قرائتی: با ازدواج دانشجویی مخالفم / ازدواج‌ها باید دبیرستانی شود

ایسنا نوشت:رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: مهمترین هدف معلمی این است که عبد صالح تربیت کنیم لذا ایجاد ارتباط مخلوق با خالق از وظایف معلم است.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در نشست با فرهنگیان و دانشگاهیان خراسان جنوبی با اشاره به این‌که «ارزش هر چیزی به سبب کاری است که روی آن انجام می‌شود» گفت: خاک زمانی ارزش پیدا می‌کند که روی آن کار شود.

او با بیان این‌که «معلم، طلبه و استاد دانشگاه روی بشر کار می‌کنند» گفت: مهمترین هدف معلمی این است که عبد صالح تربیت کنیم لذا ایجاد ارتباط مخلوق با خالق از وظایف معلم است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: کتاب‌های دینی باید به گونه‌ای باشد که وقتی بچه‌ها آن را می‌خوانند عاشق خدا شوند.

قرائتی گفت: وقتی خداوند نعمتی را به سختی می‌دهد یا آن را می‌گیرد آن نیز لطفی از طرف پروردگار است در این رابطه خداوند پیامبر(ص) را یتیم کرد تا زمانی که به پیامبری رسید از درد یتیمان باخبر باشد.

او با تأکید بر این‌که «برای هدایت فرزندان به‌ویژه کودکان باید از روش‌های مختلف استفاده کرد» گفت: امروز وظیفه ما سنگین‌تر شده قبل از این شیطان و شهوت وجود داشت و اکنون با وجود شبکه‌های ماهواره‌ای بچه‌ها در دست ما نیستند و تنها راه هدایت آنها ازدواج و نماز است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بر لزوم ایجاد ستاد ازدواج در کشور تأکید کرد و گفت: شهرداری‌ها سالن‌هایی را در راستای ازدواج آسان جوانان احداث کنند.

او با تأکید بر این‌که «باید مشکلات پیش‌روی ازدواج را برداشت» گفت: ازدواج ربطی به تحصیل ندارد.

قرائتی سومین نیاز انسان را همسری دانست و گفت: نیازهای انسان شامل اکسیژن، آب و لباس است که همسر انسان در حکم لباس برای او است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور همچنین در دیدار با مردم بیرجند بر ضرورت تقویت حوزه‌های علمیه تأکید کرد و گفت: جوانان ما باید به عنوان مبلغ دین در راستای ترویج آموزه‌های دینی گام بردارند که این امر توجه بیشتر خانواده‌ها را می‌طلبد.

او بر ضرورت آسان‌سازی مقدمات ازدواج جوانان در شرایط امروزی تأکید کرد و گفت: والدین نباید به بهانه نداشتن شغل مناسب، سربازی، مدرک و سن پایین ازدواج فرزندان خود را به تأخیر بیندازند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: خداوند به پیامبر(ص) دستور می‌دهد که از بزرگان دین به صورت زبانی یا عملی تجلیل کند و خود خدا نیز از برخی از بزرگان دین تجلیل کرده است.

قرائتی با بیان این‌که «باید در مسیر آسان شدن ازدواج‌ گام برداریم» تأکید کرد: من با ازدواج دانشجویی مخالفم و معتقدم که ازدواج‌ها باید دبیرستانی شود.

او به جایگاه نماز اشاره کرد و ادامه داد: خداوند به هرکس که بخواهد عزت و مقام می‌دهد و برای دادن عزت و مقام به سن افراد و اینکه در چه جایگاهی هستند نگاه نمی‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بر لزوم توجه به نام‌های ائمه(ع) در نامگذاری فرزندان تأکید کرد و گفت: باید همیشه در زندگی الگوی خود را حضرت علی (ع) قرار دهیم.

قرائتی با بیان این‌که «خیلی از وقت‌ها انسان پول دارد ولی آن پول رزق او نیست» ادامه داد: خدا اگر بخواهد می‌تواند رزق انسان را تأمین کند.

او با اشاره به این‌که «باید برای نماز خواندن فرزندان خود تشویقات زیادی داشته باشیم» گفت: خدا بزرگ‌تر از سود و مقام است ولی ما بیشتر به سمت سود از راه‌های غیر از آن می‌رویم و عزت و بزرگی خود را در مدرک می‌بینیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌که «برای ازدواج فرزندانتان عجله کنید و زندگی ساده‌ای را برای آنها آغاز کنید» گفت: اگر نسل جوان نسبت به نماز و همچنین امر ازدواج اهتمام داشته باشد تا حدود زیادی از آسیب‌ها در امان خواهد ماند.

