چاقوکشی علیه زنان در جهرم/ پاسدار بهشتی‌فر فرزند مجرمش را تحویل داد

سایت خبری تابناک به نقل از  "ایران خبر" نوشت: نماینده مردم جهرم گفت: انگیزه ضارب جهرم (استان فارس) کاملا شخصی بوده است و هیچ ارتباطی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر نداشته است.

محمدرضا رضایی کوچی، نماینده مردم جهرم درباره دستگیری ضارب زنان در این شهر به "ایران خبر" گفت: حرکت ضارب به هیچ عنوان سازمان دهی شده نیست و از سوی هیچ شخص یا ارگانی نیز مورد حمایت و تایید نبوده است.

وی در ادامه گفت: حتی پاسدار بهشتی فر، بعد از اطلاع از ارتکاب جرم فرزندش، خود، ضارب را تحویل قانون داده است و تاکید کرده که طبق قانون و عدالت مانند دیگران با وی برخورد شود.

رضایی کوچی درباره اینکه گفته می شود ضارب انگیزه امر به معروف و نهی از منکر داشته است گفت: دربین افرادی که مورد سوء قصد قرار گرفتند، خانمهایی بودند که حجابشان به هیچ عنوان مشکلی نداشته است و حتی چادر نیز به سر داشته اند، لذا این ادعا که انگیزه ضارب مبارزه با بد حجابی و امر به معروف و نهی از منکر بوده است، به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی در ادامه تاکید کرد: بسیجیان جهرم خود پی گیر اصلی این حادثه بودند.

چاقوکشی علیه زنان جهرم


سحام نیوز :طی هفته گذشته ۱۱ مورد از حمله به زنان و دختران در شهرستان جهرم درجنوب استان فارس باعث ترس و وحشت عمومی دراین شهر شد. زخمی شدن سه دانشجو و یکی از کارمندان دانشگاه جهرم و شکسته شدن شیشه‌های خوابگاه‌های دختران باعث ایجاد تجمع اعتراض آمیز دانشجویان این دانشگاه در روز سه شنبه۴ آذرماه ۱۳۹۳ شد که البته هم‌زمانی این حملات با مسمومیت غذایی دراین دانشگاه باعث شد که عده ای این قضایا را مرتبط با هم بدانند.

به گزارش سحام، متعاقب این اتفاقات جلسه شورای تامین شهرستان جهرم درفرمانداری این شهر با حضور نمایندگان دانشجویان برگزار شد و فرماندار این شهرستان، قول پیگیری جدی ناامنی‌های ایجاد شده درجهرم وایجاد گشت‌های منظم نیروی انتظامی دراطراف دانشگاه و خوابگاه‌ها را داد. خبر مسمومیت و مجروح شدن دانشجویان در بسیاری از خبرگزاری‌های محلی و کشوری منتشر شد، اما پس از ساعاتی همه آن‌ها خبر مجروحیت دانشجویان دختر با چاقو را از خبرهای خود حذف کرده و صرفا به بحث مسمومیت پرداختند.

ناامنی‌های جاری در شهرستان جهرم باعث شد که درنهایت دانشجویان از روزچهارشنبه کلاس‌ها را تعطیل کنند. درتمامی موارد، ضارب با چاقو به باسن دانشجویان دختر زده بود، اما درآخرین مورد دختری همراه با مادرش مورد حمله قرار گرفت که دراین حادثه، شکم این دختر جوان نیز مورد اصابت چاقو قرار گرفته بود. این در حالی بود که دوربین مداربسته ساختمانی واقع درخیابان شهید مطهری، کوچه نارنجی شهرستان جهرم، از این واقعه فیلم‌برداری کرده بود و ضارب را به همراه یک خودرو سمند سفید(خودروی پدر متهم) نشان می داد.

با پیگیری‌های نیروهای انتظامی سرانجام فرد ضارب در روز پنج‌شنبه ۶ آذرماه ۱۳۹۳ دستگیر شد. ضارب محمد بهشتی فر۲۲ ساله و عضو بسیج «قطب آباد» از توابع جهرم است. گفته می‌شود پدر وی سرهنگ پاسدارجلیل بهشتی فر(جلیل اسفریزی) است که درحال حاضرفرمانده بسیج قطب آباد(روستایی در فاصله ۱۰ کیلومتری جهرم) می باشد.

صبح روز گذشته متهم به همراه دادستان جهرم و مقامات اطلاعات این شهرستان درشهرک انقلاب(منزل مسکونی خانوادگی متهم) برده شد و درحال بازسازی صحنه جنایت‌های صورت گرفته مشاهده شده است. وی تاکنون از معرفی هم‌دستانش به مقامات قضایی شهرستان جهرم خودداری کرده است.

