آیت‌الله مصباح یزدی: خدا را شاهد می‌گیرم جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه بزرگ‌ترین دشمنان جامعه کسانی هستند که در زمینه تضعیف ولایت فعالیت می‌کنند، گفت: امروز کسانی آن‌قدر بی‌حیاء شده‌اند که می‌گویند امام خمینی (ره) را قبول ندارند.

 آیت‌الله مصباح یزدی در یادواره شهدای موسسه امام خمینی (ره)، اظهار کرد: همه موجودات زنده می‌خواهند به زندگی خود ادامه دهند و این یک امر غریزی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: از طرف دیگر شاهد هستیم انسان‌هایی پیدا می‌شوند که برخلاف این امر فطری، حاضر به فدا کردن جان خود می‌شوند. انسان دچار تعجب می‌شود که اگر یک امر فطری است، چگونه انسان حاضر به فدا کردن خود می‌شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نمونه‌هایی بعد از انقلاب پیدا شد که ما که این دوران را درک نکرده بودیم، متعجب می‌شدیم. من قبل از انقلاب از خواندن داستان "حنظله غسیل الملائکه" متعجب می‌شدم اما در دوران بعد از انقلاب و به‌ویژه هشت سال جنگ تحمیلی، نمونه‌های عجیبی دیده شد.

آیت‌الله مصباح یزدی افزود: عقل و احساس باید در کنار هم باشد و یکی از علما می‌فرماید که خودرو برای حرکت در شب، هم چراغ می‌خواهد و هم نیاز به قوه محرکه دارد. 2 عامل باید وجود داشته باشد، هم باید راه را شناخت و هم باید انرژی و شور حرکت داشت.

وی تصریح کرد: یکی از عواملی که تشیع به برکت خون سید الشهدا (ع) در اختیار ما قرار داده، زنده کردن اسلام در محرم و صفر است. در کنار شور حسینی، بزرگان ما سعی می‌کنند عامل عقلانی را نیز تبیین کنند و بفهمانند که فقط احساس نیست بلکه عقل نیز هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تشکیل این یادواره‌ها قطره‌ای در اقیانوس مردم ولایتمدار ما است و ما نیز در راه، انجام وظیفه می‌کنیم و می‌خواهیم بگوییم ما خریدار یوسف (ع) هستیم و از این راه، آن شور زنده می‌ماند.

آیت الله مصباح یزدی گفت: در کنار این شور، باید شعور نیز تقویت شود و این فرصت‌ها، زمانی را فراهم می‌آورد که شناخت خود را تقویت کنیم؛ اما چرا باید شهادت را دوست داشت؟ یک پاسخ این است که یک ارزش‌های بسیار بلندی از شهادت در جامعه ظاهر می‌شود.

مبلغ عالی حوزه علمیه قم تاکید کرد: بهره‌هایی که در سایه این ارزش‌ها عاید جامعه می‌شود، بسیار مهم است. در واقع آن قدر این ارزش‌ها برای ما مهم است که می گوییم خون ریختن هم برای آن‌ها ارزشمند است. وجود جسمانی سید الشهدا (ع) بالاترین وجودی است که آن هم فدای این ارزش‌ها می‌شود زیرا این دینی که باید در سایه این فداکاری باقی بماند، به قدری مهم است که جا دارد بدن جسمانی سید الشهدا (ع) فدای آن شود.

وی افزود: این بالاترین معامله‌ای است که در طول تاریخ بشریت انجام شده و برکاتی که بر خون سید الشهدا (ع) مترتب شده است، بی نظیر است. برای همه، حتی بت‌پرستان و ‌بی‌دینان برکت داشته است.

آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: دین دارای دشمن است و ریشه آن در دشمنی شیطان است و عوامل آن شیاطین جن و انس است که خداوند اول شیاطین انسانی را ذکر می‌کند و بعد شیاطین جنی را ذکر می‌کند. از زمان ظهور حضرت آدم (ع)، روی حسد، شیاطین پدید آمدند و نمونه بعدی که قرآن با آب و تاب ذکر می‌کند، ماجرای حضرت یوسف (ع) است که برادران وی به پیامبر خدا، نسبت گمراهی دادند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: شیاطین همان طور که قرآن فرموده همواره با ما می‌جنگند. صحبت امروز و فردا و مذاکره نیست بلکه به فرموده امام راحل، این‌ها از اسلام سیلی خورده‌اند. چون نمی‌توانند و موفق نمی‌شوند، هر روز سعی می‌کنند با توطئه‌ای و نیرنگی، مسلمانان را ضعیف کنند و قدرت ایمان را تضعیف کنند.

