اعتراض میرحسین موسوی به «بی‌توجهی» به وضعیت پزشکی زهرا رهنورد

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

وب‌سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای معترض انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ خبر داده که آقای موسوی در ملاقات خانوادگی اخیر خود به رسیدگی نکردن ماموران امنیتی به وضعیت درمانی همسرش زهرا رهنورد، به شدت اعتراض کرده‌است.

آقای موسوی و خانم رهنورد به همراه مهدی کروبی دیگر رهبر معترضان به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند.

وب‌سایت کلمه روز یکشنبه شانزدهم آذرماه، گزارش داده که ماموران امنیتی در سه هفته گذشته «با کارشکنی»، مانع از رسیدگی پزشکی به زهرا رهنورد شده‌اند به طوری که در ملاقات خانوادگی اخیر، آقای موسوی به شدت نسبت به «بی‌توجهی و اهمال» نسبت به وضعیت پزشکی همسرش اعتراض کرده‌است.

آنچنان که کلمه خبر داده، جزئیات مشکلاتی که ماموران امنیتی در سه هفته اخیر برای خانم رهنورد و آقای موسوی به وجود آورده‌اند، به اطلاع پزشک معتمد دولت و خانواده رسیده‌است.

این در شرایطی است که بی‌خبری خانواده رهنورد و موسوی از آنان با توجه به اینکه در روزهای هفته اجازه تماس تلفنی ندارند، امکان اطلاع از وضعیت محصوران را به ملاقات‌های یک و نیم ساعته هفتگی کاهش داده و این مسئله بر نگرانی خانواده افزوده است.

در همین حال، زهرا رهنورد که از بیش از سه سال پیش به دستور بلندپایه‌ترین مقام‌های جمهوری اسلامی در زندان خانگی به سر می‌برد، در آخرین ملاقات خود با خانواده با اشاره به پدیده اسیدپاشی و خشونت روزافزون علیه زنان ایران، از اینکه در هفته مبارزه با خشونت علیه زنان، «شاهد چنین مظالمی به زنان هموطن بوده»، ابراز تاسف کره‌است.

به گزارش وب‌سایت کلمه، ماموران امنیتی از تحویل دادن برخی از کتاب‌هایی که خانواده موسوی هر بار برای میرحسین موسوی و رهنورد تهیه می‌کنند، خودداری می‌کنند.

ماموران می‌گویند که در ابتدا کتاب‌ها را بررسی و مطالعه می‌کنند و سپس آن‌هایی را که صلاح دانستند در اختیار میرحسین موسوی و زهرا رهنورد قرار می‌دهند.

وضعیت مهدی کروبی

از دیگر سو اما فرزند ارشد مهدی کروبی، دیگر رهبر محصور معترضان به انتخابات سال ۱۳۸۸ گفته که حتی اگر حصر نیز پایان یابد، آقای کروبی هر جا کجی ببیند تذکر خواهد داد.

حسین کروبی، روز شنبه ۱۵ آذر، در گفت‌وگو با وب‌سایت انصاف نیوز با تشریح وضعیت پدرش که حالا ۱۳۸۸ روز است در حصر به سر می‌برد، گفت: ما انتظارمان این بود که در این ۱۶ماهه، دست کم روزنامه را برای محصوران عادی می‌کردند، نه اینکه بعد از ۱۶ماه، تازه ۲۰ روز است که به آقای موسوی روزنامه داده‌اند.

او ادامه داده که انتظار دوم اینکه حداقل ملاقات اعضای خانواده را با این دو نفر عادی کنند، نه که همان شرایطی که زمان آقای مصلحی (وزیر پیشین اطلاعات) بوده حالا هم باشد.

او دربارهٔ مواضع پدرش پس از رفع حصر نیز گفت: «آقای کروبی خودشان را جزو نیروی‌های اولیه انقلاب می‌داند و شهروند کشور است، اگر حصر هم تمام شود هر جایی کجی ببیند تذکر خواهد داد، هر جا نقاط مثبت ببیند تشویق خواهد کرد، اینطوری نیست که ایشان موضع سیاسی نگیرد.»

حسین کروبی فرزند ارشد مهدی کروبی، در این گفت‌وگوی رسانه‌ای گفت که مهدی کروبی اطلاع دارد که فشاری که از طرف «طیف‌هایی صاحب قدرت» بر روی آقای روحانی وارد می‌شود «بسیار» است.

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، روز اول مهرماه گذشته گفته بود: «ظاهرا حصر و حبس‌های غیرقانونی اولویت دوستان دولتی نیست.»

