«ایران مواضع داعش در عراق را بمباران می کند»

نیروهای داعش، عکس آرشیوی است

سایت «هافینگتون پست» روز دوشنبه، ۱۱ آذر، نوشت که نیروی هوایی ایران نیز همانند نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا مواضع گروه خلافت اسلامی (داعش) در عراق را بمباران می کند.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا در این مورد به هافینگتون پست گفت که واشینگتن در جریان بمباران هوایی مواضع گروه خلافت اسلامی از سوی ایران قرار دارد.

او افزود که اعتقاد دارد که عملیات هوایی ایران پس از آنکه تهدید شیعیان توسط گروه خلافت اسلامی از بین برود، ‌پایان خواهد یافت.

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود،‌ گفت که عملیات هوایی ایران نیازی به پاسخ آمریکا ندارد مگر آنکه تهدیدی فوری علیه نیروی هوایی آمریکا به شمار آید.

وی اشاره کرد که آمریکا الزاما نگران عملیات ایران نیست و مراقب ایرانی ها است.
به گفته این مقام وزارت دفاع آمریکا،‌عملیات ایران در عراق در نزدیکی مرز این کشور و در منطقه ای دیگر از فعالیت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا انجام می گیرد.

گزارش های قبلی حاکی از آن بود که ایران تامین کننده سلاح و تجهیزات برای دولت بغداد و نیروهای اقلیم کردستان عراق است و اظهارات این مقام آمریکایی نخستین تایید مشارکت ایران در عملیات هوایی علیه گروه خلافت اسلامی به شمار می آید.

پیش از این، محمد باقری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران، در روز نهم آذرماه گفته بود: شهرهای مذهبی عراق و همچنین بغداد «خط قرمز جمهوری اسلامی» ست و اگر به خطر بیفتد ایران «مستقیم وارد عمل خواهد شد».

به نوشته هافینگتون پست، این واقعیت که آمریکا با این سطح از عملیات ایران به چالش برنخاسته است، قوی ترین مدرک از این است که دولت باراک اوباما، دولت ایران را به عنوان شریک تاکتیکی خود در خاورمیانه می بیند.

هافینگتون پست نوشت:‌ «این موضع برای متحدان آمریکا، ‌یعنی اسرائیل و کشورهای عربی حامی گروه خلافت اسلامی مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی، که بحث برانگیز بوده است زیرا می گویند از سوی ایران مورد تهدید قرار دارند.»

به نوشته این سایت، سخنان مقام وزارت دفاع آمریکا در عین حال تایید کننده ادعاهای اخیر هفته نامه «آی اچ اس جینز دیفنس»،‌چاپ بریتانیا، وروزنامه اسرائیلی «هاآرتص» است که یک هواپیمای ایرانی در آسمان های عراق ردیابی شده است.

این دو نشریه نوشته بودند که فیلم این هواپیما توسط شبکه تلویزیونی الجزیره در ماه نوامبر گرفته شده است.

به گفته این دو نشریه بریتانیایی  اسرائیلی، ‌این هواپپمای ایرانی به نیروهای عراقی کمک می کرده است.

مقام وزارت دفاع آمریکا در این مورد گفت که واشینگتن زودتر از این ادعاها متوجه عملیات هوایی ایران در عراق شده بود و افزود که آمریکا به خوبی از آنچه در آسمان عراق می گذرد، با خبر است.

به نوشته هافینگتون پست، کاخ سفید از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده است و مقام های وزارت امور خارجه آمریکا نیز برای پاسخگویی در این زمینه در دسترس نبوده اند. 