مبلغ عالی حوزه علمیه قم افزود: آن‌هایی که جنایت فجیع را در عاشورا مرتکب شدند، نه یهودی بودند، نه زرتشتی و نه مسیحی بلکه همه مسلمان نماز خوان و روزه بگیر بودند. عاملی که در آن‌ها بود، به مقدار کم در ما نیز هست و اگر بخواهیم با آن مقابله کنیم، باید شناخت پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: وقتی می‌توانیم در برابر دشمنان دین مقابله کنیم که دشمنان را بشناسیم و نوع توطئه‌ها و دشمنی‌های آن‌ها را بشناسیم و الا ممکن است با تمام خلوص نیتی که داریم، در دام آن‌ها بیفتیم. باید بدانیم که دشمن کیست و چه طور دشمنی می‌کنند و دشمنی خود را با چه وسیله‌ای اعمال می‌کنند.

استاد عالی حوزه علمیه قم افزود: یکی از نعمت‌های بسیار بزرگ برای ما امام راحل بود که بسیار بزرگ بود و بعد از رحلت ایشان، وجود نعمت جانشین ایشان، رهبر معظم انقلاب است که خدا را شاهد می‌گیرم جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد. ایشان بالاترین مراتب مدیریت را در جامعه دارد و بزرگ‌ترین دشمنان جامعه کسانی هستند که در زمینه تضعیف ولایت فعالیت می‌کنند.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: امروز کسانی آن قدر بی حیاء شده‌اند که می گویند امروز برخی امام خمینی (ره) را قبول ندارند،  این‌ها برخی از مدیران کشور هستند و چیزی را می گویند که کسی تا به حال جرات ابراز آن را نداشت.

