وزیر بهداشت ایران: دولت از درمان مردم ناتوان است

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که در ایران در حال حاضر ۳۰۰ هزار نفر مبتلا به سرطان هستند.

وزیر بهداشت ایران گفته است "اگر دولت کل خلیج فارس را تبدیل به پول کند" باز هم از درمان مردم ناتوان خواهد بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران گزارش کرده است حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با هشدار نسبت به افزایش سکته قلبی و مغزی در ایران اعلام کرد که ۲۰ درصد از ایرانیان به فشار خون مبتلا هستند.

وزیربهداشت ایران خواهان توجه مردم به لزوم پیشگیری از بیماری‌ها شد.

وزیر بهداشت دولت آقای روحانی از ایرانیان خواسته است که به مقدار و کیفیت غذای خود توجه کنند چرا که دولت امکان درمان همه بیماران را ندارد.

در همین حال نتایج یک پژوهش در ایران از دو برابر شدن درصد مبتلایان به دیابت در فاصله‌‌ای پنج ساله حکایت می‌کند.

خبرگزاری ایرنا نتایج پژوهشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد بیش از ۱۱ درصد از بزرگسالان ایرانی به دیابت مبتلا هستند و شیوع دیابت در طول پنج سال ۳۵ درصد افزایش داشته است.

در سال ۲۰۰۵، میزان شیوع دیابت ۱۶.۸درصد اعلام شده بود.

منوچهر نخجوانی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با استناد به پژوهشی که درباره دیابت انجام شده به خبرگزاری رسمی ایران گفته است که نتایج این پژوهش همچنین نشان می‌دهد شمار مبتلایان به دیابت در سال ۲۰۱۱ (۹۰ خورشیدی) ۴ میلیون و پانصد هزار نفر بوده است.

آبان ماه امسال دکتر اسدالله رجب، رئیس انجمن دیابت ایران، شمار مبتلایان به دیابت در ایران را بیش از ۷ میلیون نفر اعلام کرده بود. او با اشاره به سه برابر شدن شمار مبتلایان به دیابت در ۲۵ سال گذشته، تعداد مبتلایان به دیابت در گروه سنی بالای ۲۰ سال را حدود ۱۱ تا ۱۳ درصد عنوان کرده بود. به گفته او این آمار در شهرهای بزرگ مانند تهران ۱۴درصد و در یزد و بوشهر ۱۶ درصد است.

بیماری دیابت یک نوع اختلال در سوخت و ساز بدن است که در آن انسولین به مقدار کافی در بدن وجود ندارد و یا انسولین موجود در بدن نمی‌تواند به درستی عمل کند و در نتیجه قند خون افزایش می‌یابد.

هشدارهای فعلی مقامات بهداشتی ایران در شرایطی است که در ماه‌های گذشته بحث گسترش بیماری سرطان مطرح شده است و برخی از آن به عنوان "شیوع چشمگیر" و "سونامی" سرطان یاد کرده‌اند.

رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران، آبان ماه امسال گفت سالانه ۸۵ هزار نفر در ایران به سرطان مبتلا می‌شوند و حدود ۳۰ هزار نفر نیز هر سال بر اثر ابتلا به سرطان می‌میرند.

او تاکید کرد که نیمی از موارد جدید ابتلا به سرطان اگر به موقع تشخیص داده شوند، قابل درمان هستند. آمارهای رسمی نشان می‌دهد که در ایران در حال حاضر ۳۰۰ هزار نفر مبتلا به سرطان هستند.