+157
رأی دهید
-4

perser68 - فلوریدا - آمریکا
ملا ها بدجوری احساسه خطر کردن... آخ چقدر دلم میخواد داعش سراغه ملا ها بیاد. قیافه فرارشون با عبا و عمامه دیدن داره :-)
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:37
تیتو تیتو - تهران - ایران
امریکا تیوریسین و تغذیه کننده اصلی داعش است و در ریختن خون بیگناهان توسط این گروه دست ساخته نقش اصلی را دارد . نکته جالب تبلیغات قدرتمند این گروه و ساخت فیلم های دراماتیک سر بریدن و فعالیت توییتر و فیس بوک و شبکه های اینترنت این گروه هاست در حالیکه مثلا شبکه حزب الله در فیس بوک سه سوت بسته میشود اما اینها براحتی تبلیغ و جذب نیرو از اروپا و امریکا و از بین بیکاران و ارازل اوباش مینمایند و براحتی این افراد شستشوی مغزی با سفرهای بین المللی خود را به این گروه ها برای سلاخی کردن مردم میرسانند تا اسراییل غده چرکین در امان باشد .
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 17:54
alibabatabrizi - تبريز - ايران
perser68 - فلوریدا - آمریکا زیاد خوشحال نباش داعش جرات حمله به ایران رو نداره و چه آخوند و چه غیر آخوند از داعش یها متنفرند و از خدا میخوان که داعش حمله کنه به ایران تا ننشون رو به ازاشون بنشونه.تو خودتو مواظب باش که سوسمار هایی فلریدا نخورنت.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 17:54
روبرتو روسلینی - تهران - ایران
داعش بزرگتر تحمل بودن داعش کوچکتر را ندارد.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 18:42
Tehran Iran - تهران - ایران
یواش یواش ایران را یک طرف جنگ خاورمیانه کردند و به نظر میرسه این ملاهاى ابلح کشور ایران را دچار خطر بهم پاشیدن میکنند،دشمن را نباید دست کم گرفت
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 19:48
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
بعضی‌‌ها فحش دوس دارن واسه همین از داعش حمایت میکنند ! ایران سرزمینِ ماست نه ملّا‌ها ! اینها هم که بر سرِ داعش بمب می‌ریزند در اصل از خاکِ وطن پاسداری میکنند ! ما که جنگِ صدام رفتیم ، برای دفاع از ناموس و وطن بود نه خمینی ! البته بعضی‌‌ها دوست دارند ناموسشان به دستِ داعش بیفتد ! آخ چقدر دلم می‌خواد ناموسِ اینها به دستِ داعش بیفتد ! قیافشون موقع تجاوزِ داعشی‌ها به ناموسشون دیدن داره !
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 19:51
باور عمیق - قم - ایران
perser68 - فلوریدا - آمریکا . دیگه تو مزخرف گفتن خیلی داری زیاده روی میکنی . داعش و تو با هم این آرزو رو به گور میبرید که پاتون بخواد به 50 کیلومتری مرز ایران برسه
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 19:53
مترلینگ - منچستر - انگلستان
جنگ های جهانی هم همینطور شروع شد امیدوارم که تمام نا امنی ها وجنگ ها در سراسر جهان تمام شه البته اگه یه عده افراطی بذارند چه از نوع مسلمان یهود دیگر مذاهب و اعتقادات
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 20:22
arman20121391 - طبس - یزد - ایران
perser68 - فلوریدا - آمریکا - شتر در خواب بیند پنبه دانه . چی برای خودت رفیق بلغور می کنی اگه جرات و توانشو داشتند که می اومدند فعلا که اینن ایرانه که سراغشون رفته . ایران عراق یا سوریه یک کشور چند ده ساله نیست تمدنی به قدمت تاریخ بشری داره و مردمی داره با غیرت و عرق ملی که در صورت در خطر قرار گرفتن مملکتشون اختلاف و چند دسته گی هاشون رو اگه حتی در اوج هم باشه کنار می گذارند حتی نارضایتی از سیاستمداران و حکومتشون رو هم فراموش می کنند و سدی آهنین می سازند همون طور که در سال 59 در اون شرایط بسیار بد و از هم پاشیدگی ارتش و کلیت حکومت و اوج درگیریهای داخلی و تنش در چنین شرایطی شجاعانه در مقابل صدام ایستادند و نگذاشتند یک وجب از خاک ایران جدا کند الان که دیگه جای حود داره
