اختلاف بر سر ریختن زباله جلوی خانه، به قتل همسایه انجامید

درگیری خونین دو همسایه تنها بر سر ریختن زباله در یکی از شهرستان‌های آذربایجان غربی به قتل انجامید.
آبان ماه امسال و به دنبال تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ ماموران پلیس آگاهی در جریان وقوع یک فقره نزاع منجر به قتل در یکی از محله‌های شهرستان بوکان قرار گرفتند و تیمی از ماموران را برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام کردند.
پیکر بی‌جان و غرق خون مردی میانسال، افتاده در کنار جوی آب، نخستین صحنه‌یی بود که پس از حضور ماموران در صحنه جرم دیده می‌شد. همزمان با آغاز تحقیقات ماموران از اهالی محل، تیمی از ماموران پزشکی قانونی انجام آزمایشات اولیه از جسد مقتول را در دستور کار خود قرار دادند که در جریان آن مشخص شد مقتول، بر اثر ضربات متعدد جاقو جان خود را از دست داده است.
با صادر شدن دستور انتقال پیکر مقتول به پزشکی قانونی برای انجام تحقیقات بیشتر روند رسیدگی به پرونده وارد مسیر تازه‌یی شد.
این درحالی بود که در بررسی‌های اولیه ماموران از اهالی محل مشخص شد که مقتول در روز حادثه با یکی از همسایه‌های خود درگیری لفظی شدیدی داشته است. سرنخی مهم که به سرعت تحقیقات را بر شناسایی هویت طرف دیگر درگیری متمرکز ساخت و طولی نکشید که پرده از راز این جنایت برداشته شد.
سرهنگ رسول نقی‌پور، رییس پلیس آگاهی آذربایجان غربی در تشریح روند رسیدگی به پرونده گفت: پس از تشکیل تیم پلیسی برای رسیدگی به پرونده به سرعت گروهی از ماموران به محل مورد نظر اعزام شدند که در جریان بازرسی صحنه جرم مشخص شد مقتول پس ازدرگیری با یکی از همسایه‌های خود به قتل رسیده است. به این ترتیب و پس از شناسایی منزل متهم و کسب مجوز از مراجع قضایی، دستگیری متهم در دستور کار پلیس قرار گرفت که در جریان آن مشخص شد متهم مدتی است که به یکی از شهرستان‌های آذربایجان شرقی متواری شده است.
به این ترتیب تصویر چهره متهم به تمامی واحد‌های تابعه و استان‌های همجوار اعلام و تحقیقات گسترده فنی و پلیسی در جهت شناسایی و دستگیری قاتل متواری آغاز شد. به گفته سرهنگ نقی پور همزمان در تحقیقات ماموران از خانواده مقتول مشخص شد متهم به قتل، با هویت جعلی به شهرستان ملکان از توابع آذربایجان شرقی متواری شده است. به این ترتیب، شمارش معکوس دستگیری متهم آغاز شد. رییس پلیس آگاهی آذربایجان غربی در تشریح روند دستگیری متهم گفت: با اعزام پرسنل آگاهی بوکان به شهرستان ملکان و با انجام فعالیت‌های گسترده اطلاعاتی و پلیسی مخفیگاه قاتل متواری شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و برای انجام بازجویی‌ها به پلیس آگاهی منتقل شد. به گفته سرهنگ نقی پور متهم که با هویت جعلی در یکی از کارگاه‌های ملکان مشغول بود پس از دستگیری و در جریان بازجویی‌ها به قتل همسایه خود اعتراف کرد و گفت: با مقتول بر سر ریختن آشغال‌های منزل‌شان در جلوی درب مشکل داشتم و روز حادثه نیز در مورد همین موضوع با هم درگیر شدیم. وقتی درگیری بالا گرفت کنترل خود را از دست دادم و با چاقویی که همراه داشتم چند ضربه به او وارد کردم. بعد از دقایقی متوجه شدم او جان خود را از دست داده است. پس از آن دچار هراس شدم و با هویت جعلی در یک کارگاه مشغول به کار شدم و پس از مدتی از سوی ماموران نیروی انتظامی دستگیر شدم.  با ثبت اعترافات متهم، پرونده به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

+28
رأی دهید
-4

marhoom alinaghi khan - اشنویه - ایران
تقریبا همیشه ناخواسته و با چاقوی که اتفاقی‌ در دست قاتل قرار داده شده، مقتول به قتل رسیده
دوشنبه 17 آذر 1393 - 13:05
aashena - اتاوا - کانادا
کاش یکم فرهنگ یاد مردم میدادند به جای اسلام
دوشنبه 17 آذر 1393 - 15:00
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
علاوه بر تامین دنیایِ شما، شما را به مقامِ انسانی‌ میرسانیم.
دوشنبه 17 آذر 1393 - 17:35
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
مردم برای هر چیز همو میکشن و چاقوکشی راه میندازن و اسید میپاشن، اونوقت میگیم ما فرهنگ ۳۰۰۰ ساله داشتیم و هنر نزد ایرانیان است و بس!! چه فرهنگی‌ چه هنری؟؟؟ ایران شده ویران...
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 10:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.