فعالیت مرکز زبان دانشگاه منتسب به احمد‌ی‌نژاد «غیرقانونی است»

به گفته مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم، فعالیت مرکز زبان دانشگاه ایرانیان، منتسب به محمود احمدی‌نژاد، غیرقانونی است و مجوزی برای فعالیت آن صادر نشده است.

حسین حسینی، مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم، روز چهارشنبه، ۱۲ آذر، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اعلام این‌ که مرکز زبان دانشگاه ایرانیان باید برای راه‌اندازی از دانشگاه جامع علمی‌ـ‌کاربردی مجوز داشته باشد، گفت: «ما چیزی به نام دانشگاه ایرانیان که مجوز داشته باشد در کشور نداریم.»

به گفته آقای حسینی،‌ فعالیت مرکز زبان دانشگاه ایرانیان از اقداماتی است که غیرقانونی صورت می‌گیرد و مجوزی برای آن صادر نشده است.

به نوشته خبرگزاری مهر، در هفته اخیر مرکز زبان دانشگاه ایرانیان اعلام کرد که زبان‌آموز می‌پذیرد.

دانشگاه غیرانتفاعی ایرانیان در آخرین روزهای ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد مجوز خود را از شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفت. آقای احمدی‌نژاد اعلام کرده بود که قصد دارد پس از اتمام دوران ریاست جمهوری خود، بیشتر وقت خود را صرف این دانشگاه کند.

این در حالی است که از زمان انتشار اخبار تشکیل دانشگاه ایرانیان،‌ تاکنون گزارش‌های مختلفی از تخلف در روند صدور مجوز راه‌اندازی این دانشگاه و منابع مالی اختصاص یافته به آن منتشر شده است.

وزارت علوم هم اواخر شهریور سال جاری با صدور اطلاعیه‌ای، دانشگاه ایرانیان را فاقد مجوز راه‌اندازی و انجام امور آموزشی اعلام کرد.

وزارت علوم در اطلاعیه‌اش اعلام کرده بود که شورای گسترش آموزش عالی این وزارتخانه، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص اعطای مجوز به محمود احمدی‌نژاد برای تأسیس دانشگاه بین‌المللی در تهران را لغو کرده است.

در همین رابطه،‌ چند روز بعد ‌کارن ابری‌نیا، مدیرکل آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: «وزارت علوم در نامه‌ای به آقای احمدی‌نژاد اعلام کرده که فعالیت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه نمی‌تواند ادامه داشته باشد و از آن‌جایی که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه گذشته خود را بلااثر کرده، هیچ مصوبه‌ای در شورای گسترش وزارت علوم به عنوان مجوز فعالیت این دانشگاه وجود ندارد.»

به گفته آقای ابری‌نیا، در این نامه تاکید شده است که هرگونه فعالیت آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی این دانشگاه عواقب حقوقی برای مسئولان آن در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر،‌ وضعیت پرونده تخلف ۱۶ میلیارد تومانی دانشگاه ایرانیان هم هنوز مشخص نشده است.

ماجرای برداشت ۱۶ میلیارد تومان از حساب دولت به آخرین روز ریاست محمود احمدی‌نژاد در قوه مجریه برمی‌گردد. این پول به حساب مشترکی به نام آقای احمدی‌نژاد و حمید بقایی، معاون سابق او، واریز شده بود، در حالی‌ که ادعا می‌شد قرار است برای راه‌اندازی دانشگاه ایرانیان به مصرف برسد.

در نهایت نیز دیوان محاسبات دستور توقیف این حساب را صادر کرد و تمام ۱۶ میلیارد تومان به حساب دولت بازگشت، اگرچه مسئولان دانشگاه ایرانیان مدعی بودند که آنها «به دلیل جلوگیری از ایجاد شبهه»، «کمک دریافتی» از دولت را به نهاد ریاست جمهوری بازگردانده‌اند.

+29
رأی دهید
-1

abdolmalek - رامسر - ایران
حالا اگر مال یک فرد عادی بود سریع پلمب بود ولی هنوز این عنتر داره اشانتیون میگیره..این بابت کارها وخدمات ارزنده استاد عنتری نژاد میباشد!!
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 02:01
Realman - ارواین - امریکا
خودشم غیر قانونی .
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 05:45
srdash - تبریز - ایران
این بشرنه سیرمونی داره نه خجالت وعارحالیشه یه جواگه غیرت داشتی خودت وبایددارمیزدی عوضی.
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 08:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.