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 20:40
IranUksero - لس آنجلس - ایالات متحده
دوست عزیز شما فقط ملاهارو گفتی‌. پس فکر اینرو نکردی داعش اومد ایران چیکار می‌کنن با تو و خانواده عزیزت
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 21:46
baas - روتردام - هلند
داعش علیه داعش / عجب خر تو خری شده .
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 21:57
bazmag - مجارستان - مجارستان
Perser68, کوچولو داعش مال این حرفا نیست!. این دیگه بچه دبستانى هم میدونه اگه داعش بخواد پاش تو ایران بذاره اونوقت دیگه ملت آخوند و غیر آخوند نمیشاسن و با جون دل براى وطن میجنگند و دست شما منافقین (مجاهدین خلقى) هم به ایران نمیرسه!. ما با رهبرانمون و دولتمون مشکل داریم ولى براى وطن همه زیر پرچم سبز سفید قرمزش میجنگیم! این خصلت ایرانى هاست که در برابر دشمن متحد میشن، نه مثل شما منافقین خلقى که هم پیاله دشمن میشید!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 19:54
آلو جنگلی - اصفهان - ایران
خیلی سخت گرفتن ای داعش را !! از قانون طلایی عرب فقط شکم و زیر شکم داره باید استفاده کنند ،چند تا زن که ابولا دارند قاطی داعش بشه مشکل حله
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 22:59
azadi2011 - تورنتو - کانادا
Perser68- اگر ایرانی هستی و بخاطر شیعه بودن آخوند ها دشمن وطن خودت شده ای کار اشتبا هی است , چون حساب وطن و سرزمین ایران از حساب آخوند ها جداست و باید بگویم که خوشبختانه به آرزویت نخواهی رسید که داعش به ایران برسد ۰
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 23:19
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
پرسر68 - با این کامنتت نشون دادی که یک خائن مزدور وطن فروش هستی.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 18:42
perser68 - فلوریدا - آمریکا
داعش از ۲۲بهمنه ۱۳۵۷ایرانو ایرانیو تو چنگش گرفته و این داعش کوچکتره رو براتون زائیده و هدیه آورده!!! یادتون رفته تو سالای ۶۰تا ۶۷به خواهرو مادرو ناموس همه به اسم باکره و ناکره تجاوز کردن و بعدش اعدام؟؟؟؟ ساله ۸۸به پسراتون و پدراتون هر چیزی که داشتنو تونستن رماله کردن؟؟؟ چه غلطی کردین؟؟؟ تا حالا خیلی ها میگفتن خلایق هر چه لایق و من این شعارو نمی پذیرفتم ، اما با خوندنه این کامنتا میبینم واقعاً لیاقت شما ها همین داعشه گندست که ۳۵ساله داره ناموستونو به تاراج میبره و تا حالا فقط شعار دادید!!!
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 02:51
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
عجب داعش تو داعشی شد!!!
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 02:53
perser68 - فلوریدا - آمریکا
ایران اگه سرزمینه تو نه ملاها ، تو چه غلطی تا حالا کردی!؟یکشنبه ها رفتی تو کلیسات برای مرده ها دعا کردی!!! مثلاً اگه دوتا داعش بهم برسن تو از لس آنجلس میری باهاشون با صلیبت میجنگی؟ داعش تو امثاله تورو هم قورت میده و جز شعار کار دیگه ای نمی تونی بکنی!!! حداقل تو نمینونی، شاید همون کردا تونستن با کمک ارتش غربی یه کارایی بکنن! ملاها امثاله تورو تو ایران به صلابه کشیدن و واقعاً دستشون درد نکنه! بزنید همدیگه رو لتو پار کنید !!! خلایق هر چه لایق ! شما و ملا و داعش همتون یکی هستید و نژاد پرست!
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 02:59
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
کار بسیار درستی کردند، آخرین چیزی که ایران میخواد یه مگس مزاحم بعنوان داعش نزدیک مرزهاست. فقط اگر با اینکار درگیر یه جنگ بیخود نشن.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 03:55
