روحانی: دوران افراط و فضای امنیتی به سر آمده است

حسن روحانی،رئیس جمهوری ایران،با تاکید بر اینکه «دوران افراط و فضای امنیتی» به سر آمده است، گفت که اگر لازم بود،۵۰ وزیر علوم را به مجلس معرفی می کرد اما از وعده ای که به دانشجویان داده و از ادامه راه خود«باز نمی ایستاد.»

سخنان آقای روحانی در حالی بیان می شود که شیرین عبادی، وکیل ایرانی و برنده جایزه صلح نوبل، اخیرا گفته است که وضعیت حقوق بشر در ایران در زمان ریاست‌ جمهوری حسن روحانی «به همان بدی» زمان محمود احمدی‌نژاد است و در برخی موارد «حتی بدتر شده‌ است». خانم عبادی افزود «روحانی به خاطر مقاومتی که تندروها در دولت نشان می‌دهند کار زیادی نمی‌تواند از پیش ببرد.»

آقای روحانی از ارائه لایحه بودجه سال ۹۴ «بدون کسری» به مجلس در هفته آینده خبر داد و «منابع و مصارف» بودجه این سال  را  ۲۱۹ هزار میلیارد تومان ذکر کرد.

 به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا،آقای روحانی،روز سه شنبه ۱۱ آذر در سفر هیات دولت به استان گلستان یک بار دیگر تاکید کرد که به وعده های خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ «وفادار» خواهد ماند.

نمایندگان مجلس روز چهارشنبه، ۵ آذر، به محمد فرهادی، پنجمین گزینه پیشنهادی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رای اعتماد دادند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، روز شنبه ۸ آذر در مراسم معارفه آقای فرهادی به عنوان وزیر علوم گفته بود که او از «جنس» وزیران و سرپرستان قبلی وزارت علوم است و در تفکر سیاسی، مدیریتی و علمی تفاوتی با وزیران قبلی ندارد.

آقای روحانی در ادامه سخنان خود با تاکید براینکه که هیچ کسی نباید از قانون تخلف کند، افزود: «همه آن هایی که خدای ناکرده دیروز یا امروز از مسیر قانون تخطی کرده اند باید بدانند که امروز ملت ما متحد و یکپارچه در برابر قانون گریزی، تخلف از قانون و فساد ایستادگی خواهند کرد.»

رئیس جمهوری ایران از به گفته او« دستهای توطئه گر در منطقه و جهان» به عنوان عاملان کاهش قیمت نفت نام برد و گفت که با این وجود لایحه بودجه سال ۹۴« بدون کسری» درهفته آینده به  مجلس ارائه می شود.

وی «منابع و مصارف» بودجه سال ۹۴ را  ۲۱۹ هزار میلیارد تومان و بودجه عمرانی دراین سال را  ۴۶.۱ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و درعین حال احتمال داد که این بودجه تا هفته آینده «مختصری» تغییر کند.

«حجم بودجه عمومی دولت» در سال جاری، ۱۹۵ هزار میلیارد تومان اعلام شده بود.
همزمان با سخنان آقای روحانی،غلامرضا کاتب،سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، روز سه شنبه اعلام کرد که دولت در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ قیمت هر بشکه نفت‌ خام را ۷۰ دلار در نظر گرفته است.

این درحالی است که قیمت نفت دربودجه سال ۹۳ به ازای هر بشکه ۱۰۰ دلار پیش بینی شده است.

بهای نفت در بازارهای جهانی، با تصمیم اوپک در روز پنج شنبه ۶ آذر برای کاهش ندادن تولید آن، همچنان کاهش داشته و در مواردی به پایین‌ترین حد خود طی پنج سال گذشته رسیده است.

بیژن زنگنه،وزیر نفت ایران روز جمعه ۷ آذر گفته بود که تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، برای ثابت نگه داشتن سقف تولید خود، خواست ایران نبوده، اما در عین حال ایران با این تصمیم مسئله‌ای ندارد.

رئیس جمهوری ایران  در ادامه سخنان خود گفت که گروه ۱+۵،« دنیای غرب، دنیای شرق و منطقه» نیازمند «تعامل سازنده» با ایران هستند و « دنیا» هم در امنیت منطقه و جهان به ایران «نیازمند» است.

وی اضافه کرد: « پدنیا امروز قبول دارد که در خاک ایران، غنی سازی انجام خواهد شد، دنیا امروز قبول دارد که در اراک راکتور آب سنگین خواهیم داشت، دنیا امروز قبول دارد که تحقیق و توسعه را ادامه خواهیم داد، دنیا امروز قبول دارد که فعالیت خود را در فردو ادامه خواهیم داد.»

 جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز ضمن تاکید بر تمایل نداشتن دولت آمریکا بر اجرای تحریم‌های جدید در زمان انجام «اقدام مشترک» میان ایران و ۵+۱ ابراز امیدواری کرده است طرف‌ها تا پایان ماه مارس به توافقی برای یک اقدام جامع برسند و پس از آن کارشناسان جزئیات را به پایان برسانند.

ایران و گروه ۱+۵ سال گذشته به توافقی «موقت» در ژنو دست یافتند.دو طرف سوم آذر و پس از پایان مهلت توافق شده برای رسیدن به توافق جامع، بر سر تمدید مذاکرات تا هفت ماه دیگر توافق کردند.

+8
رأی دهید
-26

invincible - مینستا - آمریکا
روحانی، این ملیجک ارتجاع خامنه‌ای دست نشاندهٔ آمریکا و اروپا چند صباحی مثل خاتمی در مصدر قدرت می‌‌مونه که بعدش مثل غذای فاسد در آینده توسط مردم محاکمه‌ می‌شه. آمریکا خیلی‌ قشنگ و با ذوق افراد خود فروشی مثل روحانی ملیجک رو برای چاپیدن ایران ازش حمایت میکنه و به اون رو مدره می‌خونه، این همون آخونده کثیفی بود که لقب امام به خمینی دجال داد. بقول طالقانی اینها دین رو دکان درامد شخصی‌ کردن!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 14:24
alborzi - کرج - ایران
و دوران افراط و فضای خیلی امنیتی شروع شده !
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.