وکیل جانباختگان کهریزک: پرونده مرتضوی هنوز تمام نشده

به فاصله چند روز از رسانه‌ای شدن رای دیوان عالی کشور در پرونده کهریزک، میرمجید طاهری، وکیل خانواده جان باختگان درباره جزئیات آن گفت: روز گذشته حکم را دریافت کردم که بر اساس آن -همان گونه که پیشتر رسانه‌ای شده بود،- محکومیت آقای مرتضوی، دادستان سابق به انفصال دائم از شغل قضایی و همچنین انفصال 5 ساله از مشاغل دولتی مورد تایید ایشان قرار گرفته و قطعیت یافته است.

وی افزود: البته این حکم برای دو متهم دیگر، آقایان حیدری فر و حداد دهنوی تخفیف خورده و به شش سال انفصال از مشاغل قضایی و دو سال انفصال از مشاغل دولتی رسیده است. این احکام همگی قطعی هستند و برای اجرا به دایره اجرای احکام دادسراس کارکنان دولت ارجاع داده‌شده اند تا دستگاه های ذیربط در جریان آن قرار گیرند.

این وکیل دادگستری در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت جریمه دویست هزار تومانی در نظر گرفته شده برای مرتضوی از باب اتهام گزارش خلاف واقع، گفت: البته عنوان درستِ اتهام متوجه وی، معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع بود که قضات محترم دیوان به این دلیل که از بابت موضوع و نوع مجازات به آن اشکال وارد می‌دانستند، حکم را نقض کرده‌اند.

طاهری افزود: در واقع دیوان در بحث این اتهام و مجازات در نظر گرفته شده برای آن اشکال ماهیتی داشتند که بر این اساس تصمیم گرفتند حکم را نقض کرده و پرونده را برای بررسی دوباره این موضوع به شعبه‌ای هم عرض در دادگاه ارجاع دهند که تا جایی که می‌دانم، هنوز این اتفاق رخ نداده و پرونده ارجاع نشده است. انشالله بعدا که این اتفاق روی داد مفصل تر درباره چرایی اتخاذ این تصمیم خواهیم دانست.

وکیل مدافع اولیای دم مرحوم محسن روح الامینی در پایان گفت: جدای این که در شعبه‌ای دیگر آقای مرتضوی از باب اتهام معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع محاکمه خواهد شد، شکایت های دیگرِ موکلین من از ایشان و آقای حیدری فر کماکان پابرجا و در حال پیگیری است که ممکن است نتیجه آنها افزایش محکومیت دادستان سابق تهران باشد؛ یعنی این گونه نیست که با رای دیوان عالی کشور پرونده کهریزک برای متهمان تمام شود.

+33
رأی دهید
-0

آریان هامبورگ - هامبورگ - آلمان
من از این مردک خیلی بدم میاد، ربطی به الان که هر روز ازش به نحوی یاد میشه نداره، از همون زمان که بی حساب و زرت و زرت به هرکسی حکم اعدام میداد، ازش بدم اومد و هنوز هم ازش متنفرم. اگر خدایی هست که امیدوارم ازش نگذره و اگر خدایی هم نیست، امیدوارم یه روز قوانین ایران اینقدر عادلانه بشه که این مرد به سزای اعمالش برسه
جمعه 7 آذر 1393 - 10:56
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
کثافت..200 هزارتومن بیشتر به جوک شبیهه.یارو میلیاردی بالا میکشه و جریمه ش میشه این! یعنی باید توی اون مملکت....! مردم رو ترسوندن و حالا هم وقاحت رو به اوج رسوندن.هرکاری دلشون میخواد میکنن و علنا میگن ..داری بیا منو بگیر.
جمعه 7 آذر 1393 - 11:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.