+48
رأی دهید
-3

perser68 - فلوریدا - آمریکا
در عوض اون قاچاقچیه آقا سردار سلیمانیو دارید که عکسشو نیوزویک چاپ کرد ، قند و تو دله بعضی ها آب کرد.. داعشو خودش باب کرد هههههههههه
شنبه 8 آذر 1393 - 14:45
karaji - گتنبرگ - سوئد
ضمن اینکه مردم بایستی مواظب سلامتی‌ خود باشند دولت هم بایستی نظارت دقیق بر تمام امور غذایی و بهداشتی جامعه داشته باشه ، حالا این موضوع کنار ! خلیج فارس لازم نیست پول دزدی خاوری فراموش شده و بابک جون در حال فراموشی برای درمان کّل خاور میانه کافیه !!!
شنبه 8 آذر 1393 - 15:51
azadeh11 - آمستردام - هلند
این دولت بهتر نیست گورش را گم کنند و بره و مملکت بدست مملکت دار بدهد؟؟؟
شنبه 8 آذر 1393 - 17:15
pasargad2 - شیراز - ایران
الان هنوز مردم ایران در اثر مشکلات فکرشون خسته هست و خوابن. 20 سال دیگه میبینن سال 1357 چه .. خوردن. هه هه هه
شنبه 8 آذر 1393 - 17:59
alborzi - کرج - ایران
کسی از دولت نخواست پول درمان ما را بدهد خواهشا پول صندوق تامین اجتماعی رو که حاصل ده ها سال دسترنج کارگران این مملکت بود و معجزه هزاره همش رو نوش جون کرد رو سر جاش برگردونید از شما نکبتها کمک نخواستیم !
شنبه 8 آذر 1393 - 18:59
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
همانطور که آخوند‌ها و چاقو کشانشان را تا صد سالگی مداوا می‌کنید مردم را هم که از دست رنجشان استفاده می‌کنید معالجه کنید
شنبه 8 آذر 1393 - 22:32
arman93 - یزد - ایران
perser68 - فلوریدا - آمریکا - خیلی احمقانه بود . این الان چه ربطی داشت
یکشنبه 9 آذر 1393 - 05:47
arman93 - یزد - ایران
taghebostan - فرانکفورت - آلمان - چرا اصلا وقتی با پیشگیری بیمار نمی شوند پیشگیری نکنیم که بعد بخواهند درمانمان کنند چرا هیچ خواننده نیمه محترمی به این موضوع اشاره نم کند چرا اینجا همه جاده خاکی می روند و همه مسائل بی ربط می پردازند به غیر از موضوع اصلی بحث این چه سایتیه دیگه بابا
یکشنبه 9 آذر 1393 - 05:52
dara20 - تهران - ايران
رژیم فاسد اسلامی بطور کلّ از کشور داری و خدمت به مردم ناتوان و درمانده‌ است سرکردگان رژیم فقط توان دزدی و غارت و چپاول اموال ملی‌ و مردمی و سرکوب ملت ایران را دارند
یکشنبه 9 آذر 1393 - 11:48
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
کاملا به جا گفته و واقعیت را بیان کرده، لعنت بر نظامِ خبیثِ انسان کشِ آخوندی، که در عرض ۳۵ سال ایران را به انواع ویروس ، فساد ، فقر ، بی‌ فرهنگی‌ ، خشونت ، اعتیاد ، عدم بهداشت ، و و و مبتلا کرد و بر عکس کفتارهایِ پیر و گرگهای باران دیده ، مارهایِ افعی شده و انسانهأیی که رو به دیو صفتی آورده اند را گسترش داده تقویت کرد، مسئولیتِ تک تکِ ایرانیان بر گرده شما خائنین بی‌ وطن اجنبی پرست است، به همین خاطر بر علیه حکومتِ شاهِ فقید واردِ میدان شدید که ایران را به اینجا برسانید و ایمانِ مردم را گرفته به جایش خرافات و حرام زادگی تزریق کنید، که داغِ ننگ‌ بر پیشانی بزنند و مانندِ الهام چرخنده آلتِ دستتان شوند!؟ ننگ‌ِ و دردِ دائمی بر شما زباله‌ها که مانندِ زباله اتمی‌ باید از کره ارض به فضا و در خلأ پرتاب شوید چرا که غیر از ضرر غیرِ قابلِ جبران به خاک و مردم کار دیگری ندارید.
یکشنبه 9 آذر 1393 - 14:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.