اوباما در پی گلودرد مزمن برای معاینه به بیمارستان رفت

یکی از ناراحتی‌های آقای اوباما ترش‌کردن یا رفلاکس معده عنوان شده است

کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، پس از "چند هفته گلودرد مزمن" برای انجام آزمایش های پزشکی به بیمارستان رفته است.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که روز شنبه در مراجعه کوتاه آقای اوباما به بیمارستان، از او آزمایش اندوسکوپی با فیبر نوری و سی‌تی‌ اسکن به عمل آمده است.

یکی از ناراحتی‌های آقای اوباما که او را راهی بیمارستان کرد، رفلاکس معده یا ترش کردن عنوان شده که بیماری شایعی است و در آن اسید معده با بالا رفتن به سوی گلو باعث سوزش حنجره می شود.

دکتر رانی جکسون، پزشک آقای اوباما، گفته است آزمایش اندوسکوپی اولیه نشان داد که "بافت نرم پشت حنجره متورم شده" و به همین سبب او تصمیم گرفت تا برای اطمینان خاطر آزمایش سی‌تی‌اسکن هم بر رئیس جمهوری انجام شود.

به گفته دکتر جکسون، نتیجه آزمایش سی‌تی‌ اسکن عادی بوده و آقای اوباما تحت درمان رفلاکس معده قرار می گیرد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، گفته است برنامه ریزی سریع برای انجام آزمایش سی‌تی‌اسکن به خاطر "راحتی رئیس جمهوری صورت گرفته و هیچ موضوع اورژانسی مطرح نبوده است."

مراجعه آقای اوباما به بیمارستان اندکی نامعمول است زیرا گروه پزشکی کاملی همیشه در کاخ سفید در اختیار روسای جمهوری آمریکاست.

موضوع سلامت روسای جمهوری و نامزدهای این مقام همواره توجه گسترده رسانه های آمریکایی را به خود جلب می کند.

نامزدهای مقام ریاست جمهوری و معاونت رئیس جمهوری در آمریکا اغلب پرونده پزشکی و یا نامه ای از پزشک خود را در اختیار رسانه ها قرار می دهند تا وضعیت سلامتی خود را نشان دهند.

+18
رأی دهید
-13

shahab46 - هانوفر - المان
خوبه از همانجا راهی‌ مرده شورخانه بشه
یکشنبه 16 آذر 1393 - 14:59
Neda02 - اتاوا - کانادا
از قیمت دلار چه خبر؟
یکشنبه 16 آذر 1393 - 17:19
minajun - تهران  -  ایران
ایشالا که سرطان گرفته. بلکه نفر بعدی کمتر به آخوندا باج بده
یکشنبه 16 آذر 1393 - 18:23
fariba azizi - پاناما سیتی - پاناما
انشالله که سرطان باشه
یکشنبه 16 آذر 1393 - 18:53
منوچهری - کرمان - ایران
درد و بلات بخوره تو سر علی چلاق و شرکاء
یکشنبه 16 آذر 1393 - 21:34
henryaaaa - لوس انگلس - امریکا
خوب قدیمی‌ها گًل فرمودند با دعایی گربه سیاه بارون نمیاد.
یکشنبه 16 آذر 1393 - 22:31
perser68 - فلوریدا - آمریکا
minajun - تهران - ایران. مینا جون نگو!!! این از خوباشه.. صبر کن یه جمهوری خواه بیاد ببین چه میکنه! ملاها انقدر دارن که اگه اوباما بهشون باج هم نده خوشو راحت زندگی کنن! این مردمه هر کشورین که هر چه پول بدن سوپ میخورن!!! از خودمون حرکت و برای خودمون برکت!!! از اوباما که خوبه از هیچ کس جز خودمون مردمه ایران آبی گرم نمیشه!!! وقتی برای یه مسابقه فوتبال ۱۲۰۰۰۰نفر جمع میشیم ،اما برای حمایت از معلما، کارگرا، درویشا ۲۰۰۰نفر هم نمیشیم، اوباما باج بده نده مشکلی حل نمیشه!!! هنوز مردم برای حله مشکلشون به احمدی نژاد دل بستن!!! مشکل ما اینه!!! اما بازم امیدوارم هر چه زودتر از دسته این ملاهای آدمخور نجات پیدا کنید :-)
یکشنبه 16 آذر 1393 - 23:21
shahab46 - هانوفر - المان
henryaaaa - لوس انگلس - امریکا - معلومه از کاسه لیس‌های هستی‌ که پشت در وایستادی که شاید در باز بشه بلکه بتونی‌از این آب گل الود ماهی‌ بگیری. عین امیر احمدی‌.
دوشنبه 17 آذر 1393 - 09:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.