وزیر اطلاعات ایران از بازداشت ۲۰ مدیر دولت احمدی‌نژاد خبر داد

به گفته وزیر اطلاعات ایران تخلفات مدیران به دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد مربوط می‌شود

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران از بازداشت ۲۰ نفر از "مدیران میانی" دولت محمود احمدی‌نژاد در ارتباط با پرونده تخلفات مالی خبر داده است.

به گفته آقای علوی این تخلفات به سال‌های ۸۹ تا ۹۱ خورشیدی، هم‌زمان با دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد مربوط می‌شود.

او به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا گفت که وزارت اطلاعات اواخر سال گذشته متوجه این تخلفات شده و افراد مرتبط با آن را شناسایی کرده است.

به گفته وزیر اطلاعات ایران ۲۰ نفر در این زمینه بازداشت شدند که "در حال حاضر تنها سه نفر از آنها در بازداشت هستند و ۳۰ نفر هم برای مصاحبه دعوت شدند".

آقای علوی نام یا مقام این مدیران را فاش نکرده است.

مقام‌های دولت حسن روحانی پیش از این هم بارها به صراحت یا تلویح از کشف پرونده‌های مربوط به فساد مالی و تخلف در دولت محمود احمدی‌نژاد خبر داده بودند.

آقای روحانی خود تا کنون چند بار از "فساد سال‌های گذشته" انتقاد کرده است.


'بردند و خوردند'

مهم‌ترین پرونده‌ای که در ارتباط با مدیران ارشد دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد مطرح شده، مربوط به محمدرضا رحیمی، معاون اول او است.

آقای رحیمی در پرونده مربوط به بیمه ایران به حبس و جزای نقدی محکوم شده است.

پرونده بابک زنجانی هم از جمله جنجالی‌ترین مواردی است که به دوره ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد مربوط می‌شود.

آقای زنجانی که در بازداشت به سر می‌برد متهم شده حدود هشت هزار میلیارد تومان پول نفت ایران را به خزانه بازنگردانده است.

در این مورد هم آقای روحانی صراحتا از عملکرد دولت سابق انتقاد کرد و گفت "نفت‌ها را به یک عده دادند، بردند و خوردند... حالا برخی از آنها را گرفته‌ایم که در زندان هستند".

اظهارات تازه آقای علوی درباره دستگیری مدیران دولت سابق در حالی مطرح شده که اظهار نظرها درباره فساد مالی در ایران هم‌زمان با همایش مبارزه با فساد و همین‌طور اعلام خبر کشف "فساد ۱۲ هزار میلیارد تومانی" شدت گرفته است.

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران باز هم با لحنی گله‌آمیز از ناکامی مسئولان در مبارزه با فساد انتقاد کرده و رئیس جمهوری ایران هم تمرکز قدرت را عامل فساد دانسته و از جمع شدن تفنگ، پول، قدرت و رسانه در دست یک نهاد انتقاد کرده است.

+47
رأی دهید
-3

perser68 - فلوریدا - آمریکا
۳۵ساله هی دستگیر میکنن، اما باز خودشون ازنو برای رئیسه بعدی میزان! از ۳۵ساله پیش حکومته عدله علی رو آوردن!!! علی بنجول درش زیاد دیدم، اما عدل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط دو تا شاخ مونده آدم در بیاره که این حکومت و مملکت چطوری پا برجا مونده؟ البته اون ۲۰ساله اوله حکومت عدل با ته مونده شاهه خائن بقولی راستو ریس شد.
دوشنبه 17 آذر 1393 - 23:35
razmandeh - استکهلم - سوئد
یکی‌ بود یکی‌ نبود !!!!! ۳۰ نفر را به اداره اطلاعات دعوت کردن!!!! از آنها پذیرائی شد و آنها قول دادند هر چی‌ دزدیدند خمس و زکات آن را بپردازند >> و بعد از تشویق و قدردانی آزاد شدند!!!!!! و این داستان همچنان ادامه دارد !!!!!!!!
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 01:37
siavash2a - تهران - ایران
چه کارا که نکردن این عوامل پاکترین دولت ...ریشه فساد بیت رهبریه
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 07:11
hassan5 - تهران - ایران
خانه از پای بست ویران است....گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر انچه هست گیرند.؟..؟ایا کسی میتواند مجتبی را بگیرد؟؟؟لطفا اینقدر کشش ندهید!!
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 11:19
مهدخت - برن - سوئیس
35 ساله که دزدی هایشان را گردن همدیگه میندازند اینها همشون از یه قماش هستند بی خود نگران نباشید این سوژه قدیمی شده مردم گوششان پر شده از این حرفها هرروز رقم دزدیهایشان با تورم بالا میره
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 17:56
92ارشام - لندن - ایران
پاک ترین دولت تاریخ که نظر رهبر به ایشان نزدیک بود!.
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 22:32
92ارشام - لندن - ایران
پاک ترین دولت تاریخ که نظر رهبر به ایشان نزدیک بود!.
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 22:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.