای زندگی با یک آمریکایی" را داراست.

آلاسون گفت: "مامورانی مانند چپمن در سازمان اطلاعات روسیه زیاد نیستند. او آماده بود تا از موهبتهای خود در مورد استفاده کند."

چپمن در یک مصاحبه 5 دقیقه ای با شبکه آمریکایی NBC در سال 2013، حاضر نشد در باره پیام تویتری خود به اسنودن اظهار نظری بکند.

چپمن، که دختر یک مامور ارشد سازمان اطلاعات روسیه است، در سال 2010 به همراه 9 نفر دیگر و به اتهام کار برای یک حلقه جاسوسی برای سازمان اطلاعات خارجی روسیه بازداشت شد. او پس از محکومیت به روسیه پس فرستاده شد.

چپمن در سال 2002 با یک انگلیسی ازدواج کرد، اما در سال 2006 از او جدا شد. بعد از آنکه آشکار شد چپمن برای سازمان اطلاعات روسیه کار می کند، دولت بریتانیا پاسپورت بریتانیایی او را باطل کرد.

چپمن- که به "زیبای کشنده" معروف شده بود- بعد از بازگشت به روسیه گوینده تلویزیون، مدل و صاحب مزون لباس شد و به ثروت زیادی رسید.


 

ادوارد اسنودن

اسنودن در سال 2013 بعد از فرار از هاوایی در آمریکا، دوست دختر دیرینه خود، لیندسی میلز، را پشت سر گذاشت. اما در تابستان گذشته باردیگر در روسیه این دو به همدیگر رسیدند. اسنودن اکنون اقامت سه ساله روسیه را دارد.

اسنودن بخاطر فاش کردن اسرار دولت آمریکا در این کشور تحت تعقیب است. مخالفان او را به خیانت متهم می کنند، در حالیکه مدافعان اسنودن، او را یک قهرمان آزادیهای فردی می دانند.

+49
رأی دهید
-6

kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
اگر اسنودن مامور اس اس اى نبود ، مثلا اگر معلم بود، ایا چمپن با او تماس میگرفت و پیشنهاد ازدواج می داد !! ؟؟
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 23:56
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
Kiyan...اینو جدی پرسیدی تو؟!
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 06:24
بیدار58 - بایلسر - ایران
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد. خیلی باحالی :)))
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 08:52
mountainman - استکهلم - سوئد
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد. اسنودن مامور سیا نبود . اسنودن کارمند یکی از پیمانکاران IT که برای سیا کار میکرد بود و تونسته بود به ارشیو سازمان سیا نفوذ کنه . نه خیر اصلا هم بهش درخواست ازدواج نمیداد برای چی یه مامور اطلاعاتی به کسی که ارزشی نداره درخواست ازدواج بده؟
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 15:09
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
moutinman !! مرد کوهى ! بچه محل !!SSI اداره امنیت ملى امریکاست نه CIA دو واقع ssi یا NSSY سازمانى بسیار مجهزتر در بعد جهانى از CIA هستش اول دستور العمل به دست NSSY میرسه بعد CIA !! اسوندن پیمانکار قسمت ssi بوده !! اره دوستان خوبم چرا تا قبل از اینکه اسنودن به روسیه برسه چمپن پیشنهاد ازدواج نداده بوده !!؟؟؟
‌چهارشنبه 19 آذر 1393 - 18:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.