گواهی فوت برای نوزادی که زنده بود

ایرنا نوشت:فردی مدعی شد در اتفاقی تاثر برانگیز و نادر در بیمارستان دزفول برای نوزاد تازه متولد شده اش که هنوز زنده بود گواهی فوت صادر شد.

علیرضا سلیم پور،پدر نوزاد گفت: در حالی برای این نوزاد دختر گواهی فوت صادر شد که او نفس می کشید و گریه می کرد.

او گفت: در ساعت سه بامداد 28 آبان ماه همسرم که شش ماهه حامله بود به دلیل درد زودهنگام زایمان به بیمارستان دزفول منتقل شد اما پس از زایمان اعلام شد که نوزاد مرده متولد شده است.

سلیم پور گفت: پس از صدور گواهی فوت برای فرزندم از سوی پزشک بخش زایمان ، نوزاد را درون کیسه ای از بخش زایمان تحویل گرفته و در حالیکه عازم قبرستان برای خاکسپاری بودیم صدای گریه نوزاد ما را متوجه خود کرد.

او گفت: نوزاد را در حالیکه درون کیسه دست و پا می زد و گریه می کرد مجددا تحویل بخش زایمان دادیم که به بخش مراقبت های ویژه و در اتاق شیشه ای ویژه نوزادان منتقل شد اما پس از حدود 10 ساعت مجددا جسد بی جان نوزاد را تحویل دادند و گواهی دفن برای آن صادر کردند.

سلیم پور گفت: در اعتراض به اهمال کارکنان بخش زایمان به ریاست بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه کردم اما پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردم .

او هدف از رسانه ای کردن این موضوع را جلوگیری از تکرار چنین حوادث تاثر برانگیز در بیمارستانها و مراکز درمانی عنوان کرد.

رییس بیمارستان بزرگ دزفول نیز گفت: جنین یاد شده در 23 هفتگی( شش ماهگی ) سقط شده که به دلیل تکامل نیافتن اعضای بدن شانس زنده ماندن نداشت.

منصور ترابی نیا 'گفت: نوزاد تقریبا مرده به دنیا آمده و به دلیل اینکه تکامل پیدا نکرده بود سقط شد.

او گفت: در این حادثه هیچ گونه سهل انگاری از طرف پرسنل بیمارستان صورت نگرفته اما می بایست حداقل پنج ساعت پس از فوت، جسد نوزاد تحویل خانواده می شد.

ترابی نیا گفت: به دلیل جوان بودن اعضای بدن نوزاد ممکن است قلب نوزاد بر اثر ضربه دوباره به تپش در آمده و دوباره ایست کند اما به هرحال این نوزاد زنده نمی ماند.

او گفت: برای اینکه چنین اتفاقی مجددا رخ ندهد به کارکنان بخش زایمان بیمارستان تذکر داده شده تا از این پس بعد از 10 ساعت از زمان فوت، جسد را تحویل دهند.

رییس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: به دنبال بروز این حادثه و به منظور دقت بیشتر مقرر گردید از این پس گواهی فوت نیز با تایید دو پزشک صادر شود.

+30
رأی دهید
-3

Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
واقعا ناراحت کنندست...تو دکتری خدا که نیستی‌ که برای جان ادامها تکلیف تعیین میکنی‌ .
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 12:52
Navit - آنتورپن - بلژیک
اصلأ نمیتونه بفهمه که چه آسیبى به روح و روان این پدر و مادر وارد کرده تازه با قباحت تمام میگه که به هر حال نوزاد زنده نمیموند
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 20:34
Neda02 - اتاوا - کانادا
این‌ها مثلا قسم خورده‌اند!
‌پنجشنبه 20 آذر 1393 - 12:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.