+12
رأی دهید
-189

abdolmalek - رامسر - ایران
راست میگه ما لیاقت نداریم پس بهتره رهبر معظم عنقلاب و ملاها بساطشونو از ایران جمع کنند و تشریف ببرن جایی که قدر حضرات رو بدونن..هرررررری
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 01:57
acemeace - کلن - آلمان
این ارزش کمنتار گذاشتن هم نداره!
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 01:46
razmandeh - استکهلم - سوئد
اگه تو عمرت یک حرف راست زده باشی‌ این حرفته !!!! به همین خاطر از خداوند بزرگ خواهانیم که به حرف شما گوش کند و ایشان را از ایرانیان بگیرد !!!!!!!! آمین آمین آمین
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 03:12
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
فقط قداست سازی رو تو این کفتار ها ببینید، عین همین داستان رو برای ١٤ معصوم أجرا کردن!!
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 03:49
paksan - آمریکا - آمریکا
سالی 18 میلیارد بودجه،رای موسسه ای بنام خمینی و میلیاردها تومان هم از سپاه و مستغلات و بیزینسهای آقای آیت الله درآمد مفت و همه اینها از خیر سر معاویه زمان باشه شک نکنید پای طرف رو هم می بوسم.البته اگر روحایتم عوض بشه و بتونم مثل مصباح یزدی بنده انسان یا معاویه زمان بشم.شما به همون دوران معاویه نگاه کنید مثل این مصباح یزدی زیاد می بینید که چون منافع شخصیشون طلب میکنه همه کار میکنند که بگویند معاویه امیرالمومنین مسلمانان و خلیفه است. در هرصورت مصباح آرزوی رئیس مجلس خبرگان شدن رو داره و برای رسیدن به این مهم همه کار کرده چون می دونه اگر بتونه وارد بشه نیروهاش رو در صداوسیما و سپاه و سایر قوای کشور می تونه با قدرت بیشتری مدیریت کنه و قطعاً برنامه هاش برای رهبر شدن شرایط محکمتری پیدا میکنه پس باید لیس بزنه تا با پنبه فرو کنه خودش رو چون افرادی کمی هستند که واقعیت وجودی این آدم رو میشناسند مثل رفسنجانی کروبی دستغیب و.. که این آدم تونسته اینا رو به حاشیه ببره و از بی اطلاعی نیروها کمال استفاده رو ببره
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 04:05
منوچهری - کرمان - ایران
آلبالو, شفتالو , پامادور .....
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 04:57
Realman - ارواین - امریکا
راست میگه بهتره زودتر بره گم بشه
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 05:44
amir-amir - تورنتو - كانادا
عجب آخوند نابغه اى بوده که گفته خودرو براى حرکت در شب نیاز به قوه محرکه و چراغ دارد من که خیلى کف کردم فکر کنم ساعتها طول بکشد که از حالت بهت و حیرت خارج شوم. مردک بى اصل و نسب اگر افرادى که در عاشوراى مورد نظرتان نماز خوان و مسلمان بوده اند پس معلوم مى شود که خودیهاى بسیارى نیز از جور و ستم شماها به تنگ آمده بودند و مى خواسته اند افراد فاسدى مٽل ترا کله پا کنند و این تنها عاملى بوده که تو بى شعور هیچوقت قوه درک آنرا نخواهى داشت.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 05:49
parsaus - امریکا - امریکا
‌یک دکتر اگه اینجا هست لطفا با هزینه من نقد از امریکا می‌ریزم تو حسابش لطفا دماغ این یارو رو عمل کنه لطفا
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 06:52
Ali Mardan khan - تورنتو - کانادا
این خداى شما با خداى ملت ایران خیلى فرق داره !! خداى شما حرف مفت زیاد مى زنه وانقدرم خبیثه که شیطون باید پیشش لنگ بندازه !! شهادتش ام بنداز تو خلا بعدش ام سیفون رو بکش !!
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 06:58
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
جناب تمساح یزدی سردسته بادمجان دورقاب چینان هستند ودررشته دستمال وپاچه خواری به درجه فیلسوفی نائل شدند .
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 07:18
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
اینکه میگن از آخوند پورو تر خودش،قدیمی‌ها،راست میگفتن،این رهبر قاتل‌ها کسی‌ که دستور قتل،اسید پاشی،به جوانان ایران،دم از خدا می‌زنه،دهنت را آب بکش،تو باید شیطان را شاهد بگیری،مزدور خامنه‌ای.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 07:38
raha1984 - هامبورگ - المان
خدا بزنه تو کمر خودت و رهبری . مردکه پیرخرفت پاچه خوار دزد
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 08:23
