گروگانگیری هزار سکه‌ای پسرک مرد برج‌ساز

پسر نوجوان یک مرد برج‌ساز که از سوی گروگانگیران نقابدار به اسارت برده شده بود، نجات یافت.
آدم‌ربایان در مسیر مدرسه پرستار این گروگان را کتک زدند و پسرک را با خود به ویلایی در شمال بردند.
ساعت دو بعدازظهر یکم آذرماه سال جاری در پی تماس با مرکز 110 مبنی بر ربایش پسربچه 13 ساله، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی وارد عمل شدند.

رئیس پلیس استان البرز گفت: با اعزام تیم‌های عملیاتی و تحقیقاتی ردیابی گروگانگیران به صورت ویژه‌ای کلید خورد و بررسی‌ها نشان داد «پوریا» دانش‌آموز 13ساله ساعت 45/13 ظهر شنبه گذشته همراه پرستارش هنگامی که از مدرسه به خانه برمی‌گشتند توسط سرنشینان ناشناس پژو 206 تحت تعقیب قرار می‌گیرند و آدم‌ربایان با کتک زدن پرستار «پوریا» او را به گونه‌ای پرتاب کرده و پسربچه را داخل خودرویشان انداخته و گریخته‌اند.
«مریم» که پرستار پوریا است هنگام درگیری با گروگانگیران نقاب‌دار زخمی می‌شود و با فریاد از مردم کمک می‌خواهد اما آدم‌ربایان با سرعت زیادی صحنه آدم‌ربایی را ترک می‌کنند.
«زهرا» و «مقصود» پدر و مادر پوریا که در زمان آدم‌ربایی به مشهد سفر کرده بودند با مطلع شدن از ربوده شدن پسرشان بلافاصله خود را به کرج رساندند... ساعت 8 شب بود که پدر و مادر پوریا به خانه برگشتند، آدم‌ربایان ساعت 10 صبح در تماس با پدر و مادر پوریا با تهدید از آنها خواستند برای آزادی پوریا باید هزار سکه طلا بدهند.
پلیس به دنبال شناسایی محل اختفای آدم‌ربایان تحقیقات گسترده‌ای انجام داد که متوجه شد گروگانگیران بعد از هر تماس مخفیگاه خود را تغییر می‌دهند و به جای دیگری می‌روند تا اینکه ردپای آنها در استان گیلان به‌دست آمد. با هماهنگی پلیس استان گیلان، ویلای آدم‌ربایان تحت محاصره قرار گرفت و گروگانگیران بلافاصله تسلیم پلیس شدند و پوریا کوچولو سالم به آغوش پدر و مادر نگرانش بازگردانده شد.
احمد و صادق 24 و 25 ساله که همان گروگانگیران نقابدار بودند تحت بازجویی قرار گرفتند و انگیزه خود را به‌دست آوردن پول میلیونی دانستند. آنها در مصاحبه با خبرنگار ایران گفتند با راننده مرد برج‌ساز آشنا بودیم و از طریق وی فهمیدیم که آنها ثروتمند هستند و با شناخت قبلی از وضعیت
 رفت و آمدهای پوریا به مدرسه به طراحی توطئه آدم‌ربایی دست زدیم. پوریا چهارشنبه ساعت 1.5 بامداد از چنگال گروگانگیران رهایی یافت. به گفته وی، آدم‌ربایان هیچ آزار و اذیتی به وی نرسانده‌اند و تنها با نقاب سیاهی که بر سر داشتند باعث رعب و وحشت وی شده بودند. پوریا در نخستین لحظاتی که در چنگال آدم‌ربایان گرفتار شده بود تنها به فکر پرستارش بود که وقتی پدر و مادرش از سفر برگردند چه جوابی دارد به آنها بدهد.
مادر پوریا که از شوق سلامت کودکش اشک در چشمانش حلقه زده بود از پلیس تشکر کرد.
وی گفت: من برای نجات پوریا عجله داشتم و از شوهرم می‌خواستم هرچه زودتر سکه‌ها را تهیه کند اما پلیس مانع می‌شد، حتی سر همین موضوع با پلیس آگاهی درگیر شدم ولی الآن جداً پشیمانم و از آنها سپاسگزارم، اگر پلیس نبود معلوم نبود بر سر پوریا چه بلایی می‌آمد...
«مقصود» پدر پوریا نیز از زحمات شبانه‌روزی پلیس تشکر کرد و گفت: همه امنیت و احساس آرامشی که ما الآن از آن برخورداریم مرهون زحمات پلیس است.
به گزارش روزنامه ایران، در آخرین پیگیری‌های خبرنگار شوک مظنون دیگری که در سناریوی آدم‌ربایی نقش داشته راننده این خانواده است که دستگیر شده و تحت بازجویی قرار دارد.
 

+32
رأی دهید
-2

wasp763 - استکهلم - سوءد
نمیدونم اگر پسر یه کارگر هم بود به همین سرعت پیدامیشد یانه من شنیدم اگاهی دنبال سرقت و گروگیریهای مبلع بالا میره بلخره برادرهای زحمتکش مواجبم احتیاج دارن
شنبه 8 آذر 1393 - 13:37
فراوانی - قطر - قطر
این پلیس نمیدونم چرا همش از پولدارها حفاظت میکنه
شنبه 8 آذر 1393 - 15:15
آرمان شهر من - استهبان - ایران
wasp763 - استکهلم - سوءد !!!! آخه کدوم اسکلی میره پسر یه کارگر رو بدزده که حالا زود پیدا بشه یا دیر....مگر اینکه انگیزه آدم ربایی چیزی غیر از اخاذی باشه که معمولا هیچ تماسی با خانواده ربوده شده گرفته نمی شه.
شنبه 8 آذر 1393 - 17:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.