برخی افراد و محافل در دو روز گذشته تلاش کرده اند که وابستگی وی به بسیج را انکار کنند، اما سوابق و فعالیت‌های وی دربسیج قطب آباد جای هیچ‌گونه شک و شبهه ای را در خصوص عملکرد وی باقی نمی‌گذارد.

بنا به گزارش منابع سحام، ناامنی‌های جاری در شهرستان جهرم باعث شد که درنهایت دانشجویان از روزچهارشنبه کلاس‌ها را تعطیل کنند. درتمامی موارد، ضارب با چاقو به باسن دانشجویان دختر زده بود، و با مانتو تردد می‌کرده اند.

محمد بهشتی فر گفته که این اقدامات را پس از شنیدن صحبت‌های یکی از روحانیون که «ریختن خون بدحجاب را مباح شمرده است» انجام داده و هدف وی «اقدام عملی برای نهی ازمنکر» بوده است.

در بازجویی‌های اولیه وی هدف خود از این اقدامات را مبارزه با بدحجابی ذکر کرده و گفته است اهداف وی زنان و دخترانی بوده اند که حجاب کامل با چادر نداشته و با مانتو بوده اند.

گفتنی است پس از شناسایی وی، بلافاصله گزارشی مبنی بر«عدم سلامت روانی» وی تهیه و برای تایید به پزشکی قانونی ارسال شده تا از هرگونه مجازات شدید قضایی جلوگیری به عمل آید.

خواسته صریح مردم و دانشجویان و افراد مضروب شده در شهرستان جهرم، رسیدگی دقیق به این پرونده و مشخص شدن عاملان احتمالی همراه یا تحریک کنندگان وی به این اقدامات هستند.

بنا بر اصول مصرح مکرر قانون مجازات اسلامی، اقدام این فرد مصداق صریح «اقدام علیه امنیت و جان مردم» و «ایجاد رعب و وحشت» بوده و علی‌رغم مخالفت بسیاری از مردم با اعدام، شهروندان جهرمی معتقدند درصورتی که حکومت بخواهد بدون جانب‌داری ازاین بسیجی وی را محاکمه کند، حکم وی اعدام خواهد بود. هرچند بسیاری معتقدند درچنین مواردی اصل پرونده بی سر و صدا خاتمه خواهد یافت.

