اسید، عشق و موتور

فرهیختگان : داستان اسیدپاشی برای به‌دست آوردن دختر مورد علاقه این بار در قالب سناریویی جدید در شرق تهران در حالی رقم خورد که قربانی نداشت. سعید که مدتی بود رابطه‌اش با دختر مورد علاقه‌اش شکرآب شده بود برای به‌دست آوردن دوباره دختر جوان به فکر فداکاری برای او افتاد و در حالی که دوست خود را مامور کرده بود روی صورت دختر اسید بپاشد، دقیقا لحظه حادثه مقابل دختر حائل شد و اسید روی لباس‌های خودش ریخت.
متهم دو ساعت پس از این حادثه در حالی در کلانتری تهران‌نو برای شکایت از اسیدپاش‌ها حاضر شد که پس از چندین ساعت مشخص شد راکبان موتورسوار از دوستان خودش بوده‌اند.عقربه‌های ساعت، پنج بعدازظهر سومین روز آذر امسال را نشان می‌دادند که وقوع یک فقره اسیدپاشی در خیابان 32/6 نیروی هوایی و دستگیری یکی از عوامل اسیدپاشی به کلانتری 128 تهران‌نو اعلام شد. با حضور ماموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 سبزرنگ قصد اسیدپاشی بر صورت دختر 20 ساله‌ای را داشته‌اند که جوانی به‌نام سعید 24 ساله خودش را در زمان اسیدپاشی، حائل فرد اسیدپاش و این دختر قرار داده و باعث شده اسید پشت لباس خودش ریخته شود.

دستگیری اولین متهم پرونده


دو نفر از شاهدان این حادثه با مشاهده صحنه اسیدپاشی اقدام به تعقیب فرد اسیدپاش کردند و زمانی که این شخص قصد داشته سوار موتورسیکلت شود و به همراه همدستش از محل متواری شود، مانع آنها شدند و در یک تعقیب و گریز موفق به دستگیری راننده موتورسیکلت شدند. یکی از این افراد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «در حال عبور از خیابان بودم سرنشین یک موتورسیکلت، در حالی که موتور هنوز به صورت کامل توقف نکرده بود از موتور پیاده شد و اقدام به پاشیدن اسید به سمت دختر خانمی کرد، در این زمان پسر جوانی که در نزدیکی این دختر خانم حضور داشت خودش را حائل قرار داد و باعث شد تا اسید به پشت کمر خودش بریزد. این دو نفر (راکب و سرنشین موتورسیکلت) در حال متواری شدن از محل بودند که دوست همراهم با لگد ضربه‌ای به پشت موتور آنها زد که هر دو نفرشان افتادند. آنها قصد داشتند به صورت پیاده از محل متواری شوند که توانستیم یکی از آنها را در خیابان 32/6 دستگیر کنیم.» نفر دوم نیز در اظهاراتش به ماموران گفت: «موتورسواری در وسط خیابان سرعتش را کم کرد و ترک‌نشین آن از روی موتور پایین پرید و اقدام به پاشیدن اسید به خانم جوانی کرد. همزمان با اسیدپاشی، پسر جوانی که در نزدیکی این دختر جوان قرار داشت خود را حایل کرد و اسید پشت لباس‌های او ریخت. در زمان فرار این موتورسواران و با حضور تعدادی از اهالی و دخالت آنها، من توانستم ضربه‌ای به موتورسیکلت‌شان بزنم که هر دو نفرشان زمین خوردند و در ادامه با تعقیب راننده موتورسیکلت توانستم وی را در فرعی 31/ 6 دستگیر کنم.»

 به دام افتادن طراح اسیدپاشی


با انتقال دختر جوان، حسین 19 ساله و سعید به‌عنوان شخصی که اسید روی او ریخته شده بود به کلانتری 128 تهران‌نو جهت آغاز تحقیقات، حسین در اظهاراتش گفت سعید که اسید روی لباس‌های او پاشیده شده، در حقیقت همدست آنها و در واقع طراح صحنه اسیدپاشی است. او در اعترافات خود ضمن معرفی عامل اسیدپاشی به نام کامران، به ماموران گفت: «چند روز پیش به همراه سعید و کامران داخل پارک نشسته بودیم که سعید عنوان کرد به دختری علاقه‌مند شده و می‌خواهد کاری کند این دختر هم به او علاقه‌مند شود.» وی افزود: «به این بهانه، سعید به من و کامران پیشنهاد داد که شما بیایید به سمت او اسید بپاشید. البته طوری باشد که اسید روی او نریزد تا او پس از مشاهده پاشیدن اسید روی من، به من علاقه‌مند شود.» با توجه به اعتراف «حسین» در مورد نقش سعید در اسیدپاشی، او نیز لب به اعتراف گشود و اظهارات حسین را تایید کرد.

می‌خواستم به من علاقه‌مند شود


با آغاز تحقیقات از متهمان، سعید با تایید اظهارات حسین در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «حدود شش ماه است که با حسین و کامران دوست شده‌ام، اما از حدود دو روز پیش بود که تصمیم به این کار گرفتم که صحنه‌سازی کنم، به شکلی که دوستانم اسید را روی من بپاشند تا دختر خانمی که مدتی است به او علاقه‌مند شده‌ام، با دیدن این صحنه به من علاقه‌مند شود.»

دستگیری عامل اسیدپاشی


با شناسایی کامران 19 ساله به‌عنوان عامل اصلی اسیدپاشی، کارآگاهان اداره شانزدهم موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منزل یکی از بستگانش در میدان خراسان- انتهای خیابان 17 شهریور شده و در ساعت 6:15 چهارم آذر او را دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

+12
رأی دهید
-35

star44 - یوتبوری - سوئد
اگه قصاص متقابل بشه دیکه کسی جرات نمی کنه از این غلطا بکنه . در اینمورد ها گذشت حماقته .
‌چهارشنبه 5 آذر 1393 - 13:52
فارسان - مرکزی - ایران
فیلم بازی کردن یکی از صفات بارز نسل پرورش یافته حکومت آخوندی است !درست مانند روحانیان ومذهبیون.
‌چهارشنبه 5 آذر 1393 - 16:07
oghab - هلسینکی - فنلاند
عجب نسل اشغالی پس افتاده ....دزد .معتاد ...مریض روانی بی هویت بدونه عرق ملی .خلاصه زکی.
‌چهارشنبه 5 آذر 1393 - 19:46
raha1984 - هامبورگ - المان
ثمره منجلاب اسلامی
جمعه 7 آذر 1393 - 07:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.