درخواست دختر 11 ساله : مجازات مرگ برای پدر در قتل مادر مهربان

دختر 11 ساله‌ در دادگاه جنایی تهران برای قاتل مادرش که کسی جز پدرش نبود خواستار مجازات قصاص شد.
پدر و مادر این دختر قرار بود از هم جدا شوند که سناریوی جنایتی در بزرگراه کلید خورد.
16 آذرماه سال گذشته مأموران گشت پلیسی نرسیده به تونل شماره چهار بزرگراه پردیس با جسم مرموزی در حاشیه جاده روبه‌رو شدند.
مأموران وقتی خود را بالای سر آن رساندند جسد خون‌آلود زن جوانی را پیش‌روی خود دیدند و همین کافی بود تا تیمی از اداره ویژه قتل پلیس آگاهی و بازپرس جنایی دادسرای پردیس در محل حاضر شوند. در تجسس‌های میدانی از جسد زن جوان مشخص شد عامل جنایت با ضربات چاقو وی را از پای درآورده است.
بدین ترتیب تحقیقات پلیسی برای دستگیری عامل جنایت و شناسایی مشخصات زن جوان کلید خورد و خیلی زود مشخص شد جسد متعلق به زن گمشده‌ای به نام «مرضیه» است. مأموران بلافاصله خانواده مرضیه را تحت تحقیق قرار دادند و متوجه شدند زن جوان آخرین‌بار با همسرش که قصد جدایی از هم داشتند قرار ملاقات داشته است.
در این شاخه از تحقیقات مأموران احتمال دادند عامل جنایت «محرم» باشد و زمانی که برای دستگیری وی اقدام کردند دیدند وی فراری شده است. تجسس‌ها در شاخه‌ دیگری برای دستگیری «محرم» کلید زده شد و با گذشت دو ماه مخفیگاه مرد فراری شناسایی و وی در عملیات غافلگیرانه‌ای دستگیر شد. محرم در همان بازجویی‌های نخست لب به اعتراف گشود و گفت: روز حادثه قرار بود با مرضیه برای رفتن نزد وکیلش درباره جدایی‌مان حرف بزنیم و زمانی که سوار خودروی نیسان آبی رنگم بودیم با هم جر و بحث کردیم و از روی عصبانیت با چاقو ضرباتی به او زدم.


در دادگاه


ساعت 5/10صبح دیروز- 15 آذرماه- جلسه رسیدگی به این جنایت در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد. ابتدای جلسه پدر و مادر مرضیه پشت تریبون قرار گرفتند و خواستار قصاص داماد جنایتکارشان شدند سپس دختر 11 ساله مرضیه که یکی از اولیای دم است پیش روی پنج قاضی ایستاد و گفت: پدرم همیشه مادرم را اذیت می‌کرد و در حق من نیز پدری نکرده است. مادرم خیلی مهربان بود و سختی زیاد کشید به همین خاطر قصاص پدرم را می‌خواهم.
محرم 41 ساله که در جایگاه دفاع قرار گرفته بود، گفت: شش ماه پیش از حادثه وقتی به خانه رفتم، دیدم مرضیه همه وسایل خانه را جمع کرده و به خانه مادرش رفته است هر چقدر از مرضیه خواستم به زندگی برگردد بی‌نتیجه بود و حتی مانع دیدن بچه‌هایم می‌شد.
وی افزود: هر دو برای طلاق وکیل گرفتیم و قرار بود روز جنایت با هم حرف‌های آخر را بزنیم و پیش وکیلش برویم. سوار بر خودروی نیسانم بودیم و به خاطر بچه‌ها با هم بحث کردیم که از روی عصبانیت با چاقوی میوه‌خوری داخل خودرویم ضرباتی به مرضیه زدم و جسدش را در حاشیه بزرگراه پردیس رها کردم. بنابر این گزارش، پس از اعترافات این مرد، پنج قاضی وارد شور شدند و محرم را به قصاص نفس – اعدام- محکوم کردند.

+43
رأی دهید
-3

nousheen - نانت - فرانسه
اون مردک حقش مرگه ، ولی‌ این دختر ۱۱ ساله ، طفل معصوم تا آخر عمر روحش در آزار خواهد بود که خواستار مرگ پدرش شده .. اینه که من معتقدم باید در دنیا مجازات مرگ به حبس ابد تبدیل بشه ، اگر برای عذاب مجرم هم که هست حبس سنگینتر از مرگه
یکشنبه 16 آذر 1393 - 12:43
Neda02 - اتاوا - کانادا
واقعا اون حیوانی که این حکم را صادر کرده و مرگ و زندگی یک آدم را به تصمیم بچه ۱۱ ساله‌ داغدارش واگذار کرده می‌فهمه داره با این بچه چه می‌کنه؟ با گذشت زمان که تالم مرگ مادر این هم کمتر بشه این دختر بیچاره که پدرش به خواست خودش کشته شده یا یک بیمار افسرده می‌شه یا خشونت و بی‌رحمی براش عادی می‌شه. در هر صورت آدم سالم و مفیدی برای جامعه نخواهد بود. کی ایران از شر این قوانین بدوی نجات پیدا می‌کنه؟
یکشنبه 16 آذر 1393 - 17:11
سرسره - اهواز - ایران
بمیری مردک کثافت ببین چقدر اشغالی که بچه هات هم فهمیدن درضمن noushin-نانت-فرانسه داره میگه درحق من پدری نکرده چه عذاب وجدانی؟ یه انگل کمتر
یکشنبه 16 آذر 1393 - 20:05
sarap - ونکوور - کانادا
دختر کار درستی کرده. چرا فکر میکنید بعدا دچار عذاب وجدان میشه؟ فقط به خاطر اینکه پدرشه نباید انتقام مادر بیچارشو بگیره؟ مرد آشعالی که یک شب به خاطر عیش و عشرتش این بچه رو به وجود آورده باید اسمشو گذاشت پدر؟
یکشنبه 16 آذر 1393 - 21:54
perser68 - فلوریدا - آمریکا
sarap - ونکوور - کانادا. برای اینکه اعدام برای این مردکه بیمار خیلی کمه!!! و دختره هنوز از غمه از دست دادنه مادرش تو شوکه و نمیتونه درست فکر کنه!!! یه روزی به خودش میاد و میخواد تو چشمای این ناپدر نگاه کنه و رو صورتش تف بندازه و این فرصتو با اعدام از دست میده! اعدام یه هدیه برای این مریضه روانیه و رها شدن از عذابه وجدانه!! پس فرقه اونی که مثل صدامو لاجوردی که اینهمه کشتن با اونی که یه نفرو کشته چیه! همه با یه بار اعدام خلاص شن؟ با اعدام، یه بار و در عرض چند دقیقه راحت میشه، اما تو زندان و سالها عذابه وجدان همیشه دنبالشه! خیلی از زندانی ها اعدامو به سالها زندان ترجیح میدن، چون هر روز باید به خلافی که کردن فکر کنن! و دختره هم هیچوقت یه قاتل محسوب نمیشه در نظر دیگران و جامعه! به هر حال این قاتل هم پدرو مادر و خواهرو برادر داره که بی گناه عضو خونواده رو از دست میدن و یه عمر غصه میخورن و با اعدام مشکله دختره حل نمیشه!
یکشنبه 16 آذر 1393 - 23:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.