زندان و شلاق برای زنده سوزاندن یک روباه در عربستان

افرادی که در عربستان سعودی، یک روباره را زنده زنده سوزانده با حکم زندان و شلاق روبه رو شدند.

به گزارش عصرایران به نقل از مطبوعات سعودی، دادگاه منطقه عسیر عربستان سعودی برای افرادی که یک روباه را زنده زنده سوزانده بودند 70 روز زندان و 118 ضربه شلاق تعزیری صادر کرد.

این اتفاق در استان سراه عبیده عربستان سعودی روی داده بود.

عوامل این اتفاق پس از زنده زنده سوزاندن یک روباه، فیلم آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

+178
رأی دهید
-6

فارسان - مرکزی - ایران
این یکی از سنتهای عرب بدوی است که انگار سالها مقفول مانده بود ! یک جورایی اصل خود را نشان می دهند.
دوشنبه 10 آذر 1393 - 19:46
دوستدار - استهکلم - سوئد
درود بر این دادگاه شرافتمند . کاش تنبیه بیشتر را برایشان در نظر میگرفتن !.
دوشنبه 10 آذر 1393 - 20:03
siavash2a - تهران - ایران
بیشتر از ما ایرانی ها که ادعامون میشه به حیاط وحشون علاقه دارند
دوشنبه 10 آذر 1393 - 20:34
pranses - تبریز - ایران
وحشی ها!
دوشنبه 10 آذر 1393 - 20:39
siavash2a - تهران - ایران
بیشتر از ما ایرانی ها که ادعامون میشه به حیاط وحشون علاقه دارند
دوشنبه 10 آذر 1393 - 20:34
سرسره - اهواز - ایران
کثافتای وحشی الهی که خودشونم طعم زنده سوخته شدنو بچشن
دوشنبه 10 آذر 1393 - 21:45
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
از این وهابی ها وحشی دور از انتظار نیست هنگامی که هم جنس خودشان را چه کودک و زن و مرد را به آن وضع فجیعی میکشند میخواهید به این حیوان رحم کنند. دل‌هایی که مثل سنگ سخت شده است، یا از سنگ هم سخت‌تر،
دوشنبه 10 آذر 1393 - 22:50
karaji - گتنبرگ - سوئد
آخه روباه بی‌چاره چرا مارمورک اینها رو شکار کردی که به این روز بیافتی!!
دوشنبه 10 آذر 1393 - 23:12
Shahin.Orel - تهران - ایران
این دادگاه روز عید متوحش قربان چرا مجرمین رو شلاق نمیزنه ؟
دوشنبه 10 آذر 1393 - 23:53
دژمن الله - روسیه - روسیه
عرب و اصلا خاورمیانه ای وحشی است! هر چقدر هم دلتون خواست به من فحش بدبد! از اول هم همین بوده! این دلسوزی ها برای حیوانات که در کشور ما هم بین اندکی رواج یافته تحت تاثیر تربیت و فیلم ها و ارزش های انسانی اروپای مدرن است!
دوشنبه 10 آذر 1393 - 23:25
rafail.london - لندن - انگلیس
پناه بر خدا,اینها دیگه چه روانیه های هستن!!!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 00:12
Neda02 - اتاوا - کانادا
چه‌قدر خوب که مجازات شدن ولی آخه شلاق چرا؟ حکم زندان که خیلی به جا بود ولی به جای شلاق بهتر بود یک جریمه نقدی سنگین براشون تعیین می‌کردین حالشون جا بیاد.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 03:29
opinion - هامبورگ - آلمان
دژمن الله چرا فحش بدیم وقتی داری حرف درست و حقیقتی تاسف برانگیز رو مطرح میکنی؟ البته تعمیم دادنش به همگان کاردرستی نیست ولی اکثرا همینه که گفتی.چه خوششون بیاد و چه نیاد.اونقدر افتضاحات بالاگرفته که دیگه نژادپرستی مطرح نمیشه.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 06:21
hossein+87= - ایران - ایران
Shahin.Orel - تهران - ایران - هر وقت شما رو واسه خوردن گوشت اعدام کردن ، بقیه رو هم شلاق میزنن.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 06:25
sebastianxxl - لس انجلس - امریکا
من موندم چرا خدا ما انسانها رو خلق کرد که این حیوانات را بکشیم!!تًف به اون ذاتت
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 06:48
arman93 - یزد - ایران
