داعش قرص ضدبارداری را ممنوع کرد/ داعشی ها عاشق ردبول، اسنیکرز و چیپس پرینگلز

داعش قرص ضدبارداری را ممنوع کرد/ داعشی ها عاشق ردبول، اسنیکرز و چیپس پرینگلز

داعش مصرف قرص های ضدبارداری برای زنان را ممنوع کرد. علاوه بر این، حضور جنگجویان اروپایی در داعش باعث شده بازار خوراکی های غربی در شهرهای تحت کنترل این گروه، داغ شود.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد داعش با صدور احکامی به بیمارستان ها و مراکز درمانی - پزشکی موصل دستور داد بخش های پزشک زنان حق تجویز قرص ضدباردای را ندارند.

داعش به بخش های پزشکی زنان در بیمارستان موصل دستور داده است از تجویز و مصرف قرص ضدبارداری برای زنان خودداری کنند.
قبل از این هم کمیته تحقیق سازمان ملل متحد اعلام کرد بود داعش در شهرهای تحت کنترل خود، زنان را مجبور به بارداری و فرزندآوری می کند.

همچنین اعضای داعش یکی از زنان پزشک را در میدان اصلی "بیمارستان الزهاوی" موصل شبانه شلاق زدند زیرا او از نقاب استفاده نکرده بود.


داعشی ها عاشق ردبول و چیپس

حضور گسترده جنگجویان غربی در داعش، باعث شده مناطق تحت کنترل آنها شاهد فروش مشهورترین خوراکی ها، نوشابه ها و شکلات های غربی شود.

داعش قرص ضدبارداری را ممنوع کرد/ داعشی ها عاشق ردبول، اسنیکرز و چیپس پرینگلز

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز نوشت: در حالی که مردم در شهرهای رقه و دیرالزور سوریه و موصل عراق روز به روز فقیر تر می شوند اعضای داعش باعث شده اند مردم این شهرها با مشهورترین مارک های نوشابه ها و شکلات های غربی آشنا بشوند.

براساس این گزارش، جنگجویان داعش که بخش زیادی از آنها از شهروندان کشورهای غربی هستند همچنان نمی توانند نوشیدنی های گازدار و انرژی زا و انواع چیپس و شکلات های باکیفیت در کشورشان که به آنها عادت کرده اند را فراموش کنند.

به همین دلیل بازار این گونه خوراکی ها و نوشیدنی ها در شهرهای داعش رونق گرفته است. این در حالی است که ساکنان این شهرها تا قبل از این با چنین محصولاتی آشنا نشده بودند.

این گزارش می گوید: هزاران نفر از جنگجویان داعش در خط مقدم نوشابه انرژی زای مشهور "ردبول" و چیپس آمریکایی "پرینگلز"
و شکلات های انگلیسی معروف مارس، اسنیکرز و باونتی مصرف می کنند.

به دلیل حضور جنگجویان خارجی در شهرهای داعش، تقاضا برای این کالاهای غربی نیز افزایش یافته است.

یکی از بازرگانان در شهر دیر الزور سوریه تحت کنترل داعش توضیح داد: قبلا فروش چنین کالاهایی را در خواب هم نمی دیدیم اما هم اکنون فروش این کالاها به شدت گسترش یافته است.

وی افزود: شکلات های اسنیکرز و باونتی و نوشابه های گازدار بدون الکل بسیار مورد علاقه جنگجویان داعش است.

یک بازرگان لباس در شهر الرقه سوریه تحت کنترل داعش هم گفت: اقتصاد در شهرهای داعش وابسته به جنگجویان این گروه است. هر چیز دیگری هیچ ارزشی ندارد.

مالک یک فروشگاه در شهر الرقه هم به روزنامه فایننشال تایمز گفت: این شکلات ها و چیپس و دیگر خوراکی های خارجی را قبل از این نمی شناختیم اما تا زمانی که جنگجویان خواهان آن هستند آنها را تامین می کنیم.

وی افزود: جنگجویان داعشی شکلات و چیپس خارجی را صندوق صندوق از ما می خرند و با خود به خط مقدم جنگ می برند.

هم اکنون قیمت یک بطری نوشابه انرژی زای "ردبول " در شهر رقه سوریه 250 لیره معادل 1.5 دلار است. اما در شهر دیر الزور یک جعبه چیپس آمریکایی  پرینگلز به قیمت 5.5 دلار فروخته می شود.

این در حالی است که درآمد هر فرد در سوریه در این مناطق کمتر از سه دلار در روز است. یعنی اینکه درآمد روزانه یک فرد سوری کفاف خرید نصف پاکت چیپس را نمی دهد.

براساس اطلاعات منتشر شده بسیاری از این خوراکی ها و نوشیدنی های غربی توسط بازرگانان بزرگی از ترکیه یا مناطق تحت کنترل دولت سوریه، خریداری و به مناطق تحت کنترل داعش منتقل و با سود بالا فروخته می شود.
 
یک فروشنده کالا هم می گوید: جنگجویان داعش بدون سؤال از قیمت، کالاها را می خرند. پول برای آنها هیچ اهمیتی ندارد.

+4
رأی دهید
-47

shirzan e irani - استکهلم - سوئد
تازه رسیده اند به جأیی که اخیرا کلیسا از آن دست برداشت و به تمدن رسید، کپی داعش اکنون در بیتِ رهبری زیرِ عبأ فرزندِ خلفِ خامنه ایی و مرادش مصباح تکثیر میشود.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:54
احتراز - دورف - آلمان
باید تو این خوراکی‌ها ویروس آبولا بزنن صادر کنن به دأعشیها. بهترین راه از بین بردنشون
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:16
داریوش پارسی - اصفهان - ایران
. زشیر شتر خوردن و سوسمار عرب را بجایی رسیدست کار. که رد بول و اسنیکر کند آرزو تفو بر چنین چرخ گردون تفو.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 16:02
تیتو تیتو - تهران - ایران
به هر حال امریکا باید داعش را تغذیه کند با ردبول و اسلحه این دست ساخته ملعونش را .
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 18:07
آقا فدای من - لندن - انگلستان
حکایت اینا هم حکایت آخونداست، مرگ بر آمریکا و اروپا برای خوار کردن مردم ایران،،، زنده بادپاسپورت وسرمایه گذاری های کلان در قلب اروپا و آمریکا برای آخوندو آقازاده ها
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 20:17
payamak - منچستر - انگلستان
خوب اکثرشون پاکستانیهای متولد انگلیس هستند ،عادت کردن
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 12:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.