+136
رأی دهید
-1

rafail.london - لندن - انگلیس
چقدر صورتش به داعشی میخوره!!!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 00:05
Realman - ارواین - امریکا
قیافش مثل سیب زمینی بعد از تصادف با خاور
دوشنبه 10 آذر 1393 - 23:32
arash9812 - تهران - ایران
مرگ ٔبر خامنه‌ای بی‌ سواد ضحاک با این بسیجیهای از خامنه‌ای بی‌ سوادتر و عصر حجری تر
دوشنبه 10 آذر 1393 - 23:43
amir-amir - تورنتو - كانادا
کارگزاران جمهورى اسلامى چه مذبوحانه تلاش دارند که این جنایت ها را جدا از نهى از منکر بکنند.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 04:12
hossein+87= - ایران - ایران
دیگه ئهر خری میدونه که این مسائل یه جاش میلنگه. طرف دیوانه س و مشکل روحی داره که باید جرش بدن در هر صورت. کدوم آشغالی گفته که مثلا واسه امر به معروف که کلا کشکه ، اجازه چاقو کشی دارن که اینا رو هی پشت سر هم میارین؟!! اصلا بحث امر به معروف یه چیز مسخره و الکیه که اینو بزرگش کردن که بگن آره ، انصار و دارو دستش هستن ولی در واقع چیزی عوض نشده. حالا بعد از .. خوری این احمق ها ، دیگه هر کی هر غلطی میکنه میگن واسه امر به معروف بوده! صد بار گفتم و بازم میگم ، خیلیا دل خوشی از این حکومت ندارن ولی بیایم مخالفت ها رو منطقی جلو ببریم تا یه نتیجه ای بگیرین نه اینکه هر کی هر زری زد بیاین و نشخوارش کنین. طرف با چاقو زده تو ما تحت چندتا خانم ، چون باباش مال یه جهنم دره ای تو سپاه بوده و خود توله ش گفته که یه آخوندکی یه زری زده ، منم واسه امر به معروف...! بسه جان بچه تون. خبرای منفی رو بی اساس و پایه درجا منعکس میکنین و تا یه خبر مثبتی پیش میاد ، 600تا کارشناس میارین و تحلیل میکنین که نه ، الکیه.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 06:23
azadeh11 - آمستردام - هلند
این بدبخت بیشتر شکل قربانی دارد تا شکل یک مهاجم....
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 06:27
قیس - اهواز - ایران
سرت تو کاسه توالت اگه راست گفته باشی احمق خنگ این نفهم یه... خورده که کارشو توجیه کنه وگرنه هیچ بسیجی ابلهی این کارو نمیکنه وهیچ اخوندی شیعیه چنین حکمی نمیده جز یه شیخ وهابی.باید بگیرن از اونجاش اویزونش کنن تا به باسن دختر مردم تیغ نکشه بی ناموس.بسیجی اونا بودن که واسه دفاع از ناموسشان وکشورشان میرفتن رو مین نه تو .. قیافه
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 06:28
MehranIrani - تهران - ایران
طبق گویش خودشان باید بگیم عجب کراهت منظری داره این موجود! اطمینان داشته باشین علت چاقوکشیش مبارزه با بدحجابی نبوده بلکه بخاطر ریخت کریه المنظرش هیچ دختری بهش جواب مثبت نداده و کارش نتیجه عقده و حسادتش بوده! باور کنین بیماری اینها از ابولا خطرناکتره جامعه جهانی کمک کنه علاج این بیماری رو پیدا کنیم!!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 06:38
dost11 - رم - ایتالیا
اگه خوب به قیافه این موجود حقیروالبته باقی همفکراش نگاه کنید علت خیلی ازاین عقدهای عمیق ونفرت اززنان کاملن معلوم میشه
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 07:15
mohsen_oslo - اسلو - نروژ
اینها باقیمانده همون عربهای....که این فرهنگو مذهبو به کشور ما آوردن
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 08:16
raha1984 - هامبورگ - المان
تو رو به خدا نگاه حال و روز مردم چی شده که این میمونهای سادیسمی باید بگن چی بپوشن وگرنه خونشون باید ریخته بشه !! این بیشرف رو اگه پای جوبه دار نکشن و مردم صداشون در نیاد بی غیرتترین مردم روی این کره خاکی هستند !!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 09:01
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
خدائیش قیافه شیطان تاسمانی ازاین قشنگتره.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 09:22
Azadikhah - تكسل - هلند
همان مقدار که میشود حکومت را متهم به چاقوکشی و اسیدپاشی کرد در عین حال امکان اینکه شخصی بدون دستور حکومتی هم چنین رفتاری را صورت دهد کم نیست. خفاش شب نمونه یک جوان از هر لحاظ سرکوب شده بود که هیچ ارتباط دستوری با حکومت اسلامی نداشت. اگرچه میتوان متصور بود که همین نظام اسلامی بواسطه سرکوب امیال جنسی گهگاه باعث ظهور چنین افرادی می شود. البته به اعتقاد من در اسیدپاشی اخیر بعلت مصادف شدن آن با بگیروببندهای حکومتی برعلیه زنان خود حکومت بیشترین نفع را میبرد چون چنانکه به زیبایی شرح داده شد هم کیک را دارد و هم کیک را میخورد. اما از یک موضوع خواهشن غافل نشوید و آن اینکه بعلت سی و اندی سال قطع شدن ارتباط آزادانه دختران و پسران در تمام اشکالش (مدارس و دانشگاههای تک جنسی، رستوران ها و کافی شاپ ها، پارک ها و ...) جامعه ما تبدیل به یک بیمار جنسی شده و از این بیمار هیچ نوع خشونتی بعید نیست. و البته تمام این مشکلات بواسطه حکومت احمقانه اسلامی بر جامعه ایران است.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 09:51