biparva-jan - تهران - ایران
perser رسما به جمع دشمنان ایران پیوسته. کارش از مخالفت با نظام گذشته.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 05:26
rahjoo - بابل - ایران
لطفا از آب گل آلود ماهی نگیرن آویزونهای نظام تو این سایت!!! حالا یکی اشتباهی چیزی گفته ،شما واسه ما موج سوار نشو که دوره اش سراومده! خودت و هم پیالگی هات پوست این ملت رو 1400 ساله کندین و حالا ادای وطن پرستا رو دنیار
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 07:12
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
perser68 - فلوریدا - آمریکا. بدون در نظر گرفتن بلندی ریش و رایحه های خوشششش بوی بدنی که داعشیها به مجاهدین خلقی ها ارجحیت دارند دیگر تفاوت معنی دار دیگری بینشان دیده نمی شود بنابراین می توان نتیجه گرفت همانطور که شما نتونسته اید کاری از پیش ببرید آنها هم نخواهند توانست.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 08:20
*پسر شجاع* - تهران - ایران
perser68 - ﻓﻠﻮﺭﯾﺪﺍ - ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ. بابا حالت خوب نیست..بیا از ایرانی بودن استعفا بده یه ملت رو راحت کن..امیدوارم خودت گیر این داعش بیفتی تا برای یه ملت همچین آرزویی نکنی..البته برو برای داعش جونت کشکتو بساب وگرنه داعش که هیچ جدو آبادشم جرات گ. اضافی ندارن..
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 08:25
hamzehveronique - تهران - ایران
اتفاقا داعش و این چیزا خوب شد پیداشون شد. اینا همونایی هستن که هر از چندگاهی خودشونو منفجر میکردن. الان دیگه معلومه کجا باید جنگید
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 10:12
perser68 - فلوریدا - آمریکا
ماله کشای حکومته آخوندی داعشی چه با یه جمله به جنبو جوش افتادن!!! ها ها ها خیلی وقته که ناموستونو به باد میدن خودتونو زدین به خواب!!!. شما که قدرته جهانو دارین چرا با یه جمله وا دادین ؟ ها ها. داعشه پسر یه بار میکشه داعشه پدر ۳۵ساله که داره هزار بار میکشه و زنده میکنه! جنگه ایرانو عراق از ترسه کشته شدن خیلی ها فرار میکردن به فرنگ به اسم توده ای و مجاهد و فدائی پناهنده میشدن تا به سربازی نرن ها ها حالا از لس آنجلس شعار میدن!!! خلایق هر چه لایق! این که چوبه دوسر نجست شده!نه منه بی دین قبولش دارم و نه مسلمونا ها ها !!!
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 14:46
perser68 - فلوریدا - آمریکا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. تو اینجام هستی؟ فکر کردم تو شکمو زیر شکم فقط پیدات میشه!!! حالا چرا انقدر ترسیدی؟ اونم با یه جمله من؟ اینهمه قدرته نظامی که تو با آقات اینجا و اونجا جار میزنید با یه جمله .. شد؟تو مگه وطنم داشتی که من بفروشمش؟
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 15:40
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
پرسر68 - با دو دسته سازش خطاست، گروهک منافقین و جماعت عمری. امثال شما را خداوند در قرآن کریم لعن فرستاده، چون شیطان در وجود شما رخنه کرده و اهل جهنم میشوید. تو با همین یه کامنتت نتیجه سالهاتلاش مفتضحانه خودت رو نشون دادی که از چه عنصری هستی. افتخار میکنم که ولایت آقا، وطنم است. کسی که حب امیرالمؤمنین ع در دل اوست، از کسی واهمه ندارد. در باره آن لذایذ هم احتیاج بفکر تو نیست، خداوند وعده اش را در بهشت داده. خداوندا برای بقیه هموطنان گمراهم دعا میکنم که نور اهل بیت ع بر آنها هم تابیده شود. آمین.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 21:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.