cobalt3 - کرج - ایران
الحق درست میفرمائی ملت لیاقتشو ندارن بردار ببر برا خودت خیرشو ببینی کبلائی.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 09:00
azadeh11 - آمستردام - هلند
مال بد بیخ ریش صاحب‌اش ....مصباح. .. مال پول جا و مقام ارزش اینهمه ،،،خ.. را ندارد اگر بمیری پس فردا جواب اینهمه دزدی‌ها را چطوری میدی آخه بدمسب...
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 07:14
بی بالان - کلاچای - ایران
دلقک
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 10:01
pasargad2 - شیراز - ایران
ببند اون دهن نجستو اشغال . ملت این حرفا رو به شوخی نگیرید. این حرا مزا ده دم و دقه داره به ایرانیا توهین میکنه و ما داریم به شوخی میگیریم. این کارو نکنید. ببندینش به فحش تا بفهمه چه ...خورده.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 10:08
hassan5 - تهران - ایران
(خودرو در شب هم چراغ میخواهد هم قوه محرکه)منظور این احمق اینستکه جامعه خودرو است(یعنی شعور ندارد)برای حرکت چراغ ان روحانیان هستند و قوه محرکه هم امت اسلامی.!؟!؟چراغ جامعه ایکه روحانیان دزد و فاسد و جنایتکاری جمهوری اسلامی ایران مثل اینها باشدجامعه را بانتهای بدبختی و فلاکت خواهند برد(چنانکه شاهدیم برده اند)
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 10:18
فراوانی - قطر - قطر
چقدر خندیدم فقط باید به ریش اینها خندیدهمین
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 10:53
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
لازم است جوابیه ایی به این عالم در صفاتِ شیطانی داده شود: جاهل همه موجودات نمیخواهند زنده باشند به همین خاطر هر روز تعداد بیشماری انسان خودکشی‌ میکنند حتی گاهی‌ وال‌ها هم جان خود را خود خواسته بر باد فنا میدهند، / دوره دفاع هشت ساله کسانی‌ که جنگیدند ایرانی‌ بوده و تربیت شدگان حکومتِ قبل که حرمت وطن و هم وطن را آموخته بودند و مانندِ شاهِ فقید و اکثریتِ حکومتیان و دست اندر کاران به اهلِ بیت و امام حسین ارادت داشته و ایمانشان واقعی‌ بود چون دین و اعتقاد را وسیله تجارت قرار نداده بودند / شور حسینی امروزه در نوحه خوانی حکومتی و قیمه پلو و شربت تجلی‌ کرده که عاملانِ آن شما حکومتیان کاسب و بت پرست هستید، اصالت و هدف و پیامِ عاشورا باز هم امروزه در بین ایرانیان موجود است که در زندان هارونِ رهبرت زیرِ شکنجه ندایِ آزادگی سر میدهند و به خاطرِ آن مانندِ امام حسین با دشمنِ باطل سازش نکرده شهید میشوند و اسیر و مانندِ حضرت عباس معلول و زجر کش، / ...
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 11:32
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
....امامِ راحله ات (که در زمان زنده بودنش سایه ا‌ش را با تیر میزدی‌ ای عمرو عاص زمان ) خود بزرگترین سیلی‌ را به اسلام و ایران زد، چون سیک ها دشمنِ قسم خورده مسلمانان هستند و استعمارِ کبیر هم که دشمنِ قسم خورده ایرانیان, این بود که ایشان بر طبقِ قولی‌ که به مادرِ خود (که زنی‌ از سلاله پاکان !!! بود) و به پدر (که مردی از سلاله نوکرانِ انگلیس و هوایِ نفسِ خود بود و آوازه خوش نامیش در هر جا تردد میکرد می‌پیچید و عطرِ دل انگیزِ آن در همه جا پخش میشد به گونه ایی که اخر ایرانیان او را در همین عطر خفه کردند) ، وعده ادامه این دشمنی با اسلام را داده بود و چون ذاتاً با شرارت و جنونِ آدمکشی به خاطرِ نژادِ پاک به دنیا آمده بود و این خوی را از کودکی تمام و کمال به جلوه گری گذاشته بود بهترین گزینه برای این دو دشمنی بود، که همان گونه که شاهد بودیم کشتارِ بدون محاکمه ایرانیانِ متخصصِ شیعه و جوانانِ شیعه از مهارت‌هایِ خاصِ ایشان بود، به همین خاطر گروه‌هایِ چپ و یا توده‌ ای تا کنون در کمال صحت و سلامت از دستِ او و نظام به سلامت عبور کرده اند،....
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 11:33
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