قرائتی گفت: امروز برای فرهنگ سازی در زمینه ازدواج آسان و گسترش امر ازدواج در بین جوانان نیازمند یک همت و بسیج عمومی هستیم و همگان باید در این راستا یک قیام عمومی داشته باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به اهمیت اذان اشاره کرد و گفت: نوزاد وقتی به دنیا می‌آید اذان در گوشش خوانده می‌شود و این نشان از اهمیت اذان دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان این‌که «همیشه اذان از طریق رادیو و تلویزیون به گوش ما می‌رسد» گفت: اذانی که از طریق خود موذن گفته شود از اهمیت بیشتری برخوردار است.

او با بیان این‌که «ازدواج بهترین راه پیوند دختران و پسران است» گفت: برخی از دلایل همانند اختلافات سطح علمی نباید مانع ازدواج دو نفر شود و در واقع ازدواج را نباید درگیر مسئله مدرک گرایی کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این‌که «در بین مراجع تقلید هم داریم که سطح علمی خانم بسیار پایین‌تر ‌است اما می‌بینیم که دارای زندگی عالمانه و خوبی هستند» ادامه داد: برخی از دختران برای من نامه می‌نویسند و از اینکه والدین خواستگار‌ها را به دلایل مختلفی رد می‌کنند گله دارند و از طرفی نیز دختران هم نباید آنقدر خواستگار‌ها را پس بزنند و رد کنند که زمان ازدواجشان بگذرد.

قرائتی با بیان این‌که «طبق اظهارات رئیس جمهور در چند سال آینده چند میلیون فوق لیسانی بیکار خواهیم داشت» یادآور شد: جوانان باید به جای کسب مدرک به یادگیری حرفه و هنر توجه کنند.

 

