اظهارنظر سیاستمدار بریتانیایی درباره شیردادن زنان جنجالی شد

سیاستمدار بریتانیایی پس از اظهارنظر درباره شیردادن زنان در ملا عام با انتقادهایی روبرو شده است.

نایجل فارژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا تاکید کرده است با این موضوع که زن‌ها هرجا و هر زمانی که خواستند به بچه‌هایشان شیر بدهند، هیچ مشکلی ندارد.

او پیش از این گفته بود این‌که زن‌ها در فضاهای عمومی به بچه‌هایشان شیر بدهند بعضی‌ها را معذب می‌کند. اظهار نظر این سیاستمدار راست‌گرای بریتانیایی واکنش‌های زیادی برانگیخته بود.

او شیر دادن زن‌ها را در فضاهای عمومی کاری همراه با "تبرج" دانسته و گفته بود تصمیم‌گیری درباره‌ شیر دادن زنان در مکان‌های عمومی وظیفه‌ مسئولین آن مکان‌هاست. پیشنهاد آقای فارژ به صاحبان این مکان‌ها این بود که از زنان بخواهند موقع شیر دادن "اگر ممکن است در یک گوشه بنشینند".

اخیرا برخورد مسئولان یک هتل در لندن با زنی که به نوزادش شیر می‌داد، جنجالی شد.

در جریان یک مراسم در هتل کلاریج در لندن از این زن خواسته شده بود موقع شیر دادن به نوزادش، پستانش را با دستمال بپوشاند.

در واکنش به این موضوع آقای فارژ به رادیو ال‌بی‌سی گفته بود شیر دادن زن‌ها در ملا عام، بعضی‌ها را معذب می‌کند.


 

از لوئیس بارنز خواسته بودند پستانش را موقع شیر دادن بپوشاند.

لوئیس بارنز، زنی که ناچار شده بود در آن مراسم پستانش را بپوشاند گفته است هرگز به این هتل برنمی‌گردد. جایی که از او خواسته‌اند فرزندش را موقع شیرخوردن با پارچه‌ای شبیه "کفن" بپوشاند.


“ناخوشایند"

رهبر حزب استقلال بریتانیا که خودش چهار فرزند دارد، گفته بود تصمیم‌گیری درباره این موضوع بر عهده مسئولان این مکان‌هاست. اما باید توجه کرد که شیردادن زن‌ها به بچه‌هایشان در ملا عام "بعضی‌ها را خجالت‌زده می‌کند".

او گفته است: "آدم‌های قدیمی زیادی را می‌شناسم که چنین اتفاقی بسیار ناراحت‌شان می‌کند. شیر دادن به بچه بدون خودنمایی چندان هم کار سختی نیست."

آقای فارژ بعدتر در تلاش برای روشن کردن موضع خود گفت آنچه به نقل از او منتشر شده نتیجه "برداشت عجیب رسانه ها" از اظهارنظرش بوده است.

او در بیانیه‌ای گفته است هرگز مکان و شیوه خاصی برای شیر دادن زن‌ها پیشنهاد نکرده است.

این سیاستمدار بریتانیایی گفته "در برنامه رادیویی گفتم و حالا هم تکرار می‌کنم، شخصا هیچ مشکلی ندارم که زن‌ها هر جا خواستند به بچه‌هایشان شیر بدهند. اما در مورد این موضوع خاص یعنی اتفاقی که در هتل کلاریج افتاده معتقدم به خود این موسسه بستگی دارد که در این مورد مقرراتی بگذارد و بر اساس آن عمل کند."

بر اساس قانون برابری سال ۲۰۱۰ که پارلمان بریتانیا آن را تصویب کرده ممانعت صاحبان مشاغل از شیردادن زنان، نوعی تبعیض دانسته شده و ممنوع است.

در واکنش به این موضوع سخنگوی دفتر نخست‌وزیر بریتانیا گفته است نظر دیوید کامرون همان نظر سرویس سلامت همگانی بریتانیا است که می‌گوید شیردهی امری کاملاً طبیعی است و اصلا پذیرفته نیست زنی به خاطر این موضوع احساس ناخوشایندی پیدا کند.

+37
رأی دهید
-4

اصفهان زیبا - اصفهان - ایران
حالا اگه این قضیه تو ایران بود که هی نظر پرتاب می کردید
شنبه 15 آذر 1393 - 16:50
*پسر شجاع* - تهران - ایران
از مصائب زن بودن..من نظری ندارم فقط خدا رو شکر که زن نشدم
شنبه 15 آذر 1393 - 20:53
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
شیر قاضی‌ بچه‌ی بی‌ زبون که هر جا نیاز داشت باید تامین بشه ، اگر ناراحتید به همون خدا شکایت کنید که چرا اندام زن بدبخت رو اینجوری آفرید. قوانین مسخره مرد سالارانه که به خاطره عذاب کشیدنه خودشون زنان بی‌چاره رو تا این حد تحقیر میکنند و شکنجهٔ روحی‌ میدن باید برچیده بشه
شنبه 15 آذر 1393 - 22:00
aria oksir - لندن - انگیس
مرد ها قادر به درک زنها نیستند ، فقط از دیدگاه خودشون به زن نگاه میکنن. به دختر بچه ها و پسر بچه های کو چیک که دارن بازی میکنن ، بدون اینکه اونا بفهمند ،به اونا دقت کنید . دختر بچه ها در نهادشونه که با اشتیاق یک عروسک رو بغل کنند ، و وانمود کنن که ترو خشکش میکنن . در حالیکه پسر بچه ها اصلا رغبتی به اینکار ندارن .اونا با یه سری اسباب بازی دیگه دلخوشند. اصولا خانومها از شیردادن بچه ها شون لذت میبرن . این جزو طبیعت اوناس . مردها اگرم بخوان تظاهر به اینکار کنن، نمیتونن شیر بدن .
شنبه 15 آذر 1393 - 23:39
shinoeli - تهران - ایران
من یه مادرم و اینو بدونین که شیر دادن واقعا کار راحتی نیست مادر خسته که هر ساعت تقریبی داره به بچه شیر میده و شب رو خواب نداشته و حمل بچه موقع شیر دادن اینا همه از خود گذشتگی مادرانست و باور کنین هیچ خودنمایی در کار نیست چون واقعا سینه حکم شیشه شیر رو داره برای یه مادر حالا با این همه نگرانی نگرانی از هیزی و طرز فکر بقیه رو هم باید به دوش کشید؟
یکشنبه 16 آذر 1393 - 10:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.