انتقاد فرمانده سپاه از گفته‌های ظریف درباره 'امن تر شدن ایران'

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از گفته های دیروز (سه‌شنبه یازدهم آذر) محمدجواد ظریف انتقاده کرده و هشدار داده که "مسئولان سیاست خارجی دچار اشتباه محاسباتی نشوند."

آقای جعفری امروز در حاشیه جلسه هیئت عالی سیاست گذاری نیروهای مسلح گفته "استحکام دیپلماسی ما در مذاکرات هسته‌ای، مدیون الهام بخشی انقلاب اسلامی و اقتدار دفاعی و امنیتی نظام مردمی ماست، نه آنکه امنیت نظام اسلامی‌مان دست‌آورد مذاکرات یکساله اخیر باشد."

وزیر امور خارجه ایران روز گذشته درباره مذاکرات اتمی یک ساله اخیر گفته بود "من ادعا می‌کنم که به دنبال این مذاکرات جمهوری اسلامی ایران امن‌تر شده است هیچ کس دیگر نمی‌تواند علیه مردم ما بر طبل جنگ بکوبد و تمام فضاسازی‌های خصمانه علیه ایران فرو ریخته است."

او گفته بود "ما توانسته‌ایم مقاومت مردم ایران را تبدیل به کالای قابل عرضه‌ای در صحنه‌ جهانی کنیم. این کالا برای ما امنیت، نفوذ و قدرت می‌آورد و همچنین می‌تواند مانع آسیب پذیری مردم کشور و نظام ما شود."


 

محمدجواد ظریف دیروز در یکی از دانشگاه های تهران درباره نتایج مذاکرات اتمی یک سال اخیر سخنرانی کرده بود

فرمانده سپاه در واکنش به اظهارات آقای ظریف گفته "ما از سال ها قبل به یک قدرت بزرگ بازدارندگی اطمینان بخش رسیده‌ایم و همه مولفه‌های قدرت ما امروز به طور چشم گیری تقویت شده است."

آقای جعفری اضافه کرده که "آمریکایی‌ها امروز در بن بست راهبردی قرار گرفته و همه گزینه‌ها و راهبردهای ممکن را علیه انقلاب اسلامی تجربه کرده‌اند، اما نتایج دلخواه به دست نیاورده‌اند... توانمندی‌های آمریکا بیش از این قابل توسعه نیست و ظرفیت های آنها برای تغییر به حد اشباع رسیده و راهی جز پذیرش قدرت واقعی جمهوری اسلامی ایران برای آمریکا باقی نمانده است."

فرمانده سپاه پاسداران همچنین گفته است:"مسئولان سیاست خارجی دچار اشتباه محاسباتی نشوند و دست آوردهای انقلاب اسلامی و خون هزاران شهید را همانگونه که هست و واقعیت دارد برداشت کرده و بر اساس آن راه مقاومت و ایستادگی را دنبال کنند.

+9
رأی دهید
-69

Realman - ارواین - امریکا
این یارو فقط کارش همینه ظریف یه چیزی بگه این یه مصاحبه بکنه مرتیکه منگول
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 20:21
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
دم خروس بد جوری بیرون زده سرِ دار به امید خدا، پس پشتِ اسید پاشی‌هایِ اخیر و چاقو کشی‌ علاوه بر بسیج ، ائمه جمعه, سپاهِ خون ریز هم هست، خیلی‌ تلاش می‌کنید که جامعه را نا امن تر از زمانِ ملیجکِ رهبرِ تررویست تان نشان دهید.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 21:14
رستگار501 - برن - سویئس
محمدعلی جعفری یا همان لات و جاهل قبلی چون ابله هست یادش رفته که تمام مدت کشورهای غربی منتظر حمله به ایران بودند ،و حدود یک سالی است که آن تمایل حمله فرو کش کرده است ، این تصور مقاومت و برتری نیروی نظامی را هم صدام حسین داشت و عاقبتش را دیدیم ، نیروی نظامی ایران خیلی وقته پوسیده شده و کشورهای همسایه مثل ترکیه و پاکستان و عربستان قویتر و مدرن ترند.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 21:42
paksan - آمریکا - آمریکا
بی سواد خودش رو وارد هرکاری میکنه. شما اگر موشکهاتون اثر داشت که الان وضعیت کشور این نبود!؟ ظریف راست گفته دیگه الان تقریبا دنیا به این نتیجه داره میرسه که ایران دنبال بهانه و شاخ و شانه و دردسر نیست و این خودش مهمترین دست آورد بوده در حالی که قبلا دنیا مطمئن بود که جمهوری اسلامی داره کارهای مخفی میکنه و دنبال دردسر هستش. این مرتیکه نمی فهمه که برای عراق هم 15 سال طول کشید تا با خاک یکسانش کردند و دقیقاً همون مسیر رو همین احمق خامنه ای و جعفری و سایر نظامی های اطلاعاتی که خودشون را وارد صنعت و سیاست کردن داشتند می آوردن. آخه صنعت هسته چه ربطی به شما داره؟ اگه واسه برق هستش شما در حد حفاظت از تاسیسات وظیفه دارید وگرنه مشخص نیست شما تو این صنعت چکار میکنید؟! بعد انتظار داره دنیا و همسایه ها مشکوک نباشند و این فلاکت رو برای کشور ببار نیارن. جلیلی نظامی 5 سال کشور را نابود کرد حالا هم اینا نمیگذارن حداقل مردم زندگی کنند
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 22:07
karaji - گتنبرگ - سوئد
این یارو پاسبان آقا راست میگه ، حتما اقتدار ایران امروز به...آقا هست و روسیه !!!
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 20:40
animallover - آکلند - نیو زیلند
نان گران شد … جان چه ارزان شد …
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 00:10
مترلینگ - منچستر - انگلستان
کاری نداریم ولی همین ظریف مریف کمی وجهه و ابرو براتون خریده شما بزن به حساب زورت وترس بقیه از جمهوری اسلامی کی به کیه ؟ یه سال دیگه احمدی ودارو دسته اش بودن جنگ شده بود هرچند که هیچ کدام از شما ها کاره ای نیستید ولی در ادبیات وحرف زدنتان کمی تفاوت هست ودر نهایت سگ زرد برادر شغال است
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 01:00
علی چپ دس - رشت - ایران
مردک احمق . روزی ملت به حسابتان خواهند رسید . آنروز دیر نیست ای بیچاره .
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 10:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.