+49
رأی دهید
-6

vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
این یارو فکر میکنه داره تو سوییس زندگی میکنه! نه دوران نخست وزیری اش ایران را از یک دیکتاتوری تبدیل به دموکراسی محض کرده بود!!!! الان میوه درخت همون دموکراسی را زهرمار می کنه!!! میوه همون اعدامهای 67 که این ابله نخست وزیر وقت بود و در دولت قاتل خمینی جوگیر شده بود...
یکشنبه 16 آذر 1393 - 22:29
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
امیدوارم خامنه ایی و هر کسی‌ که در گروهِ اقلیت مزدورانِ خامنه ایی قرار دارد تا ابد در حبس باشد ، در این دنیا به خود گرفتار و در آن دنیا به زندانِ مکافاتِ عملِ خداوند، موسوی هم مانندِ میلیونها ایرانی‌ فریبِ این نظام را خورد و قاطی‌ آن شد، دزد نبود اما دگم بود وقتی‌ بخاراتِ مغزش زایل شد فهمید با چه نظامی سازش کرده این بود که از قدرت و سیاست کناره گرفت، سالها از او برای وارد شدن به عرصه سیاست و انتخابات دعوت میکردند اما قبول نمیکرد، تا اینکه در ۸۸ اوضاع را به گونه ایی دید که مجبور به کاندید شدن شد، با اینکار او مسئولیتِ بزرگی‌ را به عهده گرفت که عواقبش را شاهدیم، اشتباهِ موسوی وفاداری به نظام بود، اشتباهی‌ که خاتمی کرد، چه نظامی ؟ آیا سالیانِ سال برایِ استقرار چنین نظامی تلاش میکردید ؟ آیا دنبال اینگونه مسلمانی کردن و حکومتِ اسلامی بودید؟ اگر هزار بارِ دیگر چنین نظامی در جاهایِ دیگر برقرار شود همین نتیجه را میدهد، حکومتِ دینی اول تیشه به همان دین میزند و مردم را به جأیی می‌رساند که امروزه در ایران اتفاق افتاده, ...
یکشنبه 16 آذر 1393 - 23:28
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
...، هر کس که بعد شناختنِ این نظام آب به آسیابِ این نظام ریخت اول به مردم و ایران خیانت کرد و بعد به دین، مگر ایران عربستان است که باید قوانینش بر طبقِ دین غیرِ ایرانی‌ اکثریت باشد؟ امروزه ثابت شده که خمینی شارلاتان و دست نشانده بود و به مردم دروغ گفت تا به حکومت برسد، خامنه ایی هم که مزدورِ روس و فلسطین است , این نظام جعلی است مردم صاحب این کشور هستند نه نظامِ خون و جنون و اجنبی خائن، اقشارِ مختلف حکومت که از قشرِ تند رو جدا هستند بدانند اگر باز فرصتها را از دست بدهند و امید صلاح به این نظامِ جنون داشته باشند اول خودشان قربانیان آن هستند، برای مردم سگ زرد برادرِ شغال است اما برای آنها آیا حکایت همین است!
یکشنبه 16 آذر 1393 - 23:28
perser68 - فلوریدا - آمریکا
ملا ها خوب خودیاشونو میشناسن! میدونن اگه اینا قدرت بگیرن عینه خودشون طرفه مقابلو از دم تیغ میگذرونن! همون کاری که با مجاهدین کردن! مجاهدین هم همون جور که ملا ها درست فکر کرده بودن برای قدرت آویزون صدام شدن و ایرانیارو برای رسیدنه به قدرت قربانی کردن!!!مذهبو مذهبی قاتله انسانه و بس. کشته هم بشه به خیاله باطل به بهشت میره! بازم برای بهشته صد من یه غازش میجنگه و نه برای رفاهه مردم! اینا از خودشونن و دلشون به حاله قدرته از دست دادشون به در د اومده نه برای مردمه ایران! اینکه میخواست دورانه طلاییه خمینیه جلادو به روز کنه!
یکشنبه 16 آذر 1393 - 22:44
92ارشام - لندن - ایران
موسوی و کروبی خودشان این نهال را ابیاری کردندوپرورش دادند.پس بیجا میکنند که ناراضی هستند.خاتمی و رفسنجانی هم مانند اینها مکافات میگردند.این مجازات نیست و بدانید مکافات رفتار و گفتار و پندار خودشان است.رفسنجانی پدرمعنوی اینها دستورتمامی قتلهای زنجیره ای و ترور مخالفان را داده است و ایمان داشته باشید که مکافات میگردد.
‌سه شنبه 18 آذر 1393 - 22:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.