+19
رأی دهید
-121

razmandeh - استکهلم - سوئد
حاجی من قبولت دارم دختر زیر ۱۴ سال نداری بدی به من !!!!! از خودت شروع کن‌ بگذار مردم ببینند که چه شهامتی داری و دنبال روت بشوند !!!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 12:04
azadeh11 - آمستردام - هلند
از فردا ازدواج‌‌ها را دبستانی می‌کنیم...که شما بیشتر از بچه‌ بازی لذت ببرید.....لیعنتی،،،خجالت هم حدی دارد ،،مرتیکه بی‌ شرم و حیا...
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 12:03
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
این ابله بیسواد بی شعور انگار نمیخواد بمیره .درتعجبم که چرا مقداری ازاین سرطان ها نسیب این جماعت مفتخورنمیشه.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 12:11
raha1984 - هامبورگ - المان
نه فقط و فقط به سنت پیغمبرتون مهدکودکی باید باشه !!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 12:14
محسن احمد علی - دبی - امارات متحده عربی
ما کاری با معلم مدرسه و استاد دانشگاه نداریم، اما سوال اینجاس که چرا در طول سی و پنج شش ساله که آخوند و طلبه دارن به مملکت ما حکومت میکنن، مشکلاتی اعم از گرسنگی و فحشا و دزدی و رشوه و ....هزاران مشکل دیگه ، حتی بتازگی آقایان نگران ازدواج سفید در کشور شده اند،،، گریبان مردم ما را گرفته؟؟؟ چرا؟؟؟ چرا کارنامه گذشته خودتون رو مرور نمیکنید که ببینید ایران و ایرانی رو از کجا به . . شرم بر شماها باد...
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:10
khosrow abadani - لندن - انگلستان
آخوند قرائتی، بلند گوی قرآن، اشائه دهنده اسلام ناب محمدی نوع ولائی.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:29
kamran631 - لیون - فرانسه
این آخوند شیاد به فکر خودشه، که با دختر‌های زیر ۱۸ سال ازدواج کنه ! تف به روت . گر چه در دین اهریمینی اینها, این کارها مجاز هست ..
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:28
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
با توجه به اینکه اصولا زاپاس به سرها در همه امور دنیوی و اخروی تبحر کافی و وافی دارند، لطفا در خصوص لباس زیر این افرادیکه میخواهند ازدواج کنند هم توضیح مختصری بفرمائید!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:44
star44 - یوتبوری - سوئد
اینقدر مهمل گفتی ازدواجها سفید شد :)
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:53
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
مردکِ پوست کلفت و کرگدن تو خرِ کی‌ باشی‌ که بخواهی یا نخواهی ، مگر ایرانیان برای افکار پر از جهل و خیانتِ تو اهمیت قائلند، به امیدِ خدا به همان پستوهایِ نمور باز می‌گردید آنجا هر چه خواستی برای مستمعینِ خود که مغزشان سولفاته شده و از رده خارج زرِ مفت بزن، کی‌ باشد به امیدِ خدا که مار و مور در زیرِ خاک سور چرانی خود را با آن شکمت که روده‌هایش از شدت پر بودن و پر خوری نزدیک حلقت رسیده شروع کنند.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:38
rafail.london - لندن - انگلیس
روانی .بمیری!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:55
همایون52 - تل اویو - اسرا ییل
به قول زنده یاد صادق هدایت . ملت شکمو زیر شکم
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 18:00
بی بالان - کلاچای - ایران
......... نگو خالو
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 18:06
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
فکر نمیکنم از این بابا بیشتر کسی سرش تو قران بوده باشه، ٣٥ ساله که داره درسهایی از قرآن میده! یعنی میخوام بگم اگر ٧٠ سالش باشه، نصف عمرش رو اون تازی نامه رو خونده و سعی کرده به هر چیزی ربطش بده. حالا ماحصل این همه شده اینی که میبینین. بقول شیخ بهایی از کوزه همان برون تراود که در اوست!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 18:08
paksan - آمریکا - آمریکا
آدمهای بی مسئولیت که برای بقیه تصمیم گیری میکنند.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 18:22
ekman - شیراز - ‫ایران
منظور این مارمولک و امثالهم اینه که جوانان زودتر و در سنین پایئن تر تشکیل خانواده دهند و در سنی که یک جوان توانائی فکر کردن به سیاست و تغییر اوضاع نابسامان اطرافش را دارد، در گیر زن و بچه،شوهر و آشپزی و سیر کردن شکم خانواده و کرایه خانه باشد تا این زالو های بی صفت بدون مزاحمت جوانان اموال مردم را بتاراج برده و هر کار که دلشان میخواد بکنند،چون در یک جامعه این جوانان هستند که بدنبال پویائی و تغییر اوضاع اند و از پیران و سالمندان و افراد متاهل که در گیر سیر کردن خانواده هسنتد کاری بر نمیاید،پس به هر طریق که بتوانند باید جوانان را سرگرم کنند تا بهتر چپاول نمایند.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 21:12
rafail.london - لندن - انگلیس
-ekman.شیراز-ایران!! گل گفتی کاکو!!اینها فقط فکر خودشون و اطرافیان هاشون هستن
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 01:13
SAMOSHOMA - منچستر - انگلستان
این همه مقدمه چینی‌ که آخرش حرفه ازدواج و سکس بزنه ،به خدای خودم قسم میخورم که اگر جنسیت و سکس و پایین تنه وجود نداشت. تمام دستورت قرآن را در یک صفحهٔ کاغذی A4 خلاصه کرد
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 01:18
arman93 - یزد - ایران
razmandeh - استکهلم - سوئد - چی داری می گی برای خودت فکر کردی اینکارو نمیکنه برای آخوندها که این کار طبیعیه اکثرشون دختراشون رو تو 12 تا سالگی شوهر می دهند البته اکثرا به یکی مثل خودشون یعنی یک آخوند .
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 05:51
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
همینطور به قول دوستمان فداکاری را اول از خودت شروع کن بالاخره نوهء جوان داری یا نه.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 07:41
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
بهتر نبود عوض اینکه گفتی همه بایستی با نماز و أذان بیشتر اشنا بشن می گفتی که اول قلبتون را درست کنید وقتی که دارید نماز می خوانید حواستان به جایی دیگر نباشد یا موقع نماز خواندن به چیزی که به فکرتان امد هی با دست اشاره نکنید ویا هنگام نماز خواندن به تلویزیون روشن توجه نکنید و یا وقتی خانمی وارد شد حواستان را پرّت نکنید و سرتان پایین نگاهتان به جای نماز باشد نه جای دیگر. وقتی دل و قلب و فکر همه یکی نباشد هیچ چیز فایده ای ندارد.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 07:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.