چک ۱۲ میلیونی، ۵۰۰ هزار تومان می‌ارزید

پلیس در تعقیب مردی است که با حضور در صف بانک‌ها و فریب مشتریان، چک‌های بانکی آنها را با پول نقد عوض و بعد از تغییر مبلغ چک، آن را در بانک نقد می‌کرد.

این مرد آخرین بار با مراجعه به بانکی در رباط کریم، سراغ مرد 70ساله‌ای رفت که یک چک 500هزار تومانی در دستش بود و می‌خواست آن را نقد کند. این مرد پس از گرفتن چک از طعمه‌اش، مبلغ آن را به 12میلیون تومان تغییر داد و توانست آن را در بانک نقد کند. پس از این ماجرا و با شکایت شرکتی که چک را صادر کرده بود، تحقیقات پلیس در این خصوص شروع شد و مأموران در نخستین اقدام به سراغ مرد 70ساله‌ای رفتند که چک به نام وی صادر شده بود.

این مرد گفت: بعد از اینکه چک 500هزار تومانی را از شرکت گرفتم برای نقد کردن آن به بانک رفتم. پس از چند دقیقه مرد جوانی حدودا 30ساله نزد من آمد و گفت که بانک شلوغ است و این شلوغی برای من که سنم بالاست خوب نیست. حرفش را تأیید کردم و بعد او به بهانه کمک کردن به من پیشنهاد داد که حاضر است چک 500هزار تومانی مرا را از من تحویل بگیرد و به جای آن 500هزار تومان نقدا به من بدهد. او می‌گفت که چون خودش کار بانکی دارد، منتظر می‌ماند تا هر وقت نوبتش شد، هم کار بانکی‌اش را انجام دهد و هم چک مرا نقد کند. اینطوری دیگر لازم نیست که من با این سن و سالم در بانک منتظر بمانم و خسته شوم.

من هم با شنیدن این حرف‌ها فریب خوردم و چک را به او دادم و پس از گرفتن 500هزار تومان از وی از بانک خارج شدم. در ادامه تحقیقات مشخص شد که مرد جوان پس از اینکه چک را از پیرمرد گرفته، مبلغ آن را از 500هزار تومان به 12میلیون تومان تغییر داده و پس از آن توانسته چک را در بانک نقد کند.

او این کار را آنقدر حرفه‌ای انجام داده بود که حتی کارمندان بانک هم متوجه جعلی بودن چک نشده بودند. با مشخص شدن این موضوع، مأموران که حدس می‌زدند با یک جاعل کاملا حرفه‌ای روبه‌رو هستند، تحقیقات برای یافتن ردی از وی را شروع کردند. آنها به سراغ بانکی رفتند که چک جعلی 12میلیون تومانی در آنجا نقد شده بود.

در بررسی تصاویر ضبط شده در دوربین‌های مداربسته بانک، تصویر مرد جاعل به‌دست آمد، اما در ادامه بررسی‌ها و به‌رغم جست‌وجو در بانک اطلاعاتی پلیس، هیچ رد و نشانی از مرد جاعل به‌دست نیامد. مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران اعلام کرد: رسیدگی به این پرونده در حالی ادامه دارد که قاضی مجوز انتشار عکس بدون پوشش چهره متهم تحت تعقیب را در روزنامه‌ها صادر کرده است. بنابراین کسانی که این مرد را می‌شناسند و از مخفیگاهش خبر دارند می‌توانند اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21865853در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار دهند.

+26
رأی دهید
-4

kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
این همون شیر ماهى که تو قطب بود !!
جمعه 14 آذر 1393 - 11:00
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
عجب مارمولکی بوده این.
جمعه 14 آذر 1393 - 12:36
castlehill - سیدنی - استرالیا
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد. خیلی‌ جالب بود lol.
جمعه 14 آذر 1393 - 13:03
Kaspian - لندن - انگلستان
دمش گرم و نوش جونش به این میگن دزدی حرفه ای
جمعه 14 آذر 1393 - 15:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.