کامیاب قزوینی - ملبورن - استرالیا
87+hossei-ایران -ایران - واقعا چقدر دانایی.ما افتخار میکنیم همچنین دانای خوش ندایی داریم.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 10:58
hassan5 - تهران - ایران
ازادی خواه _هلند ماهی از سر گنده گردد نی ز دم.اگر در راس دولت افراد فهمیده دلسوز و سالم وجود داشته باشد این رذالت ها خیلی خیلی کمتر مشاهده خواهد شد.این نظام بهیچ وجه قابل دفاع نیست لطفا زور بیجا نزن
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 12:50
Azadikhah - تكسل - هلند
hassan5 - تهران - ایران:من زور واسه جنایت و هر چیزی که فکر میکنی‌ نمیزنم! هر کسی به هر نوعی از رژیم ایران حمایت کند جانی است و جنایت کار و در قتل و جنایات این رژیم شریک میباشد.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 14:35
Azadikhah - تكسل - هلند
صحبت جهرم شد گفتم بهتر‌ هست دوستان هم بدونند گر‌ چه امکان داره بعضی‌‌ها اطلاع کامل از این جریانات داشته باشند: شهرستان جَهرُم: این شهرستان در منتهى الیه نهائى استان خفر جای گرفته است. جهرم از جنوب به شهرستان قم، از باختر و جنوب به شهرستان قم، و از خاور نیز به شهرستان قم ختم میگردد . این شهرستان از شمال باختر به جایی نمی رسد ، و از جنوب خاور ایضا به نواحى قم می‌رسد . مهم ترین صنعت دستی این شهرستان خرماى خشک است ، به طوری که این محصول یکی از ارکان مهم رشد فرهنگى و زیربنای اقتصادی شهرستان جهرم را تشکیل داده . هر ساله نیمی از محصولات تولیدى، که معمولا شامل خرما کنجتی ، رنگینک و شیره خرما است ، به شهرهای دور و نزدیک ، مخصوصا فسا، صادر می‌شود. در چند دهه گذشته و با رسیدن امواج توفنده انقلاب از قم به حواشى جهرم ، طبعاً بازرگانی در جهرم نیزهمچون دیگر توابع قم از حرکت باز ایستاده است . اگر چه روى هم رفته اقتصاد دانان اهالى جهرم را از این لحاظ خوش اقبال شمرده اند که چون قبل از انقلاب نیز اقتصادش حرکتى نداشته است این سکون اقتصادى تغئیر چندانى در زاد و روز ملت جهرم به وجود نیاورده است .
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:20
Azadikhah - تكسل - هلند
2-گروه قنات نام گروهی است که در اوایل انقلاب جمهوری اسلامی ایران (سال ۱۳۶۰) در شهر جهرم و اطراف آن در حال فعالیت بود.علی محمد بشارتی از رهبران اصلی این گروه بود.اقدامات و فعالیت‌های اصلی این گروه کشتار زنان روسپی،همجنسگرایان،بهایی‌ها،کمونیست‌ها و مخالفانشان بود که آنها را بعد از شکنجه و کشتن در قناتی رها می‌کردند. از بهمن ماه سال ۱۳۵۷ حسین آیت اللهی (امام جمعه) و علی محمد بشارتی(که در کابینهٔ رفسنجانی وزیر کشور شد) سازماندهی علنی باندهای جنایتکار را آغاز کردند.چند سال بعد از شروع فعالیت این گروه هیئتی از طرف حسینعلی منتظری به همراه یک روحانی که عضو شورای نگهبان بود به جهرم آمدند و جلوی فعالیت این گروه را گرفتند و از آنها خواستند تا در صورت دیدن چنین مواردی آنها را فقط تحویل مقامات دهند.حتى عده اى بر این باورهستند که طبق گفته محمد گلو، جهرم قبل انقلاب خیلى گ. نبود، ولى بعد از انقلاب خیلى گ. شد .
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:25
Azadikhah - تكسل - هلند
3-لازم به ذکر است که محمد گلو یکى از فرزندان فرهیخته و قنات شناس انقلاب میباشد که شهرت خویش را در قبل از انقلاب به زیبائى و لطافت مادرش (زنى خوشنام معروف به گلو)، و پس از انقلاب به تلاشهاى شبانه روزى خود وى در کشتن، خفه کردن و قطعه قطعه کردن جوانها و انداختن انها در قناتهاى اطراف شهر مدیون میباشد این گروه، یکی از هواداران فدائیان خلق اقلیت (محمد. ز) را به ضرب گلوله مجروح کردند. سرانجام در همین ماه حسین آیت اللهی و علی محمد بشارتی، به همراه نصرالله میمنه، ابراهیم جمالی، حاج مهربان، حزب الهی دیگری به نام آتشی و نیز رئیس سپاه پاسداران جهرم گروه قنات را شکل دادند. برخی از افرادی که با این گروه همکاری می‌کردند و در شناسایی و قتل مخالفان فعالیت داشتند عبارت بودند از: کریم یعقوبی، محمد حاج دلاور،* محمد گُلُو*، مسعود رحمانیان، حسنعلی پرنیان، جواد رحمانیان، حسین رحمانیان فرزند احمد، مصطفی رحمانیان فرزند حاج باشی، محمد رحمانیان فرزند حاج باشی، حمزه فرزند هادی و...
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:28
Azadikhah - تكسل - هلند
افراد این گروه به صورت زنی به نام «گُلُو» اسید پاشیدند و او را کور کردند. (زن نابینایی که این روزها در میدان ششم بهمن جهرم گدایی می‌کند همان گُلُو، یکی از قربانیان این باند است).
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:29
hossein+87= - ایران - ایران
کامیاب قزوینی - ملبورن - استرالیا - افتخار نکن ، یکم فکر کنی هم کافیه.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 15:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.