درگیری سارقان مسلح با پلیس در جنوب شهر تهران

عکس تزئینی است

فرهیختگان : دو سارق مسلح که حین فرار از دست ماموران اقدام به تیراندازی به سمت پلیس کردند، توسط عوامل گشت کلانتری نهم پلیس پایتخت دستگیر شدند.  ساعت 2:15 چهارم آذرماه با اعلام مرکز پیام کلانتری مبنی‌بر وجود سارقان در حال سرقت از خودرو در موقعیت باقرشهر، خیابان نواب صفوی، واحد گشت خودرویی کلانتری 175 باقرشهر به محل اعزام شد.  ماموران پس از حضور در محل متوجه سه مرد جوان شدند که به محض مشاهده ماموران کلانتری با خودروی نیسان آبی‌رنگ به صورت چراغ خاموش متواری شدند.  در ادامه ماموران اقدام به تعقیب خودرو کرده و بعد از روشن کردن چراغ‌گردان خودروی پلیس و استفاده از آژیر از راننده درخواست کردند که خودروی  خود را متوقف کند، اما متاسفانه راننده با سرعت زیاد به مسیر خود ادامه داد و بدون هرگونه توجه به ایست پلیس با سرعت زیاد به مسیر خلاف جهت اتوبان جاده قدیم به طرف سیزده آبان ‌رفت.
در طول مسیر راننده خودرو اقدام به تخریب خودروی گشت کرد که دور تا دور خودروی گشت دچار خسارت شدیدی شد. در نهایت ماموران جهت توقف خودرو مجبور به استفاده از اسلحه شدند. آنان ابتدا یک تیر مشقی و سپس یک تیر جنگی به منطقه بی‌خطر هوایی شلیک کردند.  با ادامه فرار متهمان، ماموران به ناچار از اسلحه کلاشینکف برای متوقف کردن خودروی نیسان استفاده کردند که با صدای شلیک گلوله مواجه شدند. در این حین مشخص شد، سرنشینی که در سمت شاگرد خودروی نیسان نشسته بود اقدام به تیراندازی به سمت خودروی گشت کرده بود.  با توجه به حساسیت موضوع ماموران با شلیک هفت تیر جنگی از اسلحه کلاشینکف موفق شدند دو لاستیک عقب نیسان را مورد اصابت گلوله قرار دهند. در نتیجه خودرو پس از طی مسافتی با دو چرخ پنچر از حرکت ایستاد و متهمان به صورت پیاده اقدام به فرار کردند.  دو متهم متواری سریعا توسط عوامل گشت دستگیر شدند و ماموران در بازدید از خودرو که بعدا مشخص شد سرقتی است، یک عدد قیچی آهن‌بر، دو عدد قبضه چاقو کمری، سه عدد شاه‌کلید خودرو و یک عدد پنل کشف و ضبط کردند. پس از انتقال دو متهم به پایگاه پلیس، فردی به هویت «محمد» به کلانتری مراجعه کرد و بعد از شناسایی متهمان گفت: «حدودا ساعت 1:30 متهمان اقدام به سرقت از داخل مغازه‌ام کردند و با تهدید اسلحه از محل متواری شدند.»
سرهنگ خلیل شهبازی سرکلانتر نهم پلیس پایتخت با تایید این خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: «در تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد متهمان از اعضای باند سارقان حرفه‌ای مغازه در جنوب پایتخت هستند. هر دو متهم نیز پس از تحقیقات مقدماتی برای تحقیقات بیشتر و شناسایی سایر جرائم و یافتن سایر مالباختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.»

+28
رأی دهید
-1

ernakola - کرمان - ایران
میرن زندان بعد از دو سال بر میگردند ...!!
‌پنجشنبه 13 آذر 1393 - 20:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.