دژمن الله - روسیه - روسیه - برو بابا با اون اروپای عقب مونده ات که اگه ایران 1400 سال پیش که هیچ حتی قبل از اون یعنی 2500 سال قبل که اروپا در بربریت زندگی می کرد ما متمدن بودیم و حالا تازه در یکی دو قرن اخیر به تمدن رسیده و جالب اینکه تو غرب زده ندید پدید میگی از اروپا یاد گرفتیم اگه چیزی از اسلام یا حتی از تمدن ایران و ایرانی قبل اسلام می دانستی یا حتی اگه تو ایران درس می خوندی درس با حیوانات مهربان باشیم کتاب تعلیمات دینی را یادت بود و می دانستی که یکی از سفارشات و آموزه های دین اسلام و ائمه شیعه مهربانی با حیوانات است حتی در قرآن با نام حیوانات سوره داریم و اسم بسیاری از آنها در قرآن آمده و اگر شاهنامه فردوسی یا بسیاری از متون ادبی ایران را می خواندی یا حتی اگر همین یک مصرع از سعدی که گفته میازار موری که دانه کش است را به یاد داشتی می فهمیدی ایران و ایرانی مهد تمدن بوده است
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 07:06
arman93 - یزد - ایران
با حیوانات مهربان باشیم - روزى حضرت امام حسن (علیه السّلام) در باغى مشغول غذا خوردن بود. سگى در مقابلش ایستاد و به او نگاه کرد. امام حسن لقمه‏اى در دهان خودش می ‏گذاشت و لقمه دیگرى را جلوى سگ می ‏انداخت، سگ آن را می ‏خورد و براى تشکّر، دمش را تکان می ‏داد و صدا می ‏کرد و دوباره به آن حضرت نگاه می ‏کرد. امام حسن باز لقمه‏ اى جلوى سگ می ‏انداخت. مردى که از آنجا می ‏گذشت، جلو آمد و گفت: اجازه بدهید این سگ را بزنم و دور کنم تا شما بتوانید به راحتى غذاى خود را بخورید.امام حسن فرمود: نه! این کار را نکُن. این حیوان زبان بسته را خدا آفریده است. خدا او را دوست دارد. این سگ گرسنه است، من از خدا خجالت می‏کشم که غذا و نعمت او را بخورم و به این حیوان که آفریده اوست چیزى ندهم.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 07:22
arman93 - یزد - ایران
مهربانی با حیوانات و ابراز محبت نسبت به ان ها یکی از زیباترین فرهنگ های ایران باستان بوده است تا آنجا که ایرانیان اولین انسان هایی بودند که توانستند سگ را اهلی کرده و با سگ ها رابطه ای دوستانه برقرار کنند و از آن ها برای حفاظت از گله های گوسفندان خود استفاده کنند. دین ایرانیان باستان یعنی زرتشت جایگاهی مقدس برای کشاورزی و پرورش حیوانات قائل بوده و هست. کما این که در بخش های مختلف اوستا، کتاب مقدس زرتشتیان و متون فارسی میانه، اشارات متعددی به حیوانات، توصیف و طبقه بندی آنها دیده می شود..
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 07:42
arman93 - یزد - ایران
دژمن الله - روسیه - روسیه - برای اینکه روشن بشی و از غفلت بیرون بیایی به لینک های ذیل برو : https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_%D9%88_%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86. https://spca.blogsky.com/1387/06/12/post-34/. https://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=41790. در تعالیم زرتشتی که نماد فرهنگ ایران قبل از اسلام بود نیز بسیار به مهربانی با حیوانات سفارش شده که از دوستان و هم میهنان عزیز زرتشتی که اطلاعات بیشتری دارند خواهش می کنم بیایند و پاسخ این جناب را بدهند
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 07:18
shahin.orel - تهران - ایران
hossein+87= - ایران - ایران شما هر وقت فهمیدی خوردن گوشت با پدیده قربانی کردن فرق داره , و اینکه کشتن یک حیوان به منظور مصرف گوشت و رفتار متوحش قربانی کردن و مرگ یکی برای دفع بلای کسی و جشن گرفتن متفاوته , اون وقت شاید از اسم یک آدم محترم تر هم توی ای دیت استفاده کردی .
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 09:35
دژمن الله - روسیه - روسیه