... اینها دنبال ایرانی‌ کشی‌ و مسلمان مدلِ ایرانی‌کشی‌ بودند ، تا نسلِ ایرانی‌ نابود و ایرانیان مسلمان مدل خرافی و آخوندی امروزه شوند تا آنچه کنند که امروزه شما‌ها می‌کنید، / عاشورا ۸۸ نه امریکا و نه اسرائیل ایرانیان را شهید و لت و پار کردند بلکه شما یزیدیان به اسم مسلمانی بهترین فرزندان این مملکت را کشته و به اسارت گرفتید، / و در آخر ما خدا را گواه میگیریم که این رهبر و نظام به دردِ غزه و فلسطین هم نمیخورند( چه آنها فقط عاشق پول غارت شده ایرانیان هستند که در اختیار نظام است وگر نه نفرتِ تمام از این نظام و رهبرِ آن دارند) چه رسد به ملتِ ایران ( با رهبرانی چون کوروش و داریوش و آباد گرانی چون رضا شاهِ کبیر و شاههنشاهِ فقید که اباد گرانِ ایران نوین قبل از به خاکِ سیاه نشستنِ توسط این نظام اجنبی و شما خائنین و دشمنان ایران و ایران زمین ) , حال دوباره دستمال کشی‌ را شروع کن تا بیش از این او را برایِ خود بزرگ بینی‌ قلقلک دهی‌ تا میخِ خود را بر نعل بکوبی و بیش از این ذلیل و خوار کنی‌.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 11:33
kamran631 - لیون - فرانسه
به خدا ما هم میگیم که این رهبر فرزانه رو ببرید یه کشور دیگه که لیاقتش رو داشته باشند ! ( مثلا نوار غزه ! )
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 11:38
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
سکوت و خاموشی بهترین جواب است.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 11:44
همایون شایان - اسلو - نروژ
برای اولین بار شنیدیم که یه آخوند داره راست و درست حرف میزنه . خب اگه لیاقتشو نداریم ما که بخیل نیستیم ورش دارین ببرین همون لبنان و غزه که قدرشو بدونن . خره ما از کره گی دم نداشت
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 11:51
khosrow abadani - لندن - انگلستان
کامل تر اینکه این رهبر لیاقت مردم 7000 سال تاریخ کهن را نداره، و درست هم هست.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 12:10
biparva-jan - تهران - ایران
لیاقت تو رو هم نداریم. خداوند تورو از ما بگیره.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 14:24
Mova10 - ادینبورو - اسکاتلند
حق با شماست، ‌ای روح.. عالیقدر، رهبرو بردار برو یه جا که قدرشو بدونن یه جأ که دیگه دست ملّت ایران بهش نرس، ، شما برش دار ببر من خودم قول میدم ملت متنببه شن، بعدش از ملت اصرار که رهبری باید برگرده، اما از شما و رهبری انکار!
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 14:11
ordak - بن - المان
امیدوارم تو و اون رهبرت گیر شیر دریایی تو قطب شمال بیفتید و همنشین پنگو ینها بشید
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 18:13
ekman - شیراز - ‫ایران
تو تمساح یزدی لااقل عمامه ات سفید است،یعنی پدرانت از آن عربهای وحشی و متجاوز نبودند،کسانی که حق داشتند با زنان ایرانی هرکاری بکنند،اما اگر مرد ایرانی با زنی عرب ازدواج میکرد،طلاق زن را گرفته،ریش مرد را ترشیده(تراشیدن ریش آنزمان توهین بوده،مثل تراشیدن قسمتی از سر) و به شلاق محکومش میکردند.حالا که تو فکر میکنی رهبرت خیلی مقدس و بزرگ است و بخدای عرب سوگند یاد میکنی که ملت بی لیاقت هستند،پس میگوئیم مال بد بیخ ریش صاحبش،اگر به عربستان راهتان میدهند پس همه تان بروید در کنار قبر سرورتان و بمیرید.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 19:12
Ghooloo - آبادان - ایران
حالا بیا و درستش کن ملت بدهکار هم شد! فردا تک تکمون بخاطر بی لیاقتی نسبت به رهبر جریمه هم میشیم! لطفا کمی لیاقت داشته باشید امت بی لیاقت!!!
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 21:07
92ارشام - لندن - ایران
بی حیا شدند و به امام خمینی هم میگویند قبولش ندارند!!مصباح جان اینها امام را درک نکرده اند.امام فرمودند:برق و اب شما را مجانی میکنیم.اتوبوس شما را رایگان و شما را به مقام انسانیت میرسانیم.(انگارعقده پول اتوبوس داشته).شاه قبرستان ها را اباد کرد و شهرها را ویران!(قبرستانها از ابادی و رونق افتادند).آزادی را در تمام شئونات به مردم ایران اعطا میکنیم و شما مجبورنیستید زیر یوغ کسی باشید که ازادی شما را سلب کرده!(ازادی در حد تیم ملی).جناب مصباح چرا شما خلاف امامت مبارزه با شاه را فراموش کردی و حرام دانستی!(هاشمی رفسنجانی)دستت را رو کرد و رسوایت کرد.پس اندکی شرم کن.
جمعه 14 آذر 1393 - 11:43
kurosh15x - ایران - ایران
اونوقت میگن چرا ذستمال یزدی اینقدر معروفه
جمعه 14 آذر 1393 - 12:01
مانفرد - ایران - ایران
قرص اسهال
جمعه 14 آذر 1393 - 12:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.