دلیل عدم صدور مجوز سخنرانی مدیرمسئول کیهان در دانشگاه امیرکبیر؛ «حفظ حرمت مهمان»

روزنامه‌های کیهان و جوان از عدم صدور مجوز برای سخنرانی مدیرمسئول روزنامه کیهان در دانشگاه امیر کبیر خبر داده‌اند و همزمان رضا صراف، معاون فرهنگی دانشگاه امیر کبیربا اشاره ضمنی مخالفت دانشجویان با حضور حسین شریعتمداری در این دانشگاه، گفته‌است: «هیات نظارت به دلایل حفظ حرمت میهمان» با برگزاری سخنرانی حسین شریعتمداری به دعوت بسیج در این دانشگاه مخالفت کرده و «از ابتدا مجوزی صادر نشده بود که لغو شود.»

روزنامه کیهان از مخالفت مسئولان دانشگاه امیرکبیر با سخنرانی حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در این دانشگاه خبر داده و نوشته‌است: «درحالی که از مدت‌ها قبل اعلام شده بود حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان به دعوت بسیج دانشجویی و به مناسبت ۱۶ آذر در این دانشگاه مراسم سخنرانی و پرسش و پاسخ خواهد داشت، مسئولان دانشگاه امیرکبیر به‌رغم دعوت قبلی و اصرار بسیج دانشجویی این دانشگاه، با حضور شریعتمداری در این دانشگاه مخالفت» کردند.

این روزنامه تاکید کرده‌است که مخالفت با سخنرانی حسین شریعتمداری در جمع اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر تهران «با واکنش گسترده نمایندگان مجلس، سیاسیون و اساتید حوزه و دانشگاه» مواجه شده و از جمله روح‌الله حسینیان گفته‌است: «دولت به خاطر این بدعت باید اقدامی بیش از عذرخواهی انجام دهد و جلوی این سخت‌گیری‌های بی‌مورد را بگیرد.»

کیهان درعین حال از قول رضا صراف، معاون فرهنگی دانشگاه امیرکبیر، به احتمال مخالفت دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با حضور حسین شریعتمداری اشاره کرده و نوشته‌است: «هیأت نظارت به دلیل حفظ حرمت مهمان دانشگاه با برگزاری این سخنرانی مخالفت کرده‌است.»

این روزنامه البته نوشته‌است: «این سخن معاون فرهنگی دانشگاه امیرکبیر از یک سو دانشجویان آن دانشگاه را افرادی شرور و موهن توصیف می‌کند که حتی حرمت مهمان را هم نگه نمی‌دارند و لاجرم باید برای جلوگیری از رفتار ناشایست آنها، جلوی سخنرانی مهمان را گرفت» اما «به جرأت می‌توان گفت که بدنه اصلی و بخش اعظم دانشگاهی کشور همراه و همسو با انقلاب و نظام بوده و معلوم نیست براساس چه منطقی قرار است حامیان انقلاب به کسی که مدافع سرسخت انقلاب است، توهین کنند.»

روزنامه جوان نیز ضمن در واکنش به عدم صدور مجوز سخنرانی حسین شریعتمداری در دانشگاه امیر کبیر تهران از خبر داده و نوشته‌است: «بسیاری از محکومان و عناصر دخیل در فتنه به مناسبت ۱۶ آذر در دانشگاه‌های مختلف تهران و شهرستان‌ها» سخنرانی می‌کنند اما رضا صراف، معاون فرهنگی دانشگاه امیر کبیر گفته‌است: «هیات نظارت به دلایل حفظ حرمت میهمان» با برگزاری سخنرانی حسین شریعتمداری به دعوت بسیج در این دانشگاه مخالفت کرده و «از ابتدا مجوزی صادر نشده بود که لغو شود.»

سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید، نیز به روزنامه جوان گفته‌است: «این وضعیت خصوصاً درباره شخصیت‌های شناخته شده نظام و انقلاب که دغدغه این را دارند که نظام به اهداف عالی خود برسد اعمال می‌شود. نمی‌دانم چرا شعار معروف قرآن پیرامون «اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم» را بعضی مسئولان برعکس عمل می‌کنند.»

+65
رأی دهید
-2

karaji - گتنبرگ - سوئد
آفرین که این مرتیکه نادان را راه ندادند به دانشگاه بره ، طویله که نیست !
دوشنبه 17 آذر 1393 - 00:50
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
ای کاش میذاشتن سخنرانی کنه ! ما به کی‌ فحش بدیم آخه !
دوشنبه 17 آذر 1393 - 00:59
greentree - تهران - ایران
معتاد بی‌سواد بازجو با پسر چاقو کشش چه داره به دانشجو‌ها بگه بجز دروغ
دوشنبه 17 آذر 1393 - 01:03
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
«اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم!!!! مرتیکه مسخره تریاکی !! بندازیش رو بند رخت ازش شیره میچیکه! سریع هم خودشو گذاشته جزو بینهم دانشجو ها شدن کفار!! برچسب زدن از روز اول با این اسلام باب شد، هنوزه که هنوزه هم تا یکی خلاف سلیقه اشون حرف میزنه میشن کفار یا یه کوفت دیگه. اونوقت خودشون رو هم جر میدن که چرا به عقائد احترام نمیگذازید!!
دوشنبه 17 آذر 1393 - 02:17
مترلینگ - منچستر - انگلستان
دانشگاه مگه طویله س برا بسیجی ها هم بره تو یه خراب شده دیگه یا بیت رهبری وراجی کنه
دوشنبه 17 آذر 1393 - 03:34
amir-amir - تورنتو - كانادا
این مردک شیره اى را چه به این غلط ها که برود در جمع دانشجویان چى می خواهد بگوید یک مشت اراجیف تحت عنوان فتنه حرف دیگرى ندارد که بزند.
دوشنبه 17 آذر 1393 - 06:25
بی بالان - کلاچای - ایران
میخواست از دانشش درباره جنس خوب و مواد عالی و ژغال ناب بحث کنند
دوشنبه 17 آذر 1393 - 06:46
paksan - آمریکا - آمریکا
بلایی که سر دیگران می آوردند حالا یکبار هم سرخودشان بیاورند.
دوشنبه 17 آذر 1393 - 07:02
faranak-montreal - مونترال - کانادا
ما که دیگه خسته شدیم اینقدر به اینها فحش دادیم اینا هم پوستشون تمساح شده از بس فحش خوردن
دوشنبه 17 آذر 1393 - 07:25
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
اینقدر آدام کشته و تیر خلاص زده قیافه لجنش عین مرده شده،اینجور آدمها کارشون با کرملکاتبین .
دوشنبه 17 آذر 1393 - 08:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.