arman93 - یزد - ایران. من خیلی کوتاه پاسخ شما رو بدم:. 1- در مورد اسلام من نمی دونم روایت های جعلی رو که آخوندها یا دیگران بنا به مصلحت زمانی به امام هاشون نسبت دادند باور کنم یا تاریخ صدر اسلام رو؟ من چه جوری همچین داستان های مسخره ی منسوب به کسی رو باور کنم که به شهادت تاریخ سگ های نجس مدینه رو با دستور پیامبرش و با دست خودش با شمشیر کشته! این توحشی که در رفتار اکثر خاورمیانه ای ها تا امروز می بینی ادامه ی همین سنت ها است! در اسلام نیمی از انسان ها (زن ها و نامسلمان ها) خودشون نیمه انسان و حتی در مقام حیوان (=کافر و بی خدا) محسوب می شن و هیچ حق و حقوقی ندارند اون وقت تو توقع داری حیوان توی این دین و بین این مردم دارای حقوق باشه؟.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 10:25
دژمن الله - روسیه - روسیه
. 2- در دین زرتشت هم عزیز من بهتره شعار بیهوده ندیم! در اون دین هم هر حیوانی برای بشر مفید بوده و سودرسان بوده آفریده ی اهورامزدا محسوب می شده و ازش حمایت و استفاده می کردند مثل دام های تهلی و اسب و سگ و حیواناتی که سگ محسوب می شدند حتی سگ آبی. اما در عوض حیواناتی که برای منافع آدم زیان رسان محسوب می شدند و به دام ها و انسان ضرر می رسوندند یا زرتشتی ها خیال می کردند که این ها شر هستند مخلوق اهریمن محسوب می شدند و نه تنها کشتن اون ها ایراد نداشته بلکه توصیه هم می شده و کفاره ی گناهان هم بوده! مثل مورچه و قورباغه ی بیچاره! پس بیخودی شعار دهن پر کن نده!. اگر اروپایی ها زمانی همانند امروز خاورمیانه ای ها بودند ولی بعد از رنسانس و دو جنگ جهانی انسانیت رو شناختند و با استفاده از خردشون روی به آدمیت و قوانین انسانی و نوعدوستانه و غیرهمنوع دوستانه آوردند!
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 10:25
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
دژمن الله - روسیه - روسیه، این اروپای شما همچین هم متمدن نیست. خیالاتی شدی جانم. بازماندگان جنگ جهانی دوم هنوز زنده هستند هنوز زنده زنده سوزاندن انسان ها در کورهای آدم سوزی آلمان ها هنوز از یادها نرفته. چرا جنگ جهانی، زنده زنده سوزاندن یک ایرانی در انگلستان همین امسال را فراموش کردید؟ . توحش مختص به یک کشور و نژاد خاص نیست. همه جا توحش هست. اروپا، آمریکا، آسیا، البته این را قبول دارم که در جایی که وهابیت هست توحش بیش از اندازه است.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 11:03
shahin.orel - تهران - ایران
arman93 - یزد - ایران نوشته تون رو که خوندم , به یاد آوردن که جهان سوم چطور متولد میشه ! باور کنید رفتار خیلی ساده و ابتدایی که این حسن پسر علی داشته رو هر کارتن خواب اروپایی یا حتی روس هم داره , البته به اضافه فضیلت های دیگه که حسن ازشون بی خبره . واقعا این داستان بی خاصیت توی کتاب درسی میاد ؟ امیدوارم شما هم چیز هایی برای افتخار توی همین ١٠٠ سال گذاشته پیدا کنید , اینکه چیزی در ٢٥٠٠ سال پیش دلیل افتخار شما باشه , زیاد ربطی به شما نداره , اون تاریخ هست که توحش اسلام از اینکه شما وارث اون تمدن باشید جلوگیری کرد و کسی مثل شما رو تولید کرد که افتخارتون رفتار ابتدایی حسن در ١٤٠٠ سال پیش باشه
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 09:50
cobalt3 - کرج - ایران
حدیث شریف داریمقتل الموذی قبل ان یوذی یعنی قبل از اینکه اون موجود موذی اذیت کنه دخلش رو بیار مثلا مار در بیابان و روباه در صحرا و شیر در بیشه گرم کار خویش بودند برو دنبالشون یقه شون رو بگیر بزن و بسوزون قبل از اینکه مسلمی رو شاخ بزنن.
‌سه شنبه 11 آذر 1393 - 22:12
castlehill - سیدنی - استرالیا
cobalt3 - کرج - ایران. کبلایی.. کامنت شما خداااااااااااااااااست....
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 03:05
cobalt3 - کرج - ایران
castlehil - سیدنی - استرالیا-نه والله دروغ میگم؟ اصلا تقصیر اون کاپیتان نوح بود که این جک و جونورای موذی رو سوار کشتی کرد یه مومنی هم نبود بهش بگه همون گاو و گوسفند و شتر و مرغ و خروس موممنین را بس کبلائی.
‌چهارشنبه 12 آذر 1393 - 17:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.